Dviračių sezonas: 12 dviračiams ir dviratininkams naudingų dalykų

Dviračių sezonui beprasidedant daugelis lietuvių skuba remontuoti dviračius ar dairosi naujų. Dalis kelionių dviračiais entuziastų, ypač miestiečiai, vis dažniau ieško dviračiams ir dviratininkams skirtų aksesuarų, papildomų saugumo priemonių. Patyrę dviratininkai žino, kad, naudojant įvairius dviračiams ir dviratininkams skirtus priedus, keliauti dviem ratais ne tik maloniau, bet ir saugiau.

Augantį dviratininkų sąmoningumą pastebi ir bendrovės „Mokilizingo" atstovai – pirkdami dviratį išsimokėtinai pirkėjai įvertina, kad reikės įsigyti ir papildomų aksesuarų.

Vertinančių aksesuarus daugėja

Kelionių dviračiais entuziastas 33 metų vilnietis Gediminas per metus dviračiu numina nuo tūkstančio iki 3 tūkst. kilometrų: šiltuoju sezonu juo keliauja į darbą, mina pedalus ir poilsiaudamas, dalyvauja dviratininkams skirtuose renginiuose ir varžybose, o prieš tai - treniruojasi su kolegomis.

Vilnietis atkreipė dėmesį, kad daug žmonių Lietuvoje nepaiso dviračio paskirties. Pavyzdžiui, po miestą važinėja kalnų dviračiais. Gediminas taip pat pastebi, kad vis dar nedaug žmonių, važinėjančių dviračiais, skiria dėmesio tinkamai aprangai. Šiek tiek aktualesnis klausimas jiems, kaip atrodo – dviračių aksesuarai. „Paprastai dažnas iš pradžių nusiperka pigesnius batus, o juos išbandęs perka brangesnius. Panašiai ir su aksesuarais. Dviračių su tinkamais aksesuarais, nors ir pamažu, tačiau daugėja", – sako Gediminas.

Dviračių entuaziastų teigimu, įvertinant aksesuarų teikiamą saugumą ir patogumą, vertėtų juos pirkti iškart drauge su dviračiu.

Nuo šalmo iki pulso matuoklio

Dviračiais, jų dalimis ir aksesuarais prekiaujančios bendrovės „Dvirtex“ vadybininkė Eglė Šimbelytė pastebi gerėjančią kelionių dviračiais kultūrą. Kokybiškų ir konkrečiam dviračiui bei dviratininkui tinkamų aksesuarų naudojimas – vienas iš tokios kultūros ženklų.

E. Šimbelytė taip pat įvardijo ir tai, kokių aksesuarų bei kelionei dviračiu reikalingų daiktų labiausiai ieško dviratininkai.

1. Šalmas.
Dažniausiai suaugusieji vengia dėvėti šalmą, nors jį naudoti rekomenduotina. Vos keleri metai Lietuvoje žmonės ėmė naudoti vaikams skirtus šalmus – suprato, kad jie apsaugo ir nuo saulės, ir nuo netikėto smūgio. Dviračių aksesuarų pardavėjai pastebi, kad lietuviai dažniausiai renkasi tamsius pilkus šalmus, nes nenori išsiskirti, nors praktika rodo, kad ryškius šalmus dėvintys dviratininkai yra geriau pastebimi net ir prie prasto apšvietimo.

2. Žibintai
. Pirmiausia, jie yra būtini pagal mūsų šalyje galiojančius kelių eismo taisyklių reikalavimus. Miesto dviračiuose dažniausiai jau būna integruoti dinamos arba elektros nuolatinės srovės generatoriaus energiją naudojantys žibintai. Tačiau mūsų šalyje populiariausi kalnų arba hibridiniai dviračiai parduodami be tokių žibintų, ir juos reikia įsigyti. Tokių žibintų pasiūla ir kainos yra labai įvairios – nuo paprasčiausių „mirksiukų“ iki kokybiškai šviečiančios įrangos. Jei jums žibintai svarbūs ne vien dėl reikalavimų, bet ir norite keliauti saugiau – rinkitės kokybiškus ir geriau šviečiančius žibintus.

3. Speciali apranga.
Tai yra kitas svarbus ir rekomenduotinas dalykas. Viena, ryškesnė, pavyzdžiui, žydra ar fluorescuojanti apranga labai pagerina dviratininko matomumą. Deja, dauguma lietuvių renkasi tamsesnę aprangą, manydami, kad ji mažiau tepasi. Jie neįvertina, kad specialios dviratininkų aprangos lengvai plaunamos. Renkantis aprangą verta atsižvelgti į jos kokybę. Kokybišką aprangą maloniau dėvėti, nes ji natūralesnė, geriau šalina prakaitą, dėl įvairių juostelių geriau laikosi ant kūno – neslankioja. Ji taip pat turi papildomų patogių kišenių. Dviračiais keliaujantiems vaikams rekomenduojama ne tik ryški apranga, bet ir rankų bei kojų apsaugos.

