15 lietuviškų hiphopo ir repo vardų, kurie sprogdins festivalį „Granatos Live 2015“

Muzikos festivalis „Granatos Live“ pristato dar vieną šių metų naujieną – hiphopo sceną. Iki šiol atskiros scenos hiphoperiai ir reperiai Lietuvos liaudies buities muziejuje vykstančiame renginyje neturėjo. Trečiajame „Granatos Live“ festivalyje iš viso bus penkios scenos – dvi didžiosios „Utenos“, „NESCAFÉ“ jaunųjų atlikėjų, hiphopo ir DJ. Susipažinkite su 15 Lietuvos hiphopo ir repo atstovų, kuriuos liepos 31 – rugpjūčio 2 d. bus galima išgirsti Rumšiškėse.

1. Lilas ir Innomine. Vienos populiariausių ir aktyviausių Lietuvos hiphopo grupių vizitinė kortelė – gili, prasminga muzika ir netradicinis hiphopo skambesys. Penkerius metus gyvuojantis kolektyvas turi kuo pasigirti – 2 albumai, nominacijos ir laimėjimai įvairiuose lietuviškuose muzikos apdovanojimuose, milijonai kūrinių perklausų internete ir būrys gerbėjų.


Lilas ir Innomine

2. Jama&W. Savąją kūrybinę kelionę pradėję remdamiesi tik akustine gitara ir abipusiais improvizacijos gabumais Jama&W laikui bėgant į šį, žaidimu paremtą procesą, įtraukė ir kitus šiandien kartu grojančius muzikantus. Penkerius metus tiesiog improvizavęs „reiškinys“ praėjusiais metais pristatė debiutinį albumą „Gilumon“, o šių metų pradžioje M.A.M.A. apdovanojimuose buvo paskelbti „Metų hiphopo“ grupe.


Jama&W

3. Tie Geresni. Lietuvos hiphopo apdovanojimų metų grupė „Tie Geresni“ susikūrė 2011-aisiais. Pasak jos narių, jie puikiai papildo vienas kitą – kolektyvą sudaro trys mikrofono virtuozai Lt, Boostas ir Karpiz , muzikos kūrėjas ReWritable bei DJ Swix. Formuoti ir išlaikyti ištikimų klausytojų gretas jiems padeda skirtingi rimavimo, pateikimo ir atlikimo stiliai, kryptingas darbas bei hiphopo kultūros vertybės.

4. Edenas / GrGstan. Edeno kūrybos kredo – YOLO (you only live once). „Muzika visada buvo tai, kas vedė mane į priekį,“ – sako Edenas, pažįstamas ir iš TV laidų „X Faktorius“ bei „Lietuvos talentai“. Jo suburtos grupės „GrGstan“ kūriniai – greiti, nekuriantys slogios nuotaikos, verčiantys judėti į priekį, tikėti savimi ir savo jėgomis. 2013 m. „GrGstan“, laimėję konkursą „Hiphopo kalba apie Europą“, įrašė bendrą dainą su „Skamp“.

5. Faytas.
Pogrindinės muzikos atstovas Faytas savo karjerą pradėjo 2005-aisiais. 2014 m. atlikėjas išleido pirmą solinį albumą „Nedidelė dalis“, o su grupe JAD REC – albumą „3BORNYKAS“. Šiemet pasirodė antras solinis Fayto albumas „Eilės – Pasakos“.

6. Fist2Fist Clik.
Trijų prodiuserių – HDZ, SLJ, 3CNB – ir šešių vokalistų – Beep, Regio, Erkės, Sol'o, Ya Fok 'Em ir Senso – kolektyvas „Fist2Fist Clik“ – daugiau nei tik grupė. Pasak jų pačių, tai jaunų hiphopo stiliaus žmonių judėjimas, kurių tikslas – Lietuvoje palaikyti gyvą devyniasdešimtųjų hiphopo ir repo stiliaus muziką.

7. Garazhe Nerūkoma. Elektroninio skambesio ir buitinės lyrikos sintezė apie širdies ir visuomenės ydas – taip savo muziką pristato grupė „Garazhe Nerūkoma“. 2014 m. Lietuvos hiphopo apdovanojimuose grupės daina „Dėl popieriaus“ buvo pripažinta geriausia metų daina.

8. Kigidi Karma. Repo atlikėjo Kigidi Karma dainos išskirtinės dėl savitos tekstų kūrimo technikos – kitaip nei dauguma reperių atlikėjas paiso kirčio ženklų. Nauja Kigidi Karma kūryba skatina sąmoningumą. „Granatos Live“ festivaliautojams reperis žada – keletas jo dainų suskambės naujai ir negirdėtai.

9. Mad Money. Inovatyvių sprendimų nevengiantis kolektyvas ne pirmus metus drebina Lietuvos hiphopo kultūros pasaulį. 2014-ųjų vasarą išleidę albumą „Viskas arba nieko", šios vasaros pabaigoje „Mad Money“ pristatys naują, visiškai kitokį albumą „Balts Warnas".

10. Medonas. Charizma, teatrališkumas ir energija – epitetai, atspindintys Medono asmenybę, kūrybą ir jo gyvus pasirodymus. Juose atsiskleidžia atlikėjo artistiškumas – Medonas vaidina Nacionaliniame Kauno dramos teatre. Debiutavęs 2008 m. albumu „Madagaskaras“, šiuo metu Medonas kartu su kompozitoriumi Corbie rengia naują albumą „Ko tu bijai?“, kuris pasirodys dar šiais metais.

11. Micro One
– tamsaus ir pikto repo atstovas iš Panevėžio. Savo muzikinę veiklą pradėjo 2007 m. kartu su repo kompanija „Soulkitchen“. Tapęs Micro One du metus iš eilės (2013 ir 2014 m.) pripažintas geriausiu Lietuvos MC.

12. Smogaz. Po slapyvardžiu Smogaz slepiasi hiphopo atlikėjas Mantas Baltutis. 2014-aisiais pradėjęs leisti singlus šiaulietis šiemet pristatė pirmą savo rinkinį „Nestandartas“. Festivalyje „Granatos Live“ Smogaz pasirodys kartu su kitu atlikėju, kurio vardo kol kas neatskleidžia.

13. Shiaure. Ambicingi grupės „Shiaure“ vaikinai žada kada nors įrodyti Lietuvai, jog Jonava gali būti garsi ir kaip lietuviško džiazo, funk ir repo gimtieji namai. Vienu balsu rėkiantys „užteks blizgesio“, „Shiaurės“ nariai festivalyje „Granatos Live“ pristatys savo naująjį albumą „Kaip užauginti kaštoną“.

14. Tavo Tėvas (pagrindinėje nuotraukoje). Gana skirtingi, bet tuo pat metu panašūs grupės „Tavo Tėvas“ nariai – Cheka, Skellas ir DJ Justinez – vienu ritmu gyvena jau daugiau nei 10 metų. Metų debiutantais Lietuvos hiphopo apdovanojimuose pripažintos grupės muzika – mąstantiems hiphopo gerbėjams. Su gyvo garso grupe koncertuojantys vaikinai ruošiasi išleisti debiutinį albumą ir sumaišę roko skambesį su hiphopo ritmais įpūsti naujų vėjų į Lietuvos muzikos sceną.

15. Vilnius Massive. Išskirtinio vokalinės perkusijos (beatbox’o) projekto „Vilnius Massive“ muzikos amplitudė svyruoja nuo švelnesnių stilių – regio, repo – iki drum‘n‘bass ir dubstep. Ir visa tai atliekama be jokių muzikos instrumentų, vien tik garsu, sklindančiu iš atlikėjų lūpų. „Vilnius Massive“ sudaro Lietuvos beatbox čempionas Bogis, perkusinių garsų valdymu pasižymintis beatboxeris SlyGrid, regio stiliumi repuojantis MC RA ir vokalistė Darija Ra.


Liepos 31 – rugpjūčio 2 d. Lietuvos liaudies buities muziejaus teritorijoje Rumšiškėse vyksiančiame festivalyje „Granatos Live“ pasirodys šešios dešimtys žinomų užsienio ir Lietuvos atlikėjų: „Clean Bandit“, Jessie Ware, Månsas Zelmerlöwas, „Jungle“, Leonas Somovas ir Jazzu bei daugybė kitų. Bilietus į muzikos festivalį „Granatos Live“ platina BILIETAI LT.

granatos live, granatos live 2015, hip hop, hip hopas, muzika, rap, repas

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai