Kvepalai ir sezonas - ar reikia derinti?

Ar kai renkatės kvepalus susimąstote apie metų laiką? Tie kvepalai, kuriais kvepinamasi šaltuoju metų sezonu, gali visiškai netikti vasarą ir atvirkščiai. Parfumerijos ekspertai primena, kad skirtingais metų laikais aromatai atsiskleidžia ne vienodai dėl skirtingos oro temperatūros bei kintančių odos savybių.

Kol kas kvepalus besirenkantys lietuviai į sezoniškumą dėmesį kreipia mažai. Įžymybės reklaminiuose stenduose bei ant žurnalų viršelių vis dar yra pagrindinė motyvacija rinktis vienus ar kitus kvepalus. Tai patvirtina ir Pigu.lt rinkodaros direktorė Giedrė Vilkė: „Stebėdami kvepalų pardavimus pastebime, kad su žymių žmonių vardais susieti kvepalų prekės ženklai yra patys populiariausi ir jų pardavimas itin sparčiai auga. Lyginant šių metų pirmąjį pusmetį su tuo pačiu laikotarpiu 2015 metais, „James Bond 007“ kvepalų pardavėme 800 proc. daugiau, „One direction“ daugiau nei 760 proc., „Justin Bieber“ beveik 300 proc., o „Enrique Iglesias“ apie 250 procentų daugiau nei pernai“.

Parfumerijos ekspertai ragina nepamiršti, kad metų laikai yra svarbus veiksnys, renkantis kvepalus. Natūralu, kad atsižvelgdami į metų laikus priimame įvairius kasdieninius sprendimus: kaip praleisime laisvą laiką, kokius drabužius rinksimės vilkėti, kokius batelius avėsime. Tačiau dažnai nesusimąstome, kad toks pats natūralus sezoniškumas turėtų vyrauti ir parfumerijos priemonių krepšelyje.

Skirtingai oro temperatūrai – skirtingos parfumerijos priemonės

Aromato atsiskleidimui didelę įtaką turi oro temperatūra. Kai termometro stulpelis šauna į viršų, aromatas atsiskleidžia geriau, o šaltas oras slopina, tampa sunku išskirti pavienes kvepalų natas. Viską paaiškina cheminės bei fizikinės kvepalų savybės – kylant temperatūrai, kvepalų molekulės juda greičiau, tuo pačiu greičiau ir geriau atsiskirdamos nuo mūsų odos. Dėl šios priežasties vasarą geriau rinktis „vienasluoksnius“ kvepalus, kuriuose vyrautų viena nata. „Daugiasluoksniai“ kvepalai karštą dieną apkrautų tiek jus pačius, tiek aplinkinius, o „vienasluoksnis“ aromatas gali suteikti lengvumo. Pagrindinę natą galite išsirinkti pačios: gal tai apelsinmedžių žiedų, orchidėjų, o gal citrusų aromatas?

Šalies gyventojai „viensluoksnius“ kvepalus atranda vis dažniau: „Metai iš metų vasarą „vienasluoksnių“ kvepalų pardavimai tik auga. Lietuviai vasarą dažnai renkasi „nesudėtingo“ aromato su viena vyraujančia nata kvepalus. Tai dažniausiai būna populiarių prekės ženklų, tokių kaip „Calvin Klein“, „Dolce & Gabbana“, „Versace“ ar „Guess“ parfumerijos priemonės,“ – teigia Pigu.lt rinkodaros direktorė Giedrė Vilkė.

Odos savybių įtaka kvepalų pasirinkimui

Dažno iš mūsų odos būklė keičiasi kartu su sezonais: karštaisiais metų sezonais dėl didesnio fizinio aktyvumo, karštesnių orų daugiau prakaituojame – oda tampa riebesnė, o dėl didesnio daržovių ir vaisių kiekio mūsų kasdieniniame mitybos racione ir didesnio kiekio suvartojimų skysčių oda gauna daugiau drėgmės. Ne paslaptis, kad ant drėgnos ir riebesnės odos kvepalų aromatas atsiskleidžia geriau ir laikosi ilgiau.

Priešinga situacija yra šaltuoju metų laiku, kai oda nuo šalčio bei sauso oro patalpose pradeda sausėti – tokiu atveju kartais atrodo reikia ant savęs supilti kelis buteliukus kvepalų, tačiau kvepalų aromatas vis tiek skleisis sunkiai ir laikysis vos valandą ar dvi. Dėl to reikia atsiminti, kad vasarą „sunkūs“ aromatai gali varginti, atimdami vasariško lengvumo pojūtį. „Sunkesnius“ aromatus rekomenduojama rinktis šaltaisiais metų sezonais, kada kūnas yra pasiruošęs tinkamiausiai atskleisti jų aromatą: palaipsniui, iškart neatskleisdamas visų aromato natų.

Pasirinkti tokį aromatą, kuris leistų išsiskirti iš aplinkinių ir priverstų jaustis ypatingai gerai nėra lengva. Renkantis kvepalus verta apsvarstyti ne tik mėgstamus aromatus – privalu nepamiršti pagalvoti, kokiu metų laiku kvėpinsitės.

grožis, kvepalai, parfumerija, stilius

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai