Apkabinti mylimą žmogų – tai ne tik šiltas gestas, stiprinantis emocinius ryšius, bet ir veiksmingas būdas pasirūpinti savo sveikata. Tyrimai rodo, kad apkabinimai turi tiesioginį poveikį mūsų hormonų pusiausvyrai, o kartu ir viso kūno gerovei.
Hormonų galia: kodėl apkabinimai ramina
Pagrindinis „apkabinimų hormonas“ – oksitocinas – organizme išsiskiria, kai jaučiame artumą ir švelnumą. Oksitocinas dar vadinamas „prisirišimo“ arba „meilės“ hormonu. Jis padeda sumažinti streso hormono – kortizolio – lygį, todėl žmogus nusiramina, sumažėja nerimas, atsiranda saugumo jausmas. Oksitocino trūkumas gali būti viena iš priežasčių, kodėl susiduriame su ilgalaikiu stresu, kuris žalingas tiek psichikai, tiek kūnui.
Be to, oksitocinas turi teigiamą poveikį širdies ir kraujagyslių sistemai – jis gali padėti sumažinti kraujospūdį, pagerinti kraujotaką ir širdies veiklą.
Malonumo hormonai – natūralus motyvatorius dažniau apkabinti
Apkabos taip pat skatina dopamino ir endorfino gamybą. Dopaminas yra atsakingas už pasitenkinimo jausmą, motyvaciją ir džiaugsmą, o endorfinai mažina skausmo pojūtį ir gerina nuotaiką. Šių hormonų veikla sukuria emocinį pakilimą – žmogus tampa aktyvesnis, labiau pasitiki savimi ir pozityviau žiūri į gyvenimą.
Serotoninas ir dopaminas papildomai skatina kraujagyslių atsipalaidavimą, o tai pagerina deguonies bei maistinių medžiagų apykaitą organizme. Pagerėjusi kraujotaka padeda efektyviau aprūpinti vidaus organus būtinais elementais, gerina bendrą sveikatos būklę.

Raumenų atsipalaidavimas – dar viena nauda
Įdomu tai, kad po ilgesnio apkabinimo kai kuriems žmonėms pasireiškia raumenų atpalaidavimas ar net lengvi spazmai. Tai reiškia, kad kūnas pereina į atsipalaidavimo būseną – įsitempę raumenys atleidžia įtampą, o kūnas pereina į ramybės režimą.
Apkabinimai – tai nemokamas ir paprastas būdas pagerinti ne tik nuotaiką, bet ir bendrą sveikatos būklę. Jie sumažina stresą, reguliuoja kraujospūdį, skatina laimės hormonų gamybą ir padeda raumenims atsipalaiduoti. Tad nevenkite apkabinti artimųjų – tai naudinga ne tik širdžiai, bet ir visam kūnui.
Šaltinis: ukr.media
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.