Festivalis „Satta“ pasirengęs debiutui Latvijos kurorte Papėje

Jau ketvirtadienį, rugpjūčio 14-ąją popiet pasigirs sveikinimo šūksniai – alternatyvus muzikos ir meno festivalis „Satta“ pirmąkart pasitiks savo lankytojus Latvijoje, Papės kurorte. Aštuntąkart vyksiantis ir per 80 įvairių stilių muzikos atlikėjų pristatysiantis festivalis pirmąkart rengiamas kitoje šalyje. 

Naujas galimybes su naujais iššūkiais derinantis renginys taip pat taps ir pirmuoju lietuvišku festivalių, kuris vyks eurozonoje. Kadangi Lietuvos litą nuo sausio 1-osios pakeis bendra Europos valiuta, savaitgalis Latvijoje daugeliui jaunų žmonių taps puikia praktika pereinant prie naujo atsiskaitymo būdo. Organizatoriai pataria pasirūpinti grynųjų pinigų atsargomis dar būnant Lietuvoje, nes Papės kurortas yra atokiame gamtos kampelyje. Tiesa, festivalyje bus galimybė atsiskaityti banko kortele. Taip pat lankytojų patogumui tam tikruose taškuose veiks bevielio interneto ryšys. 

Kalbant apie gamtą svarbu prisiminti, kad Papė – tai saugoma teritorija, kuriame gyvena nykstantys gyvūnai ir veši reta augalija. Festivalio „Satta“ komanda dirba ranka rankon su parko atstovais ir padarė viską, kas yra jos valioje, kad Latvijos pajūrio gamta – miškai, pelkės, pievos, kopos – būtų maksimaliai apsaugota nuo žmogaus įsikišimo, o festivalio lankytojams nekiltų jokių nepatogumų migruojant renginio teritorijoje. Beje, dalis lėšų nuo parduotų bilietų bus skiriama Papės gamtos parko paukščių stebėjimo bokštelio atstatymui.

Tradiciškai turtingą muzikinę programą, šiemet išdėstytą keturiose scenose ir truksiančią 72 valandas, papildys ir kitos veiklos. Tai – ir edukacija aplinkosaugos bei ekologijos temomis, ir gamtos įkvėpti meniniai projektai, ir aktyvios sportinės veiklos. Visi palapinių miestelyje gyvensiantys festivalio lankytojai kviečiami dalyvauti specialiame „grožio konkurse“ ir papuošti savo laikinus namus interpretuojant festivalio šūkį „Kai elektroninė muzika sutinka gamtą“.

Prekyba išankstiniais bilietais į festivalį „Satta“ baigiama trečiadienį vidurnaktį. Festivalio organizatoriai pataria protingai susiplanuoti kelionės laiką ir nepatekti į sezoninius transporto „kamščius“, taip pat atidžiai susikrauti kuprinę, nes savaitgalio orų prognozė – šilta, bet permaininga. Papė ilgajam savaitgaliui su muzika pasiruošusi!

papė, satta, vasaros festivaliai

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai