Kaip kuriami lietuviški lazeriai?

Prieš 160 metų ryšys tarp Europos ir Amerikos buvo palaikomas tik laivais. Visos naujienos, žinios keliaudavo laiškais. O kartais dėl atšiauraus oro ir didelių audrų net laivai negalėdavo plaukti. XIX amžiaus viduryje tarp miestų ir valstybių jau buvo tiesiamos telegrafo linijos. Samuelis Morzė, Morzės abėcėlės išradėjas, prognozavo, kad tik laiko klausimas, kada povandeninis kabelis sujungs Europą su Amerika. Tai įvyko prieš daugiau nei 150 metų.

Šiandien vietoj paprastų varinių kabelių naudojami šviesolaidžiai. Susidomėję šviesolaidžio naudojimu telekomunikacijų srityje, mokslininkai sugalvojo konstruoti šviesolaidinius lazerius.

„Lietuvos mokslininkų kuriami lazeriai naudojami ne tik mokslui, bet gali kaip „Žvaigždžių karuose” pjaustyti medžiagas. Lazeris puikiai tinka medžiagų apdirbimui. Galima išpjaustyti labai mažytes detales ir apdirbti milžiniškus metalo lakštus, o plieną pjaustyti lyg sviestą.“ – sudomina „Mokslo sriubos“ vedėjas Ignas Kančys.

 


TV laida „Mokslo sriuba“ - tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva populiarinti mokslą visuomenėje. „Mokslo sriubą“ galima ragauti kas antrą trečiadienį 22:00 val. per LRT Kultūros kanalą. „Mokslo sriuba“ kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu.

kaip kuriami lazeriai, lazeriai, lietuviški lazeriai, mokslas, mokslo sriuba

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai