„Roko naktyse“ – folkloru apipinta sunkiosios muzikos grupė „Eluveitie“

Laikas.lt

Rugpjūčio 15-16 dienomis tykiame ir ramiame Varėnos dainų slėnyje griaudės „Roko naktys“. Festivalio organizatoriai jau ruošia sunkiosios muzikos artileriją, kurios priešakyje muzikiniais apdovanojimais įvertinti metalistai iš Šveicarijos – „Eluveitie“.

Naująjį folkloru apipintą metalą grojanti grupė susikūrė 2002-aisiasi kaip vieno žmogaus – dabartinio lyderio ir vokalisto – Chrigelio Glanzmanno projektas. Festivalio „Roko naktys“ scenoje sunkiosios muzikos atlikėjai pasirodys, kaip jau įprasta, aštuoniese.

„Eluvietie“ savo kūryboje laužo visas chrestomatines šio žanro taisykles, tad jų pasirodymai tradicinio metalo gerbėjams gali pasirodyti kiek neįprasti. Pirmiausiai dėl to, kad scenoje be standartinių, šiai muzikai būdingų instrumentų galima išvysti ir smuikų, mandolinų, dūdmaišių bei kitų egzotiškesnių pučiamųjų.

„Roko naktyse“ pasirodysiančios grupės pavadinimą pasufleravo ant senovinių indų rasti užrašai. Ir ne be reikalo, mat folkloru dvelkiančią metalo muziką grojantis kolektyvas ypatingą dėmesį skiria savo šalies istorijai, o dauguma kūrinių atliekami senąja galų kalba.

„Eluveitie“ grupė 2007-aisias pasirašė sutartį su gilias tradicijas turinčia vokiečių leidybos kompanija „Nuclear Blast“.  Ši kompanija yra žymiausia ir didžiausia sunkiosios muzikos leidybos kompanija visame pasaulyje

Standartus laužanti grupė 2014 m. įėjo į muzikos istoriją kaip pirmoji metalo grupė pelniusi statulėlę perstižiniuose  „Šveicarijos muzikos apdovanojimuose“. Jie gavo apdovanojimą už „Geriausią gyvą pasirodymą“.

Tiesa, gerbėjų „Eluvietie“ nestokoja ir Lietuvoje. Dar 2009-aisiais, kartu su metalo gigantais „Kreator“, šveicarų aštuonetas pasirodė mūsų šalyje. Nors grupė koncerte turėjo „antraplanį“ vaidmenį, susilaukė kur kas didesnės klausytojų auditorijos nei pagrindinė grupė. Maža to, grupės populiarumą geriausiai atspindi Youtube.com svetainė. Jų dainos „Inis Mona“ vaizdo klipą peržiūrėjo  15,5 mln. vartotojų, o ir kitus vaizdo klipus peržiūri ne mažiau nei 3 mln. sunkiosios muzikos gerbėjų.

Tačiau „Eluvietie“ – ne vieninteliai sunkiosios muzikos pranašai festivalyje. „Roko naktys“ vyks rugpjūčio 15-16 dienomis Varėnos dainų slėnyje. Jame susitiks visų laikų geriausieji atlikėjai ir grupės. Breed 77 (UK), Blaze Bayley (ex. Iron Maiden), „Katedra“, SBS, „Rojaus tūzai“ ir daugelis kitų. „Breed 77” į sceną sugrįš su ilgamečiu vokalistu Paulu Isola, kuris buvo sustabdęs savo veiklą grupėje, bet šių metų sausį pradžiugino gerbėjus žinia, kad grįžta.


 

grupė, muzika, Roko naktys, vasaros festivaliai, „Eluveitie“

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai