7-asis „Satta Outside“ – daugiau scenų, arčiau jūros

Laikas.lt

„Lyginant su pirmaisiais festivaliais, užaugome bent keturis kartus“ – apie „Satta Outside“ muzikinę programą kalba organizatoriai. Šiemet atlikėjai ir grupės pasirodys iš viso septyniose festivalio scenose. Dvi jų bus įkurtos paplūdimyje. „Satta Outside“ veiksmas prasidės jau ketvirtadienį, rugpjūčio 8-ąją – tuomet ims veikti kempingas ir bus oficialiai atidaryta pirmoji festivalio scena.

Kaip jau tapo tradicija, dalį muzikinės programos kuruos „Satta Outside“ draugai ir bendraminčiai. Tai – Berlyno vakarėlių organizatoriai „Weboogie“ ir šiame mieste meno bei muzikos židinį „Panke“ kuriantys lietuviai, „Mondayjazz“ komanda, žemo boso iniciatyva „Basscake“, gitarinės muzikos renginių serija „Surf Through Rock Country“, „Ritmo kovų“ iniciatoriai „Renegades of Bump“ bei pirmą kartą prie festivalio prisijungsiantys industrinių muzikos formų propaguotojai „Agharta“ ir postkultūros kurstytojai „Sha : TRI: Ah“.

Iki festivalio likus kiek daugiau nei keturiems mėnesiams „Satta Outside“ pradeda rikiuoti laukiamų užsieniečių sąrašą. Pirmoji atlikėjų banga savo ruožtu atstovauja trims skirtingoms „muzikinio svorio“ kategorijoms festivalio programoje.

Pirmuoju numeriu pažymėti net du savaip originalūs ir išskirtiniai amerikiečių atlikėjai, susivieniję projektui JETS. Keturios raidės – tai Jimmy Edgar ir Travis Stewart, geriau pažįstamo kaip Machinedrum, inicialai. Abu prodiuseriai šiuo metu gyvena Berlyne ir abiejų pastaruosius albumus (Jimmy Edgar diską „Majenta“ ir Machinedrum kartu su Praveen Sharma įrašytą „Sepalcure“ darbą) išleido brito Scuba įkurta kompanija „Hotflush“. Pirmasis bendras JETS singlas praėjusį rudenį tuo tarpu pasirodė leidykloje „Leisure System“.

Sparčiausių festivalininkų jau atkastas ir itin natūraliai į „Satta Outside“ koncepciją įsiliejantis vardas – tai kovo 25-ąją debiutinį albumą išleidęs ir su juo į pasaulinį turą besirengiantis britas Lapalux. Jo darbą „Nostalchic“ pristatė „Satta Outside“ lankytojams puikiai pažįstama Los Andželo leidykla „Brainfeeder“, taip pat globojanti prieš porą metų pagrindinėje festivalio scenoje žaibus laidžiusį The Gaslamp Killer.

Trečiasis vardas pirmojoje „Satta Outside“ atlikėjų „pakuotėje“ – hiphopą, elektroniką, footwork, grime į vieną kasą pinantis debiutantas britas Chesslo Junior, kurio muziką vienas kritiku apibūdino kaip „tai, kas išeitų sudėjus ankstyvąją Missy Elliott bei „Brainfeeder“ leidinius“.

Kelialapiai į festivalį „Satta Outside“ Šventojoje parduodami „Tiketoje“, taip pat – užsienio partnerio „TicketPro“ atstovybėse Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje, Baltarusijoje ir „Resident Advisor“ tinklalapyje. Artimiausias kainos kilimas numatomas balandžio 2-ąją, muzikinės programos papildymas – balandžio viduryje. Netrukus po to bus pristatyta ir meninė festivalio dalis.
 

vasaros festivaliai, „Satta Outside“

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai