„Accept“: istorinė metalo grupė grįžta į Vilnių (video)

Laikas.lt
Nuotr. organizatorių

Beveik pusę amžiaus gyvuojanti Vokietijos metalo grupė „Accept“ lapkričio 10 dieną vėl viešės Lietuvoje. Atlikėjai tikina, kad turo metu skambės ne tik naujos, bet ir laiko patikrinti kompozicijos, pelniusios gitarinės muzikos gerbėjų simpatijas ir palankumą.

Roko legendų muzikinis kelias sekamas nuo 1968-ųjų, kuomet Udo Dirkschneideris ir Michael Wagener susibūrė po „Band X“ pavadinimu. Neilgai trukus ekspromtu gimęs vardas buvo pakeistas į „Accept“, bet pripažinimo dar teko palaukti. Muzikantai darbavosi kone aštuonis metus, kol buvo pakviesti į vieną pirmųjų Vokietijos rokenrolo festivalių „Rock am Rhein“. Po įspūdingo pasirodymo atlikėjus pastebėjo įrašų kompanija, kuri pasiūlė kontraktą ir padėjo pamatus debiutinio albumo gimimui. Pagal senąsias tradicijas grupės pavadinimą atkartojęs albumas „Accept“ didelės komercinės sėkmės nesulaukė, bet tapo puikiu atspirties tašku tolimesniems darbams.


 
Šiandien grupė gali pasigirti grandiozinėmis gastrolėmis po visą pasaulį, daugiamilijoniniais albumų pardavimais bei kūriniais, tapusiais neatsiejama sunkiosios muzikos istorijos dalimi. Grupės fanai, archyvuojantys „Accept“ veiklą, kasdien iškasa vis įdomesnių faktų. Žinoma, kad kūrinius pamėgo režisieriai, verčiantys juos garso takeliais. Vienas pavyzdžių, daina „Balls to the Wall“, visu garsu skambanti juodu humoru prisodrintoje „Byvis ir Tešlagalvis“ serijoje. Minėtąjį kūrinį pamėgo ir žaidimų kūrėjai. Tie, kas bent kartą žaidė „Guitar Hero“ ar „GTA“, tikrai susidūrė su veržliais „Accept“ gitarų rifais. Gerbėjai džiūgauja ne tik girdėdami rokerių muziką, juos maloniai nustebino ir kriminalinėje dramoje „Justified“ vieno iš pagrindinių veikėjų nešioti grupės atributika papuošti marškinėliai.


 
2010-aisiais Vilniuje grupė „Accept“ viešėjo pirmąkart. Tuomet tai buvo tik antrasis kolektyvo koncertas po ilgesnės pertraukos ir atsikūrimo su naujuoju charizmatiškuoju vokalistu Marku Tornillo, kuirs nuo pirmųjų akordų pavergė Lietuvos rokerių širdis. Po minėto vizito iki šių dienų „Accept“ spėjo išleisti net du naujus albumus: 2010 m. „Blood Of Nations“ ir šiemet pasirodžiusį „Stalingrad“, kurį grupė ir pristato naujausiame ture. Trylikos studijinių darbų puokšte besididžiuojantys muzikantai lapkričio 10 dieną „Forum palace“ scenoje pažada tiek šviežių, tiek hitais tapusių kūrinių kokteilį. Klasikinio hard‘n‘heavy gerbėjai, asmeniniuose kalendoriuose jau pasižymėję koncerto datą, bilietus gali įsigyti „Bilietai LT“ kasose arba internetiniame puslapyje bilietai.lt.

accept, forum palace, metalas, sunkioji muzika

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai