Pasidaryk pats: „siuvinėti“ akiniai nuo saulės (foto)

Laikas.lt
Parengta pgl. Honestlywtf.com

Rusų dizainerė Ulyana Sergeenko savo 2013 m. pavasario kolekcijoje atsigręžė į folklorą ir pristatė drabužius bei aksesuarus, pagyvintus siuvinėtais raštais. Vieni iš jų buvo akiniai nuo saulės.

Ką gi daryti, kai tokių labai nori, bet žinai, kad galimybių įsigyti nėra. O gi - pasidaryti pačiam. Ką ir padarė tinklaraščio Honestlywtf.com autorė. 

Taigi, mums prireiks: 

  • akinių nuo saulės su plastikiniais stiklais,
  • siuvinėjimo siūlų,
  • rankinio grąžto,
  • plonos adatos,
  • žirklių,
  • žymeklio,
  • nagų lako valiklio.

Pirmiausia ant popieriaus nusibraižykite schemą: raštas turi būti sudarytas iš tariamų kvadratėlių, kurį sudarys keturios skylutės, kaip siuvinėjant kryželiu. Schemą nuo popieriaus perkelkite ant akinių su žymekliu pasižymint taškus, kuriuos reikės pragręžti. Nagų lako valiklis skirtas klaidoms panaikinti.

Su rankiniu grąžtu pragręžkite skylutes. Prieš įjungiant grąžtą, jo galą reikia priliesti prie reikiamos gręžti vietos, kitaip stiklas gali susibraižyti. Baigus gręžti skylutę, grąžtą išjungti. Kai visos skylutės pragręžtos, reikia su nagų lako valikliu ir popieriniu rankšluosčiu nuvalyti likusius žymeklio pėdsakus.

Įsitikinkite, kad adata pralenda pro skylutes, tada įverkite pasirinktos spalvos siūlą, jo gale padarykite dvigubą mazgą. Siuvinėti kryželį taip: pradėti nuo viršutinio kairiojo kampo ir vesti siūlą žemyn link apatinio dešiniojo kampo, tada iš apatinio kairinio - link viršutinio dešininio.

Baigę pirmąjį kryželį, blogojoje pusėje padarykite dvigubą mazgą. Ir pradėkite kitą kryželį.

Įsiverkite kitos spalvos siūlą ir toliau siuvinėkite pagal planą. Siuvinėjant su vienos spalvos siūlu, nebus reikiamo efekto.

Pakartokite tai ant kito akinių stiklo.

Na, ir akiniai baigti. Ryškios saulės!

akiniai nuo saulės, DIY, mada, mados tendencijos, pasidaryk pats

Naujausi komentarai
aa
2013-05-12, 22:06
belekas
Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai