Jau šimtmečius Kinija tyrinėja amžinos jaunystės, sveikatos ir ilgaamžiškumo paslaptis, ypač skirtas imperatoriškoms šeimoms. Mokslininkai atliko daugybę tyrimų, kurių rezultatai, pasitelkus modernias technologijas, pasiekė ir mus. Buvo išskirtos 6 kinų paslaptys, kurios padeda ilgiau gyventi.
Kinijos mokslininkai įsitikinę, kad geros sveikatos pagrindai senatvėje yra padedami nuo 30 iki 50 metų vyrams ir nuo 40 iki 60 metų moterims. Todėl, jų nuomone, gyvenimo būdas po 40 metų turi didelę reikšmę. Jie sukūrė daugybę rekomendacijų, iš kurių galima išskirti šešias pagrindines, kurių laikymasis gali duoti reikšmingų rezultatų.
6 kinų paslaptys, kurios užtikrina ilgaamžiškumą
- Sumažinkite druskos vartojimą. Nors druska svarbi normaliam organizmo veikimui, žmonės dažnai vartoja jos daugiau nei reikia, kas gali pakenkti sveikatai. Mineralinių druskų poreikiui patenkinti verta didinti šviežių daržovių ir vaisių vartojimą, taip pat gerti mineralizuotą vandenį.
- Valgykite maistą, kurio cheminė struktūra lengvai keičiasi, pavyzdžiui, riešutus, ankštinius augalus, mėsą ir žuvį, tačiau jie turėtų būti kuo šviežesni.
- Venkite greitai oksiduojančių riebalų, pavyzdžiui, aliejaus po kepimo. Tokie riebalai randami rūkytoje mėsoje ir saldumynuose su perdirbtais riebalais. Oksidacija yra natūralus cheminis procesas, kuriame riebalai reaguoja su deguonimi, dėl ko atsiranda kenksmingos medžiagos, vadinamos laisvaisiais radikalais. Laisvieji radikalai gali sukelti oksidacinį stresą, kuris pažeidžia ląsteles, audinius ir organus, prisideda prie senėjimo proceso
- Nekepkite maisto karštame aliejuje. Tai gali išleisti pavojingas medžiagas, kurios pagreitina organizmo senėjimą.
- Daugiau fizinio aktyvumo gyvenime. Tai padeda atjauninti organizmą ir jo sistemas bet kokiame amžiuje.
- Venkite streso, nes jis skatina kortizolio gamybą, kuri kenkia kūno ląstelėms.

Šios kinų paslaptys gali padėti išlikti sveikiems ir nugyventi iki 100 metų ar daugiau. Kinų medicina pabrėžia, kad gyvenimo būdas ir mitybos pasirinkimai turi ilgalaikį poveikį mūsų sveikatai, todėl svarbu ne tik rūpintis fizine savijauta, bet ir stiprinti psichinę bei emocinę būseną.
Šaltinis: https://tsn.ua/
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.