Santykiai, kuriuose jaučiamės nusivylę ir įstrigę, gali būti labai sunkūs ir emociniu požiūriu išsunkia. Daugelis žmonių lieka šiuose santykiuose dėl įvairių priežasčių – praktinių sunkumų, emocinių ar materialinių investicijų, ar net kultūrinių pareigų. Tačiau jiems būna labai sunku įsivaizduoti, kaip galėtų atsikratyti netenkinančių santykių ir vėl tapti laimingi. Kai kurie žmonės bando keisti situaciją, o kiti tiesiog praranda viltį ir mano, kad nieks nepasikeis, kad ir kaip stengtųsi.
Dėl šios priežasties, kai jie nebepajėgia ištverti šios neišsprendžiamos situacijos, daugelis kreipiasi į terapeutus su klausimu, ar vis dar yra kelias, kuris leistų ištrūkti iš šių santykių, nepadarant per daug žalos kitiems.
Kaip išeiti iš netenkinančių santykių: įvertinkite, ar problema yra jūsų pačių viduje, ar situacijoje
Pirmas žingsnis, kurį svarbu žengti, norint išeiti iš netenkinančių santykių, yra suprasti, kas tiksliai trukdo pokyčiams – ar tai jūsų pačių vidinė kova, ar jūsų aplinka ir santykiai su partneriu. Tai apima jūsų ankstyvas vaikystės patirtis ir tai, kaip jos formavo jūsų požiūrį į santykius.
- Ar jūsų tėvai buvo įstrigę panašiose situacijose, kaip jūs jaučiatės dabar?
- Gal vaikystėje buvo mokoma, kad neturite teisės priimti sprendimų dėl savo gyvenimo?
- Ar jaučiatės, kad esate priversti likti tokioje situacijoje, kur neturite balso priimant sprendimus?
Atsakymas į šiuos klausimus padės jums geriau suprasti, kodėl taip sunku palikti santykius ir kodėl jie turi tiek daug emocinės galios. Analizuodami savo praeitį ir santykius su kitais žmonėmis, galėsite geriau suprasti, ką reikia pakeisti, kad sukurtumėte sveikesnius ir laimingesnius santykius ateityje.

Apmąstykite, kodėl jūsų prisirišimai turi tiek daug galios
Kitas svarbus žingsnis yra suprasti, kas jus traukia ir kas jus laiko šiuose santykiuose. Šie prisirišimai gali būti gilūs ir susiję su vaikystės patirtimi arba baimėmis, kurias turite kaip suaugęs žmogus.
- Ką daryti, jei vaikystėje gyvenote labai skurdžiai ir dabar gyvenate gyvenimą, kuriame turite viską, apie ką svajojote?
- Ką daryti, jei manote, kad niekur kitur nėra geresnio gyvenimo ir bijote rizikuoti?
- Ar jūsų šeima ir draugai palaikys jus, jei nuspręstumėte nutraukti santykius?
- Ar giliai viduje jaučiate, kad visa atsakomybė už santykius guli ant jūsų pečių ir bijote, kad pasitraukę galėtumėte sukurti dar blogesnę situaciją?
Visi šie klausimai padeda atskleisti jūsų vidinius konfliktus ir baimes, kurios gali trukdyti priimti sprendimą, tačiau norint ištrūkti iš negatyvių santykių, svarbu būti nuoširdžiam su savimi ir įvertinti, ar šie prisirišimai nesulaiko jūsų judėjimo į priekį.
Realistiškai įsivaizduokite gyvenimą be šių santykių
Daugeliu atvejų žmonės taip ilgai koncentruojasi į savo diskomfortą ir skausmą santykiuose, kad nesugeba pamatyti galimybių, kurios atsirastų, jei jie pasiryžtų judėti pirmyn. Šis žingsnis reikalauja objektyvios ir realios analizės, kokie būtų jūsų gyvenimo pokyčiai, jei paliktumėte santykius.
- Kaip jūsų gyvenimas pasikeistų?
- Kas jus palaikys ir padės pereiti į naują gyvenimo etapą?
- Ar turėsite pakankamai finansinės paramos, kad galėtumėte išgyventi?
- Kokiomis sąlygomis vėl grįžtumėte į pažinčių pasaulį?
- Ką turėtumėte padaryti, kad sukurtumėte geresnį gyvenimą nei tas, kurį paliekate užnugaryje?
Šie klausimai padeda jums atskleisti, kokius realius pokyčius reikės įgyvendinti, kad galėtumėte pasiekti geresnį gyvenimą ir atsikratyti to, kas jus varžo.
Norint išeiti iš netenkinančių santykių, reikia atlikti gilų savęs apmąstymą ir įvertinti savo vidinius prieštaravimus, baimes ir prisirišimus. Bet svarbiausia – reikia turėti drąsos žengti pirmą žingsnį ir realistiškai įsivaizduoti, kaip atrodytų jūsų gyvenimas be šių santykių. Svarbu žinoti, kad sprendimas išeiti gali būti ne tik naudingas, bet ir reikalingas jūsų emocinei ir fizinei gerovei.
Šaltinis: https://www.psychologytoday.com/
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.