Grupių „mmpsuf“ ir „Kurak“ vokalistė Eglė Sirvydytė pristato premjerą – šiuolaikinės muzikos kompoziciją „Oša“

Laikas.lt

Šiandien, rugsėjo 25 dieną, kultūros bare „Kablys“ (Kauno g. 5, Vilnius) pristatomas garso, vaizdo ir muzikos meną apimantis projektas „Kabinti“. Pirmoje tarpdisciplininio projekto dalyje žiūrovai išvys šiuolaikinės menininkės Kristinos Inčiūraitės naujausių audiovizualinių kūrinių parodą, antrojoje –  išgirs šiuolaikinės muzikos kompozitorės ir vokalistės Eglės Sirvydytės, žinomos iš muzikos grupių „mmpsuf“ ir „Kurak“, specialiai šiam renginiui sukurtą ir atliekamą šiuolaikinės muzikos kompoziciją „Oša“.

„Visa baigia susidėlioti į struktūrą: iš balsų, styginių, pučiamųjų. Muzikinės temos tai nutolsta, tai sugrįžta prie archajiškų folklorinių motyvų, kartkartėmis tarsi įsisuku į choralinę tematiką. Vis sugrįžtu prie inspiruojančių Konstancijos Brundzaitės „Septynių mįslių iš lietuvių tautosakos“. Viena vertus, jaučiu savo kūrybos nuoseklumą ir jau seniai norėtas realizuoti tematikas. Kita vertus – tai pirmasis toks kūrinys, kuriam atlikti bus sukviesta tiek daug muzikantų. O forma bei turinys esti visiškai kitokie nei tai, ką groju su „mmpsuf“ elektronikos projektu“, - kūrybinio proceso įspūdžiais dalinasi Eglė Sirvydytė.

Kompoziciją „Oša“ atliks gausi muzikantų komanda: Vytautė Pupšytė (vokalas, sopranas), Eglė Sirvydytė (vokalas, altas), Toma Izabelė Migdol (vokalas, altas), Milda Zapolskaitė (vokalas, altas), Kristina Svolkinaitė (vokalas, altas), Elena Marcinkevičiūtė (smuikas), Gintė Kriščiūnaitė (smuikas), Dalia Tamošiūnienė (smuikas), Kęstutis Pleita (altas), Aurimas Rimeikis (trimitas), Nerijus Laukaitis (trombonas).

Kūrinyje atsigręžiama į talentingą sovietmečio kompozitorę Konstanciją Brundzaitę (1942-1971), kuri stojo į vieną gretą su kitais sovietinės epochos modernios muzikos kūrėjais ir buvo įvertinta kaip pirmoji moteris moderniosios lietuvių muzikos istorijoje. Kitoje tarpdisciplininio projekto dalyje šiuolaikinė menininkė Kristina Inčiūraitė pristatys naujausių audiovizualinių kūrinių parodą, kurioje kritiškai apmąstys reprezentatyvų maskulininį sovietinių pastatų ir monumentų charakterį. Vesdama audiovizualinį dialogą su sovietiniu „Kablio“ pastatu, ji atsigręžia į kelis ikonografinius alegorinio pobūdžio sovietinius monumentus, esančius Kijeve ir Volgograde.

Išankstinius bilietus galima įsigyti čia.

Bilietus taip pat galima įsigyti prieš renginį, renginio vietoje.

Renginio vieta: kultūros baras „Kablys“, Kauno g. 5, Vilnius

Renginio data: 2013 09 25, 18:30 val.

eglė sirvydytė, kabinti, kurak, mmpsuf, oša

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai