Festivalio „Satta“ programoje – škotų profesorius Kode9 ir trio „King Midas Sound“

Laikas.lt

Šiemet melomanus į Latvijos kurortą Papę kviečiantis festivalis „Satta“ turi daugiau muzikinių naujienų. Rugpjūčio 14-17 dienomis aštuntą kartą vyksiančiame „alternatyvos kurorte“ pasirodys vienas dubstep pradininkų Kode9 ir šio žanro atstovo The Bug suburtas trio „King Midas Sound“.

Iš Škotijos kilęs ir gimtinėje jungle judėjimui atsidavęs, bet jau keliolika metų Londone reziduojantis Kode9 vertas plojimų dėl daugelio savo karjeros aspektų. Vieniems jis pažįstamas dėl to, kad įkūrė leidyklą „Hyperdub“, kitiems – kaip ilgametis „Rinse FM“ radijo laidų vedėjas ir dubstep dvasios skleidėjas, akademiniam pasauliui – kaip filosofijos mokslų daktaras, dėstytojas ir knygų autorius. Kode9 diskografijoje – albumai su MC Spaceape, ne viena kompiliacija ir jubiliejinis 400-asis „Resident Advisor“ miksas bei remiksai Lee Scratch Perry ir „Junior Boys“.

„King Midas Sound“ – tai internacionalinis gyvo vokalinio vėsiai duslaus skambesio projektas, inicijuotas brito Kevin Martin. Tai šis slapyvardžiu The Bug dubstep scenoje puikiai pažįstamas prodiuseris išleido vieną stipresnių žanro hitų „Skang“. Prieš penkerius metus jis su Trinidado peotu Roger Robertson ir iš Japonijos kilusia vokaliste Kiki Hitomi prisistatė drauge. Kaip „King Midas Sound“ skambesį apibūdina kritikai, tai – apokaliptinė grupės „My Bloody Valentine“ dub versija, tiesa, čia pat pridedama, kad ši frazė – tik užuomina į daugiasluoksnę jėgą, gimstančią gyvo trio pasirodymo metu.

Du albumus išleidęs jau minėtoje Kode 9 kompanijoje „Hyperdub“ projektas praėjusį balandį singlu „Aroo“ debiutavo legendinėje „Ninja Tune“. Nuo tada sklando gandai apie trečiąjį studijinį „King Midas Sound“ albumą, kurio pamatai jau sudėti.

Jau anksčiau paskelbta, kad „Satta“ muzikos programoje šiemet įrašyti taivaniečių kilmės lo-fi romantikas Dirty Beaches, septynių asmenų orkestras iš Lydso „Submotion Orchestra“ bei unikalios elektronikos kūrėjas Forest Swords. Jungtinės Vilniaus naktinio gyvenimo kūrėjų bei puoselėtojų pajėgos artėjant festivaliui žada paskelbti apie dar ne vieną aktualų bei ilgai lauktą programos vardą.

Šiuo metu bilietai į „Satta“ festivalį kainuoja 80 litų be vietos kempinge arba 95 litus su ja. Kaip ir žadėta, jų kaina kils iškart po Velykų. Daugiau naujienų apie festivalį, tarp jų ir vietovės planą, galima rasti „Facebook“.

festivaliai, king midas sound, Kode9, Satta outside, vasaros festivaliai

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai