Net trys lietuviškos elektronikos kūrėjai vieną naktį klube „Opium“

Laikas.lt

Triguba šventė vertinantiems lietuvišką elektroninę muziką ir aktyviai stebintiems jos sceną laukia šeštadienį, gegužės 24-ąją. Sostinės naktinis klubas „Opium“ į savo gana retą, bet visuomet įdomius gyvai pasirodančius atlikėjus pristatančią seriją „Briusly gyvas!“ pasikvietė tris vietinius kūrėjus – Sraunų, Zulusą ir Few Nolder.

Įdomus sutapimas – visi „Briusly gyvas!“ dalyviai kilę iš Panevėžio, greičiausiai ne be reikalo elektroninės muzikos mėgėjų su šypsena vadinamo „lietuviškuoju Detroitu“. Kaip ir techno žanrą pagimdęs JAV miestas, taip ir Panevėžys – labiau pramoninis, nei kultūrinis centras, kuriame jaunimui dažniausiai lieka du pasirinkimai – kiurksoti gatvėje arba atšiaurią industrinę aplinką panaudoti kaip įkvėpimą kūrybai.

Festivalio „Sūpynės“ bei kitų „Minimal.lt“ bendruomenės renginių lankytojams, vietinių leidyklų „Partyzanai“, „Dumblys“ bei „Blikmuzik“ sekėjams pažįstamas Paulius Markutis – Sraunus minčių savo kūrybai semiasi ne tik iš techno alsuojančios Panevėžio romantikos, bet ir iš lietuviškos gamtos. Paprastai kalbant, jo aidintis dub techno – sraunus, kaip ir pats atlikėjo pseudonimas.

Daugiau nei dešimt metų nagrinėjantis house, techno ir dub gilumas bei pridedantis joms bliuzo melancholijos Tadas Petrikauskas – Zulusas savo diskografijoje yra įsirašęs keletą leidinių lietuviškose skaitmeninėse leidyklose. Tiesa, kol kas brandžiausias ir stipriausias jo darbas – albumas „Vagabond“, pristatytas praėjusį gruodį – išleistas savo jėgomis ir žymi naują, aktyvų kūrėjo etapą. „Bliuzo šįkart nebus“, – ruošdamas naują leidinį bei šeštadienio šokių programą įspėjo Zulusas.

„Silence“ šeimos narys ir bene aktyviausias iš šeštadienį gyvai klube „Opium“ pasirodysiančių panevėžiečių Linas Strockis – Few Nolder vien šiemet išleido ar planuoja išleisti net kelias vinilines savo kūrybos plokšteles. „Silence Music“ ką tik pristatė jo drauge su projektu „Kurak“ įrašytą minialbumą „My Holy Senses“, liepą Few Nolder vardas sumirgės vokiečių leidyklos „Connaisseur Recordings“ kataloge. Klubą „Opium“ ir lietuvišką kompaniją pamėgęs britas Matt Walsh savo leidykloje „Clouded Vision“ netrukus pristatys skaitmeninį Few Nolder singlą „Female Techno“. Beje, pastarasis apibūdinimas Lino muzikai „prilipo“ dar 2008-aisiais, kuomet lietuvaitis debiutavo britų leidykloje „Planet Mu“.

Be trijų „gyvų“ vardų šeštadienį „Opium“ programoje įrašytas ir vienas didžėjus. Tai – ilgametis radijo laidų vedėjas ir scenos entuziastas Loranas Vaitkus. „Šį kartą mano grojimo misija yra labai tėviška, tad labai dėl to džiaugiuos. Turėsiu pasitikt lankytojus, nuramint, pamasažuot ir tinkamai nuteikt tris nuostabius Lietuvos atlikėjus, bei išlydėt visus namo“, – puikiai nusiteikęs šeštadienio, gegužės 24-osios laukia didžėjus.

elektroninė muzika, opium club, renginiai vilniuje, silence family, vakarėliai Vilniuje

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai