Norint suteikti veidui gaivumo ir švytėjimo, paakių maskuoklis yra nepakeičiamas makiažo produktas. Tačiau dažna klaida – per didelis produkto kiekis, kuris gali sukurti nenatūralų, sunkų efektą. Profesionalūs vizažistai pataria rinktis lengvą formulę ir maskuoklį naudoti tik tose vietose, kuriose matomas šešėlis ar patamsėjimas.
„Tepkite maskuoklį kilstelėjančiais, į viršų nukreiptais judesiais, ypač koncentruodamiesi į vidinius ir išorinius akių kampučius,“ – pataria Niujorke dirbanti profesionali vizažistė T. Cooper. „Vietoj to, kad dengtumėte visą paakių zoną, užtepkite mažą kiekį ten, kur labiausiai matomas spalvos pakitimas, ir išsklaidykite į išorę. Taip išvengsite produkto kaupimosi raukšlelėse ir suteiksite natūralų skaistumą.“

Kur dar galima naudoti maskuoklį jaunatviškam efektui?
Maskuoklis gali būti naudojamas ne tik po akimis – tinkamai jį pritaikius, galima subtiliai išryškinti veido bruožus ir suteikti odai skaistumo. Štai kelios vietos, kuriose maskuoklis gali daryti stebuklus:
1. Lūpų kampučiai
Šalia burnos esantys šešėliai gali sukurti pavargusios ar liūdnos veido išraišką. „Nedidelis maskuoklio kiekis šiose vietose iškart pakelia ir pagyvina veido bruožus,“ – sako Tarte Cosmetics vizažistas Lex Smith.
2. Po skruostikauliais
Norite natūralaus „pakeltų“ skruostų efekto be sunkios kontūravimo kosmetikos? „Užtepkite šiek tiek maskuoklio po skruostikauliu, kad subtiliai jį išryškintumėte ir suteiktumėte veidui struktūros,“ – pataria Cooper.
3. Ant vokų
Nors gali skambėti neįprastai, maskuoklis ant vokų gali veikti kaip puikus bazinis sluoksnis akių makiažui. „Su amžiumi vokų oda plonėja, todėl venos ir pigmentacija tampa labiau matomos. Nedidelis maskuoklio kiekis gali padėti išlyginti odos atspalvį,“ – sako Kevyn Aucoin Beauty vizažistė Drita Paljevic.
4. Išilgai nosies
Jei norite suteikti veidui daugiau švytėjimo, „užtepkite maskuoklio nosies centre – tai vadinama ‘atvirkščiu kontūravimu’, kuris subtiliai išryškina šią sritį“, – sako Paljevic. Be to, galite šiek tiek maskuoklio užtepti prie nosies šnervių, jei toje srityje dažnai susidaro šešėliai ar paraudimai.
5. Po antakiais
„Nedidelis maskuoklio kiekis po išorine antakių dalimi akimirksniu suteikia akims gyvybingumo ir pakelia žvilgsnį,“ – dalinasi patirtimi Smith. Nepamirškite gerai išsklaidyti, kad efektas būtų natūralus.
6. Ant ausų
Taip, net ir ausys gali būti svarbi makiažo dalis! „Jei turite paraudusių ar netolygaus atspalvio ausų, šiek tiek maskuoklio gali padėti suvienodinti toną ir sukurti harmoningą įvaizdį, ypač jei nešiojate kuodą ar trumpą šukuoseną,“ – priduria Cooper.
Maskuoklio naudojimo technikos
Norint, kad maskuoklis susilietų su oda ir atrodytų kaip natūrali jos dalis, verta pasitelkti profesionalų techniką:
- Šildykite produktą: Prieš tepant ant veido, išspauskite šiek tiek maskuoklio ant rankos – tai padės jam sušilti ir lengviau susilieti su oda.
- Naudokite purų šepetėlį: Vietoj plokščios kempinėlės ar pirštų, geriau rinktis mažą, purų šepetėlį (panašų į akių šešėlių šepetėlį).
- Švelniai sklaidykite: Vietoj tepimo braukiant, geriau naudoti sukamaisiais judesiais sklaidymo techniką – taip maskuoklis natūraliai įsilies į odą.
- Fiksuokite rezultatus: Kad maskuoklis išliktų ilgiau, užfiksuokite jį lengva biria pudra arba makiažo fiksatoriumi.
Maskuoklis yra daugiafunkcis produktas, kuris gali ne tik paslėpti nuovargio žymes, bet ir suteikti veidui struktūros bei gaivumo. Svarbiausia – naudoti jį subtiliai ir nepersistengti su kiekiu. Laikantis šių patarimų, jūsų makiažas atrodys natūraliai ir ilgai išliks nepriekaištingas!
Šaltinis: https://www.realsimple.com
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.