Užsieninėje festivalio „Satta“ programos dalyje – trys dešimtys atlikėjų

Laikas.lt

Belgija, Vokietija, Didžioji Britanija, JAV, Izraelis, Ispanija, Italija, Kanada, Danija – be abejo, ir Latvija, Estija bei Lietuva. Visų šių šalių atstovai rugpjūčio 14-17 koncertuos muzikos ir meno festivalyje „Satta“, šiemet pirmą kartą vyksiančiame Latvijos kurorte Papėje.

Praėjusią savaitę pristatytas šių metų festivalio šūkį „Kur elektroninė muzika sutinka gamtą“ pristatantis vaizdo klipas, kurio kūrybinė idėja priklauso reklamos agentūros „Not Perfect | Y&R“ Rygos skyriui. Kaip pasakoja autoriai, klipas pasakoja apie gana neįprastą keliautoją, ištrūkstantį iš triukšmingo miesto ir – tiesiogine to žodžio prasme – sekantį paskui saulę. „Labai stengėmės perkelti į ekraną festivalio „Satta“ prasmę, gamtos mistiką ir naujos pradžios nuojautą, susipinančią su magiškais potyriais“, – rezultatą komentuoja reklamos agentūros darbuotojai.

Dar pavasarį paskelbti tokie svarbūs programos vardai, kaip „Forest Swords“, „Submotion Orchestra“, „Dirty Beaches“ ir „King Midas Sound“, o vien per trejetą praėjusių savaičių atskleistų pavadinimų skaičius bene padvigubėjo. Anot festivalio organizatorių, šiuo metu paskelbta šiek tiek daugiau nei pusė programos, o per artimiausią savaitę paaiškės ir visi „vietiniai“ muzikantai – lietuviai, latviai ir estai.

Simboliška, kad paskutine „tolimojo“ užsienio programos naujiena tapo lietuviams jau pažįstamo projekto „Jahcoozi“ vokalistės Sasha Perera neseniai pristatyta solinė programa „Perera Elsewhere“. Iš Šri Lankos kilusi, Berlyne gyvenanti londonietė pati kuria muziką, įrašinėja, dainuoja ir didžėjauja. „Perera Elsewhere“ – mažiau boso ir drebulio, daugiau minimalistinės estetikos ir akustikos. Mažiau klubinio triukšmo, daugiau iš kelionių po pasaulį ir jo kultūras pasisemtos patirties.

Ypač daug dėmesio susilaukė žinia apie Latvijos teritorijoje debiutuosiantį britų prodiuserį Lone. Su niekuo nesupainiojamos gaivios ir paslaptingos elektroninės muzikos kūrėjas vos prieš kelias savaites išleido naują, jau septintą per septynerius metus, albumą „Reality Testing“ ir šiuo metu jį pristatinėja visos Europos festivaliuose. Į turo tvarkaraštį įtrauktas ir alternatyvusis kurortas „Satta“.

Svarbi aštuntąkart vyksiančio festivalio programos dalis – originalių, aktyvių,  ir drąsių Lietuvoje bei už jos ribų veikiančių renginių kuratorių prisistatymas. Tai – ne tik galimybė organizatoriams išplėsti savo auditoriją bei rasti naujų klausytojų ir renginių lankytojų, bet ir įrodymas, kad Lietuvos alternatyvios muzikos scena yra ne tik maža, bet ir draugiška.

Savo mėgstamą techno kūrėjų duetą iš Miuncheno „Zenker Brothers“ į „Satta“ pasikvietė „Minimal.lt“ šeimyna, atsakinga už tokius renginius, kaip „Minimal Mondays“ ciklas ir festivalis „Sūpynės“.

Liepos viduryje jaukią muzikinę stovyklą surengę „STRCAMP“ ir „D.O.S.“ atstovai į Papę atviliojo du įdomius projektus iš Belgijos. Pirmasis jų, „Absolute Body Control“, pretenduoja tapti istoriškiausiu kada nors festivalyje „Satta“ grojusiu projektu – industrinio sintezatorių garso duetas susibūrė dar 1980-aisiais. Kiek jaunesnis projektas „Tav Exotic“ pasižymi tuo, kad savo subtropinę elektroninę muziką įrašinėja į audiokasetes.

Vilniaus klube „Opium“ vykstančios juodosios šokių muzikos serijos „Smala“ virėjai Manfredas ir „12 inčų po žeme“ šiemet vieną įspūdingiausių naktų praleido su Izraelio duetu „Red Axes“ – juos, ką tik išleidusius debiutinį albumą, į festivalį ir atsiveš.

Saulėtosios Berlyno pusės šokdintojai „Weboogie“ Baltijos jūros pakrantėje pasižymėjo jau pernai. Lietuvaičio Genio su kolegomis Vokietijoje suburta tarptautinė šeimyna grįžta kiek atnaujinusi sudėtį – Papėje pasirodys prodiuseriai ir atlikėjai Ticklish, B-Ju, Nangdo, Alizzz ir „Bass Gang“.

Bendradarbiavimą tarp Baltijos šalių atlikėjų ir jų auditorijos augimą skatinantis projektas „The Baltic Scene“ festivalyje atsakingas už įdomiausius trijų scenų atstovus. Jau paskelbta, kad Latvijai šio projekto prisistatymo metu atstovaus Mionia ir Mr. Myster, Estijai – c.o.u.g.h. ir Ludisnavski, ši programa bus papildyta dar keliais vardais.

Su visais „Satta“ muzikinio kurorto muzikantais plačiau galima susipažinti festivalio puslapyje, kuriame naujienos pasirodo kasdien. Kadangi iki veiksmo Papėje liko jau mažiau nei mėnuo, viena po kitos skelbiamos žinios ir apie meno dirbtuves, kitas programos dalis, apgyvendinimą, keliones ir visa kita. Festivalio organizatoriai primena, kad bilietai brangs.

papė, satta, vasaros festivaliai

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai