„Bliuzo naktys“ išpildys dainininkės Giedrės svajonę

Laikas.lt

Prie Lūksto ežero, Varniuose liepos pirmąjį savaitgalį organizuojamas festivalis „Bliuzo naktys“ maloniai stebina atlikėjų vardais. Be pripažintų bliuzmenų scenoje klausytojai galės pirmą kartą išvysti muzikinį projektą „Giedrė & Blues Band“. Tai – unikalaus balso atlikėjos Giedrės Kilčiauskienės senos svajonės išsipildymas.

Su grupėmis „Empti“, „Pienos lazeriai“ išgarsėjusi, o neseniai ir solinį albumą išleidusi dainininkė Giedrė svarsto, kad lig šiol jau yra išbandžiusi visus stilius, išskyrus klasikinę muziką. Tačiau bliuzas jai – labai artimas.

„Dar paauglystėje mėgdžiodavau Janis Joplin bei dabartinės savo kolegės Arinos balsus. Plyšaudavau iš širdies, o mano mama, matyt, būdavo susiėmusi už galvos“, - šypsodamasi pasakoja Giedrė, sausį Lietuvos muzikos apdovanojimuose M.A.M.A. pripažinta geriausia metų atlikėja.

Vilniaus kolegijoje ji dėsto pop, jazz dainavimą. „Kai mokau savo studentus bliuzo, dažnai sutrinku: taip, yra muzikos teorija, bliuzo kvadratas, dermės, kurių aš galiu išmokyti. Tačiau esu įsitikinusi, kad bliuzas, kaip ir rokas, visų pirma yra gyvenimo būdas“, - sako Giedrė.

Anot jos, egzistuoja užkulisinė profesionalių muzikantų nuomonė, kad bliuzas nėra ta muzika, kurioje galima save išreikšti taip, kaip, pavyzdžiui, džiaze. „Tačiau man iki šiol atrodo, kad muzika visų pirma yra sielos atidarymui, širdies padėjimui ant lėkštutės. Todėl manau, kad bliuzas yra būtent tas stilius, kuriame labai patogu ir gera tai padaryti, - kalba Giedrė. - Aš visuomet kolegoms muzikantams sakydavau: pamatysite, vieną dieną aš dainuosiu bliuzo festivalyje. Galima sakyti, kad dar viena mano svajonė šią vasarą išsipildys - „Bliuzo naktys“, laikykitės!“

Festivalio scenoje dainininkė pasirodys su muzikantų grupe: pianistu Andrejumi Polevikovu, būgnininku Dariumi Rudžiu, kontrabosininku Vyčiu Nivinsku ir gitaristu Hugiu. Publika galės išgirsti įvairių laikmečių kūrinius, kurie geriausiai atspindės bliuzo evoliuciją. „Pati šiuo metu daugiausiai klausausi Esther Phillips. Žinau, kad „Bliuzo naktys“ turi specifinę aurą, noriu kartu su publika išskristi ir parodyti, kad galiu dainuoti ne tik diskotekose, džiazo baruose ar koncertų salėse“, - teigia Giedrė.

Festivalis „Bliuzo naktys“ vyks liepos 4–5 dienomis Telšių rajone, Varniuose. Programoje taip pat pasirodys: Stevenas Seagalas su grupe, Angela Brown, „Latvian Blues Band“, Arina ir „Veto bank“, „Garbanotas bosistas“, „The Cathouse Radio“ ir daugelis kitų.

Bliuzo naktys, Giedrė & Blues Band, Giedrė Kilčiauskienė, vasaros festivaliai

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai