Ar Taro kortos gali matyti praeitį, dabartį ir ateitį? Ar jos yra tik savęs pažinimo įrankis? O gal šios kortos atlieka vaidmenį psichoterapijoje? Pažiūrėkime, kokie psichologiniai triukai gali paaiškinti paslaptingą Taro galią.
Kaip vyksta būrimas
Yra įvairių pranašavimo technikų. Paprasčiausias ir dažniausiai naudojamas metodas – kai klientas atsargiai sumaišo kortas, o tada būrėjas išdėlioja kelias kortas iš anksto nustatyta forma, vadinama dekompozicija. Šios kortos gali būti pasirenkamos atsitiktinai arba traukiamos iš viršaus.
Kiekviena Taro korta turi savo ypatingą reikšmę, kuri priklauso nuo jos padėties – tiesios ar apverstos, taip pat nuo vietos išdėstyme ir šalia esančių kortų reikšmių. Pavyzdžiui, Mirties korta tiesioje padėtyje nereiškia fizinės mirties, tačiau simbolizuoja kažko pabaigą, pavyzdžiui, projekto ar santykių. Tuo tarpu apversta Mirties korta kalba apie rimtus kliūtis ir sunkumus, kuriuos reikia įveikti. Taro kortų šalininkai tikina, kad žinant kortų reikšmes, galima suprasti, ką jos bando perduoti.

Psichologiniai triukai buriant Taro kortomis
Nors daugelis žmonių naudoja Taro kortas ateičiai numatyti ir paslaptims atrasti, mokslinių įrodymų, kad jos iš tiesų veikia, nėra. Taro poveikį galima paaiškinti įvairūs psichologiniai triukai, įskaitant Forerio efektą, save išpildančią pranašystę ir „šaltojo skaitymo“ technikas.
Forerio efektas apibūdina polinkį suvokti neaiškius teiginius ir asmenybės bruožus kaip unikalius ir itin atitinkančius. Tai atsitinka pasitelkiant Taro kortas, būrėjus, horoskopus ar pranašystes. Kad šis efektas veiktų, būtinos trys sąlygos: informacija turi būti daugiausia teigiama; reikia pasitikėti šaltiniu; ir svarbu jausti, kad informacija yra asmeniška ir turi ypatingą reikšmę.
„Šaltojo skaitymo“ technika – tai psichologinių technikų rinkinys, kurį naudojantys būrėjai sukuria iliuziją apie paranormalias galias. Jie naudoja bendrus, neapibrėžtus teiginius, kombinuoja priešingus teiginius ir primena tikėtinas situacijas, sekdami žmonių reakcijas ir užduodami atvirus klausimus.
Save išpildanti pranašystė – tai psichologinis reiškinys, kai žmogaus lūkesčiai realizuojasi per jo veiksmus. Jei esate įsitikinęs, kad nesugebėsite susidoroti su užduotimi, tai gali sumažinti jūsų motyvaciją ir pastangas, kas gali lemti nesėkmę. Pavyzdžiui, jei Taro kortos numato būsimą sėkmę, tikėjimas ja gali skatinti žmogų pasitikėti savimi ir veikti aktyviau, kas padidins sėkmės tikimybę.
Taro kortų naudojimas psichoterapijoje
Nors tyrimai šiuo klausimu nebuvo atlikti, tiek paprasti žmonės, tiek specialistai naudoja Taro kortas geriau suprasti savo mintis ir jausmus. Taro gali būti naudingas įrankis giluminiam apmąstymui. Kortų interpretacija priklauso nuo asmeninio suvokimo; tai, ką vienas žmogus mato kortoje, gali gerokai skirtis nuo kito asmens suvokimo.
Taro kortos gali padėti savianalizėje, emocijų ir problemų suvokime, taip pat suteikti psichologui galimybę geriau suprasti savo klientą. Tačiau ne visi gali įvertinti šį metodą, o Taro kortos neturėtų tapti pagrindiniu psichoterapijos įrankiu. Kai kurie specialistai vis tiek jas naudoja, kad padėtų klientams suprasti savo mintis ir jausmus, tačiau reikia atsargiai interpretuoti, kad į procesą neįneštume asmeninių išgalvotų elementų.
Šaltinis: https://zdorovya.24tv.ua/
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.