„Yaga Gathering 2015“: geriausios idėjos gimsta toli nuo darbo vietos

Laikas.lt
M. Astrausko nuotr.

Muzika, menai, naujasis cirkas, sveikatingumo užsiėmimai – tai dar ne viskas, ką parengė savaitgalį vyksiančio festivalio „Yaga Gathering 2015“ organizatoriai.  Jau antrus metus festivalyje veiks atskira tematinė erdvė „Idėjų žiedas“, kuriame paskaitas skaitys ir praktines dirbtuves įvairiausiomis temomis – nuo psichologijos, švietimo ir technologijos iki verslo produktų kūrimo – ves profesionalūs lektoriai.

„Geriausios idėjos gimsta ne darbo vietoje“ – teigia plačiai paplitusi naujojo folkloro išmintis. Todėl praėjusiais metais festivalyje „Yaga Gathering“ pirmą kartą ir buvo pristatytas „Idėjų Žiedas“, erdvė, kurioje gimsta idėjos. „Idėjų Žiedo“ tikslas – dalintis naujausiomis praktinėmis žiniomis, kurios įkvepia, uždega ir suteikia kūrybinio kuro visiems metams iki kito festivalio „Yaga Gathering“.

„Erdvės „Idėjų Žiedas“ temos labai skirtingos, bet jas vienija ta pati kryptis. Ką daryti, kad išlaikytum savo unikalią vidinę ašį ir keliautum autentiško gyvenimo kryptimi dinamiškame, agresyviame ir nuostabiame šiuolaikiniame pasaulyje? Kaip įdarbinti savo potencialą ir taip jį subalansuoti, kad kurtum kuo daugiau džiaugsmo sau ir kuo daugiau vertės kitiems? Kokie įrankiai, ištekliai, strategijos bei technologijos mums jau yra prieinami ir kaip mes galime juos naudoti, kad darytume ilgalaikį teigiamą poveikį sau, kitiems ir pasauliui?“, – sako „Idėjų Žiedo“ koordinatorius, Gyvenimo Dizaino Laboratorijos bendrakūrėjas Linas Matulis.

Šių metų „Idėjų Žiedo“ tema – „Realybės Architektūra“. Todėl visi dalyviai bus kviečiami ne tik klausytis paskaitų ar dalyvauti dirbtuvėse, bet ir siekti realių pokyčių savo gyvenime. Paskaitas skaitys verslų kūrėjai, autoriai, mokslininkai, keliautojai ir eksperimentatoriai. Paskaitų ir užsiėmimų trukmė – nuo 15 minučių prezentacijos iki 2 valandų praktinių dirbtuvių.

„Žmonės atvyksta į „Yaga Gathering“ ir ten viskas yra taip toli nuo įprasto kasdienio pasaulio, kad jie tampa labai atviri viskam – įprastos mintys dingsta, protai atsiveria ir bet kokia nauja informacija, įkritusi ten, tampa sėkla, kuri ima dygti, augti ir nešti vaisius“ – teigia Linas Matulis.

Pasak jo, iki šiol festivalyje dauguma paskaitų, ir dirbtuvių buvo gana archajiško pobūdžio ir kvietė atsigręžti į senąsias tradicijas. Nuo šiol greta tradicinių veiklų festivalyje bus siekiama pateikti kuo daugiau informacijos, apie šiuolaikines technologijas ir metodus, palengvinsiančius žmonių gyvenimą.
Vienos įdomiausių šių metų „Idėjų Žiedo“ dirbtuvių – jungtinis Tautvydo Gylio ir Lino Matulio projektas. „Keturių valandų trukmės praktinių dirbtuvių metu žmonės nuo visiškai „tuščios galvos“ ne tik prieis prie konkrečios verslo ar produkto idėjos, bet ir gaus San Franciske plačiai naudojamą technologiją, mokančią kaip kuo greičiau ir pigiau patikrinti ar ta verslo idėja iš tikro yra gera ir pelninga" – sako „Idėjų žiedo“ koordinatorius.

Pasaulis nuolat keliauja pirmyn, atsiranda vis naujų mokslo, technologijos, psichologijos, verslo ir meno žinių, naujienų bei pasiekimų – ši informacija yra aktuali ir svarbi šiuolaikiniam žmogui. Susipažinkite su ja festivalyje „Yaga Gathering“.

Festivalis „Yaga Gathering 2015“ vyks liepos 30 – rugpjūčio 3 dienomis Ežeraičio miške, prie Spenglos ežero (Varėnos raj.). Festivalyje lankytojų lauks pagrindinė ir ramybės scenos, amatų bei sveikatingumo erdvės, cirko scena, galerija po atviru dangumi. Pasirodys reggae, dub ir elektroninės muzikos atlikėjai, koncertuos grupės. Tarp laukiamiausių festivalio dalyvių – britų muzikinis projektas „Juno Reactor“, „Atlantida Project“ iš Sankt Peterburgo, lietuviai „Without letters“.
 

2015, festivalis, vasaros festivaliai, Yaga, yaga gathering

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai