Ar žinojote, kad paprasti pagyrimai gali padaryti stebuklus Jūsų santykiams? Žymus santykių tyrinėtojas Johnas Gottmanas nustatė, kad laimingose santuokose pagyrimų skaičius penkis kartus viršija kritiką. Knygoje „Meilės atgaivinimas: 40 dienų klestintiems santykiams“ poros skatinamos kasdien reikšti susižavėjimą ir dėkingumą vienas kitam. Tai vadinama kasdieniu diados metodu, skirtu santykiams stiprinti. Susižavėjimas – tai pagyrimas už tokias charakterio savybes kaip atkaklumas ar atjauta. Dėkingumas – tai padėkos išreiškimas už tai, ką partneris padarė Jūsų labui. Skaitykite ir sužinokite, kokia komplimentų svarba santykiuose
Komplimentų svarba santykiuose
Juk elgesys, kuris yra apdovanojamas, linkęs kartotis, tiesa? Mes visi natūraliai norime įtikti savo partneriui. Parodydami, ką vertiname ir kuo žavimės, skatiname partnerį kartoti tą elgesį ar ugdyti tas savybes. Taigi, pagirdami savo partnerį, Jūs paskatinsite jį daryti tai, kas Jums patinka, dažniau! Ir atvirkščiai, jei nepuoselėsite ir nestiprinsite santykių pagyrimais, rizikuojate pradėti priimti vienas kitą kaip savaime suprantamą dalyką.
Kaip teisingai pagirti?
Štai keletas pavyzdžių, kaip galite pagirti savo partnerį. Atkreipkite dėmesį, kad po kiekvieno pagyrimo pasakoma, kaip tai privertė Jus jaustis.
- „Aš vertinu, kad išnešei šiukšles. Tai man sukūrė jausmą, kad esame komanda, kai kalbama apie namų ruošos darbus.“
- „Man patiko, kad sportavai kartu su manimi. Su tavimi sportuoti daug smagiau.“
- „Tau labai tinka ta suknelė! Jaučiuosi laimingas, kad esu tavo partneris.“
Atkreipkite dėmesį, kad šiuose pavyzdžiuose nėra „tu“ teiginių. Nenorite skambėti taip, tarsi manytumėte, kad esate pranašesnis ar teisėjas. Todėl nereikėtų sakyti: „Gerai padarei, kad išnešei šiukšles.“ Tokį teiginį tėvai paprastai sako vaikams. Taip pat geriausia pradėti nuo „aš“, kaip ir pavyzdžiuose.
Pagyrimai sukurs pozityvią ir meilės kupiną dėkingumo atmosferą. Argi ne to Jūsų partneris ir tikisi – jaustis mylimas, vertinamas, suprastas, priimtas, svarbus ir susijęs su Jumis? Štai keletas patarimų, padėsiančių Jums išsiugdyti įprotį girti:
- Nepasilikite meilių ir dėkingų žodžių tik ypatingoms progoms.
- Sutelkite dėmesį į teigiamas partnerio ir Jūsų santykių savybes.
- Ieškokite būdų, kaip parodyti partneriui, kad jį mylite ir vertinate.
- Kasdien išreikškite meilę ir dėkingumą savo partneriui.
- Pagirdami partnerį, pasakykite tai garsiai iš karto.
- Jūsų kūno kalba turi būti atvira, o balsas – šiltas. Šypsokitės. Palaikykite akių kontaktą.
- Būkite konkretūs. „Žaviuosi, kaip tu susitvarkei su ta situacija darbe. Parodei kantrybę ir gilią charakterio savybę. Aš tavimi didžiuojuosi!“

Kaip priimti pagyrimus?
Kai Jus pagiria, priimkite pagyrimą netrukdydami, neprieštaraudami ir nesumenkindami to, ką sako partneris. Jei atmetate jo pagyrimą, tai prilygsta dovanos atsisakymui. Iš pradžių Jums gali būti nepatogu, bet vėliau tai taps lengviau.
Kodėl Kai Kuriems Žmonėms Sunku Priimti Pagyrimus?
- Žmonės, turintys žemą savivertę, gali nesugebėti priimti pagyrimo, nes netiki, kad jis yra tikras.
- Kai kurie žmonės augo šeimoje ar kultūroje, kurioje pagyrimų priėmimas buvo laikomas puikybe.
- Tie, kurie buvo auklėjami nuolat kritikuojant, taip pat sunkiai priima pagyrimus.
Kaip Priimti Pagyrimą?
- Nusišypsokite ir pasakykite: „Ačiū!“
- Jei tai atrodo nenatūralu, apsimeskite, kol tai taps natūralu. Galiausiai tai taps Jūsų antruoju prigimtiniu veiksmu.
Jei Jūsų partneris nustojo Jus girti arba jei nei vienas iš Jūsų to nedarėte per visą savo santykių istoriją, nenusiminkite. Jūs galite būti tas, kuris pradės šį gyvybę teikiantį įprotį. Komplimentų svarba yra nepakeičiama. Pradėkite kasdien girti savo partnerį ir patirkite naują savo santykių dimensiją ir gylį!
Šaltinis: https://loverecon.org/
Nuotraukos asociatyvinės © Canva.