Kaip pasigaminti natūralų kūno dezodorantą?

Grynas.lt

Portalo treehugger.com žurnalistė Katherine Martinko teigia susidūrusi su dilema: vadinamieji natūralūs ar ekologiški dezodorantai, nesvarbu, ar tai būtų purškiamas, ar rutulinis dezodorantas, merginos teigimu, neapsaugo nuo prakaitavimo ir nemalonaus kūno kvapo.

Lieka įprasti dezodorantai, tačiau gamintojai į juos deda daug pavojingų medžiagų, kurios gali būti ir kancerogeninės.

Tuomet mergina nusprendė pati pasigaminti kūno dezodorantą iš įvairių natūralių medžiagų ir buvo nustebinta, jog visą dieną, net ir po apsilankymo sporto salėje jautėsi gaiviai.

Štai Katherine receptas naminiam dezodorantui:

  • 3 valgomieji šaukštai kokosų aliejaus,
  • 2 valgomieji šaukštai taukmedžio sviesto,
  • 3 valgomieji šaukštai sodos,
  • 2 šaukštai kukurūzų miltų,
  • 5 lašai jūsų mėgstamo eterinio aliejaus (levandų, apelsinų ar kito gaivaus kvapo).

Pirmiausia pasidarykite „dvigubą puodą“ - tiesiog į kaitinamą puodą su vandeniu panardinkite 300 ml ar puslitrinį stiklainį. Į stiklainį sudėkite kokosų aliejų bei taukmedžio sviestą ir leiskite jiems ištirpti. Išjunkite kaitrą, pilkite sodą bei kukurūzų miltus ir plakite masę, kol viskas gerai išsimaišys.

Paskutinį įmaišykite jūsų mėgstamą eterinį aliejų. Tuomet leiskite masei atvėsti.

Toks kūno dezodorantas kūno temperatūroje yra gana kietas. Reikėtų jį pagremžti šaukšteliu, sušildyti tarp delnų ir įtrinti į gausiausiai prakaituojančias kūno vietas.

Kita vertus vasarą šis dezodorantas bus skystas. Jei tingite jį šildyti ir minkyti tarp pirštų, kai namuose karšta, galite masę supilti į seną rutulinio dezodoranto buteliuką. Tuomet jo naudojimas taps dar paprastesnis.

Arba galite masę laikyti šaldytuve ir užtepti prieš tai minėtu būdu.

Katherine teigia, kad toks natūralus dezodorantas netepa drabužių, tačiau jei labai dėl to nerimaujate, galite kelias minutes luktelti, kol jis visiškai įsigers į odą ir tuomet apsirengti.


dezodorantas, ekologija, natūrali kosmetika, natūralūs kūno priežiūros produktai, pasidaryk pats, sveikas kūnas

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai