Dabar yra pats tinkamiausias metas prisirinkti saujomis kaštonų, kurie ne tik tinka vorams atbaidyti ar darželinukams rudenėlio šventei papuošti, bet ir dar vienam mažai kam žinomam būdui – skalbimui. Iš tiesų, kaštonai gali netgi pakeisti kai kurias chemines priemones!
Kodėl kaštonai yra tinkami skalbimui?
Kaštonuose yra iki 15 proc. saponinų, kurie natūraliai putoja ir veiksmingai pašalina riebalus bei kitus nešvarumus iš drabužių. Taigi, kuo didesnis saponinų kiekis augale, tuo geresnis bus skalbimo efektas.
Reikia paminėti, kad paprastai nuo žemės surinkti kaštonai nebus veiksmingi; juos reikia tinkamai paruošti.
Tačiau iš jų pagaminti skalbimo milteliai bus ne tik nemokami, bet ir labai efektyvūs, be to, svarbiausia, jog jie bus visiškai natūralūs.

Kaštonų skalbiklio receptas
Šis receptas puikus norint namuose pasigaminti savo natūralų skalbiklį. Tokia apternatyva gali pasitarnauti cheminėms priemonėms alergiją turintiems žmonėms.
Jums reikės:
- 3-5 kg kaštonų
- Plaktuko
- Virtuvinio rankšluosčio
- Didelio našumo trintuvo
- Didelio stiklinio puodelio
- 2 mažesnių stiklinių indų
- Karšto vandens
Gaminimo eiga:
- Kaštonų paruošimas. Jei turite pakankamai kaštonų, sudėkite juos į kibirą ir gerai nuplaukite, kad neliktų nešvarumų.
- Sukapojimas. Paimkite saują kaštonų, suvyniokite juos į virtuvinį rankšluostį ir stipriai sumuškite plaktuku, kol kiekvienas kaštonas susmulkės į mažesnius gabalėlius. Jei jums patogiau, kaštonus galite ir supjaustyti.
- Susmulkinkite kaštonus. Sudėkite susmulkintus kaštonus į trintuvą ir gerai juos susmulkinkite. Kartokite šį procesą, kol visi kaštonai bus pilnai susmulkinti.
- Džiovinkite. Gautus miltelius sudėkite ant skardos ir išdžiovinkite. Geriausia tai daryti sluoksniais, kad visi milteliai išdžiūtų tolygiai. Džiovinimui naudokite orkaitę, nustatydami žemiausią temperatūrą. Džiūvimo procesas turėtų trukti apie 8 valandas.
- Laikykite sausoje ir tamsioje vietoje. Išdžiovintus miltelius sudėkite į didelį hermetišką indą. Laikykite juos nepasiekiamoje vietoje visiems vaikams ir naminiams gyvūnams. Be to, kruopščiai nuvalykite visus įrankius, įrangą, indus ir paviršius, kurie buvo liečiami su kaštonais, kadangi juose yra toksinų, kurie patekę į organizmą gali pakenkti.
Kaip skalbti?
- Paruoškite skalbiklį: bent 30 minučių prieš skalbimą, į stiklinį indą įdėkite 3,5 šaukšto kaštonų miltelių ir įpilkite ⅔ puodelio karšto vandens. Gerai išmaišykite, kad milteliai gerai ištirptų.
- Visą gautą skystį perpilkite per koštuvą į kitą stiklinį indą. Tai išgaus putojantį skalbiklį, paruoštą naudoti.
- Šį skystį galite naudoti iš karto arba laikyti šaldytuve, kur jis gali išsilaikyti apie savaitę.
- Vienam skalbimui naudokite apie ⅓ puodelio paruošto skysčio. Jei planuojate skalbti daugiau nei du kartus per savaitę, galite pasiruošti didesnį kiekį kaštonų skalbiklio.
Šis natūralus skalbiklis yra ne tik ekologiškas, bet ir veiksmingas būdas prižiūrėti jūsų drabužius!
Kita skalbimo su kaštonais alternatyva
Jei neturite laiko pasigaminti kaštonų miltelių, galite išbandyti paprastesnį, nors ir mažiau efektyvų metodą.
- Supjaustykite kaštonus mažais gabalėliais.
- Sudėkite supjaustytus kaštonus į lininį maišelį.
- Skalbdami drabužius, įdėkite maišelį su kaštonais į skalbimo mašinos būgną kartu su jūsų skalbiniais.
Šis metodas yra greitas ir lengvas būdas naudoti kaštonus, nors gali būti ne toks efektyvus, kaip paruošti milteliai.

Kaštonai skalbimui: kokių drabužių nerekomenduojame skalbti?
Kaip ir bet kuris augalinis ploviklis, kaštonų skalbiklis nėra tinkamas skalbiant medžiagines sauskelnes ar kitus nešvarius jūsų kūdikio drabužius.
Be to, plaunant baltus drabužius, rekomenduojama į kaštonų miltelių mišinį įpilti šiek tiek natrio perkarbonato, kad užtikrintumėte papildomą švarą ir baltumą.
Jums taip pat gali patikti: