Kambariniai augalai – tai ne tik puošmena namams. Jie suteikia jaukumo, valo orą ir netgi gali pakelti nuotaiką. Tačiau tam, kad jie klestėtų, vien gražaus vazonėlio nepakanka. Nors priežiūrėti kambarinius augalus nėra tokia didėlė atsakomybė kaip rūpinimasis augintiniu, ji vis tiek reikalauja dėmesio ir šiek tiek žinių. Jei esate tas žmogus, kuriam jau yra pavykę „palaidoti” ne vieną augalą – nenusiminkite. Augalų mylėjimas ir jų priežiūra yra įgūdis, kurio galima išmokti. Štai šeši patarimai, kurie padės tapti geresniu kambarinių augalų šeimininku.
Pradžiai išsirinkite paprastenius kambarinius augalus [-[1]-]
Net jeigu svajojate apie žaliuojančią džiunglę namuose, pradėkite nuo vieno ar dviejų nesudėtingų augalų. Taip išmoksite bazinių priežiūros įgūdžių be didelio streso. Tokie augalai kaip sansevjera (liaudyje vadinama „u uošvės liežuviu”), auksaplaukis (pothos) ar taikos lelija (peace lily) yra puikūs pasirinkimai pradedantiesiems.
Išsirinkite kambarinius augalus [-[1]-] pagal savo namų sąlygas
Prieš įsigyjant augalą, įvertinkite, kiek šviesos gauna jūsų kambariai. Kai kurie augalai mėgsta tiesioginę šviesą, kiti – išsklaidytą arba netgi pavėsį. Jei jūsų butas tamsesnis, rinkitės tokius augalus, kurie klesti esant mažam apšvietimui, pavyzdžiui, zamiokulką ar kaktusą.

Atsižvelkite į savo gyvenimo būdą
Ar dažnai keliaujate? O gal esate linkęs pamiršti rutininius darbus? Tuomet rinkitės mažiau reiklių augalų – tokių, kuriuos galima palaistyti kas dvi savaites. Prieš perkant augalą, pasidomėkite jo laistymo poreikiais ir įsitikinkite, kad jis tiks prie jūsų dienotvarkės.
Susikurkite augalų priežiūros rutiną
Kad nepraleistumėte svarbiausių momentų – laistymo, tręšimo ar genėjimo – susikurkite grafiką. Užrašykite priminimus ant šaldytuvo ar įsidėkite į telefono kalendorių. Reguliarumas padeda išvengti dažnų augalų ligų ir nudžiūvusių lapų.
Neperlaistykite!
Vienas dažniausių augalų „žudikų” – per didelis laistymas. Šaknų puvinys atsiranda tada, kai augalas gauna daugiau vandens nei reikia. Todėl labai svarbu naudoti vazonus su skylutėmis dugne, kad perteklinis vanduo galėtų nutekėti. Ir visada geriau laistyti mažiau, nei persistengti.
Turėkite kantrybės auginant kambarinius augalus [-[1]-]
Ne kiekvienas augalas iškart prisitaikys prie naujų sąlygų, o jums gali prireikti laiko suprasti, ko jam reikia. Nesikrimskite, jei pirmasis bandymas bus nesėkmingas. Kiekviena patirtis – tai žingsnis link žalesnių pirštų.
Kambarinių augalų priežiūra nebūtinai turi būti sudėtinga. Su šiek tiek žinių, kantrybės ir meilės – net ir tie, kurie anksčiau „nužudė” kelis augalus, gali sėkmingai susikurti žaliuojantį kampelį savo namuose.
Šaltinis: https://www.realsimple.com
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.