4. Vaikams skirta kėdutė. Vaikus dviračiu vežiojantys entuziastai gerai žino ir skirtingų vežiojimo būdų privalumus bei trūkumus. Pigiausias variantas – kėdutės, kurios gali būti tvirtinamos įvairiose dviračio dalyse. Dviratininkai dažniausiai renkasi balnelio tipo kėdutes – tai yra gana patogu. Brangesnės šio tipo kėdutės yra labiau ergonomiškos, kokybiškesnės, su patogesniais saugos diržais.

5. Vaikams skirta dviračio priekaba. Tokia priekaba vaikus vežiojančių dviratininkų tvirtinimu, ji yra patogesnė ir saugesnė vaikui. Netikėtai dviračiui pasvirus ar nesaugiai nuo jo nulipus, dviratis gali parvirsti kartu su kėdutėje sėdinčiu vaiku, o vežant vaiką priekaba tai negresia.

6. Gertuvė ir jos laikiklis.
Tai sąlyginai nebrangūs, tačiau dviratininkui dažniausiai būtini aksesuarai. Važiuojant nuo šaligatvio bortelio, dviračiui virstant ar kitaip stipriai jį krestelėjus, gertuvė ar butelis iš kokybiško laikiklio neiškris. Kokybiška gertuvė niekada nedvelks nemaloniu kvapu, iš jos bus maloniau gerti. Vėsesniu oru dviratininkai renkasi termo gertuves, kurios išlaiko šilumą 3–5 valandas. Dviratininkai, kurie keliauja toliau, renkasi kuprinę su rezervuaru ir žarnele – vienas jos galas pritvirtinamas prie šalmo, per jį patogu gerti neatitraukus rankų nuo dviračio vairo. Ta pati kuprinė priglaudžia ir daugiau reikalingų daiktų.

7. Dviračio vilktis.
Ji yra gera priemonė keliauti su vaiku, kuris savarankiškai mina savąjį dviratį. Šia vilktimi vaikiškas dviratis prikabinamas prie suaugusiojo dviračio. Tokia vilktis yra viena iš sparčiai populiarėjančių priemonių, ją vis labiau vertina dviračių entuziastų šeimos.

8. Priekaba daiktams. Ilgesnėje kelionėje dviračiu ji yra patogi, jeigu keliaudami turėsite kur apsistoti bei galėsite išsipakuoti priekabą. Jeigu žinote, kad važiuosite plačiu keliu, tuomet priekaba gera išeitis, nes tokiu atveju neapkraunamas visas dviratis. Tačiau jeigu važiuosite miško takeliais, sunkesne trasa, geriau rinktis krepšius.

9. Automobilinė bagažinė dviračiams vežti. Tai viena iš populiarių priemonių keliaujantiems toliau ir planuojantiems trumpesnes keliones dviračiais nuvykus. Šiuo metu populiariausios yra automobilinės bagažinės su kabliu, brangesnės iš jų atsilenkia, jas galima patogiai atidaryti.

10. Krepšiai ir kuprinės. Ilgesniems žygiams ar kelionėms į parduotuvę dviratininkui prireikia dviračio krepšio. Jie gali būti tvirtinami prie rėmo ir dviračio bagažinės. Vežantis daugiau daiktų geriausiai rinktis keletą krepšių ir paskirstyti svorį per visą dviratį. Šiuos krepšius reikėtų rinktis pagal tai, kaip dažnai jie bus naudojami. Kokybiški krepšiai apsaugo daiktus nuo lietaus, vėjo, juos patogu greitai uždėti ir nuimti. Šiuos krepšius pakeičia ar papildo kuprinės.

11. Dviračio remonto komplektai.
Vasaros sezono metu tai tampa reikalingu aksesuaru, tačiau ir šių komplektų bei jiems skirtų specialių krepšelių dažniau ieško tie, kurie mina tolimesnius atstumus. Miesto dviračių takais važinėjantys dviratininkai verčiau linkę savo sugedusius dviračius tiesiog parsistumti ar pavėžėti iki serviso, juolab, kad remonto paslaugos dažniausiai nėra brangios.

12. Įvairios matavimo priemonės.
Dviratininkai dažnai naudoja įvairias specialias telefono programėles, padedančias įvertinti įveiktų trasų ilgį ir reljefą. Kiti renkasi dviračio spidometrus, rodančius važiavimo greitį ir nuvažiuotą atstumą. Dalis dviratininkų turi įsigiję taip pat ir pulsometrą. Šis širdies darbą padedantis kontroliuoti prietaisas praverstų kiekvienam daugiau dviračiu keliaujančiam asmeniui. Tas pats pasakytina ir apie minimo dažnio daviklį „Cadence“. Ši kontrolės priemonė padeda tausoti sąnarius ir išvengti nemalonių pojūčių po kelionės. Dviratininkams skirtas prie dviračio vairo tvirtinamas navigacinis GPS prietaisas ne tik padės apsaugoti telefoną, bet ir parodys maršruto tūrinį vaizdą – padės įvertinti aukštumas, kalnus ir nuokalnes, smulkius takelius, kurie rūpi dviratininkui.

dviraciai, dviračių aksesuarai, dviračių sezonas, dviratininkai, dviratis, sportas, sveika gyvensena

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai