Kino pusryčiuose – pelnytai didžiuosiuose ekranuose vykstanti operacija Argo (video)

Dovilė Raustytė

2012 metų trileris „Operacija Argo“ (angl. Argo) šluojasi apdovanojimus ir kino veteranų pagyras. Benas Affleckas ne tik režisavo visus gero filmo ingredientus turinčią juostą, bet ir sukūrė jos herojų, pagrindinį veikėją – CŽV agentą Tonį Mendezą.

„Operacija Argo“ nukelia į 1979 m. Iraną, kur vyksta politiniai šalies neramumai. Agresija nukreipta prieš amerikiečius: vien už tai, kad tavo užrašų knygutėje įrašyta žmogaus iš Jav pavardė, gali būti pakartas gatvėje ir paliktas kabėti ant statybinio krano arba tiesiog čia vietoje nušautas.

Taigi Beno Afflecko įkūnytam personažui tenka užduotis išgelbėti 6 amerikiečius ir saugiai juos parskraidinti namo. Šie žmonės vos per plauką netapo piktų Irano revoliucionierių įkaitais, jų ieško, jie slapstosi. Tai kaipgi patekti į gimtinėn skrendantį lėktuvą, kai oro uoste turi pereiti per tris sustiprintos patikros punktus?

Filmas turi seksualų, bebaimį herojų, tikrais faktais paremtą istoriją, kuri, be viso to, susijusi su tikrais istoriniais įvykiais, filmo eigoje apgalvotai išlaikoma įtampa, kurios metu atsiranda ir pašmaikštauti mėgstantys personažai, galiausiai ji pasiekia kulminaciją ir viskas baigiasi happyendu.

„Argo operaciją“ vykdo ne tik tokia kino žvaigždė, kaip B. Affleckas, bet ir TV serialo „Bręstantis Blogis“ (angl. Breaking Bad) pagrindinis veikėjas Ponas White'as (aktorius Bryanas Cranstonas) arba „Amerikietiškos siaubos istorijos“ (angl. American Horror story) aktorė Clea DuVAll.

Taip, tai mainstreaminis filmas, bet kadangi jis nepriekaištingai pagamintas pagal tokio tipo filmo receptą, tikrai nėra blogas. Ir nors žinote, kokia pikta Teherano liaudis, vis vien išliks kažkas, kas pasibaigus filmui neleis apie panašius įvykius negalvoti...

argo, ben affleck, Dovilė Raustytė, kino pusryčiai, laikas.lt pusryčiai, nauji filmai

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai