Etnos ugnikalniu pasitinkanti Sicilija ir Italijos kurortų klasika tituluojamas Riminis

Nors į turistinius gidus galima įtraukti praktiškai visą Italiją, vis dėlto yra tokių vietų, kurias ir turistai, ir patys italai ypatingai vertina. Vienas didžiausių šalies kelionių organizatorių jau nuo ateinančios vasaros rengia keliones į geriausiais Italijos kurortais garsėjantį Riminį, kur ilsisi ir patys italai. Ieškantiems kaitresnės saulės, aštresnės picos su mafijos prieskoniais rekomenduojama Sicilijos sala. Kur už kiekvieno kampo slepiasi vis kita istorija.

Ciklopų ir legendų žemė


Sicilijos kraštovaizdis sukuria nepamirštamą įspūdį – lėktuvu besileidžiant Katanijoje (antras pagal dydį Sicilijos miestas), keliautojus pasveikina aukščiausias Europoje Etnos ugnikalnis, uolėti kalnai kviečia pasivaikščioti, o vakarinė saulė nudažo Sicilijos miestams, kaimams būdingą terakotą. Terakota (it. terra cotta – degta žemė) – poringa, žemos degimo temperatūros natūralios molio spalvos keramika, kuria paįvairinti sicilietiški pastatai.


Etna

Sicilijoje aktyvus poilsis siejamas su kalnų ir vandens pramogomis bei galimybe susipažinti su vietos istorija, pamatyti galybę kultūros, architektūros objektų – ne veltui Sicilija vadinama ciklopų ir legendų žeme. „Šią labiausiai į pietus nutolusią Italijos salą atostogoms renkasi jaunesni aktyvūs žmonės, šeimos. Nors daugeliui salos pavadinimas siejasi su Italijos mafija, siciliečiai turistams yra labai draugiški ir juos vertina. Beje, salą itin mėgsta jaunavedžiai, mat Sicilijoje yra daug viešbučių patraukliomis kainomis, kurie orientuojasi būtent į medaus mėnesiui atvykstančias poras“, – sakė Šarūnė Bružaitė, tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ Produkto vystymo ir plėtros departamento vadovė.

Bizantija ir barokas lėkštėse

Saloje susidūrė finikiečių, kartaginiečių, elymų, romėnų, graikų kultūros. Bevaikščiodami po miestus, pavyzdžiui, Palermą, keliautojai gali pamatyti arabų namus ir arkas, Bizantijos mozaikas ar normanų pilių likučius. „Sicilija yra tikras kultūrų mišinys ir nors didelių „viskas įskaičiuota“ viešbučių nėra daug, saloje turistinių paslaugų kokybė yra geriausia Italijoje“, – sakė Š. Bružaitė.


Modica, Sicilija

Autentiška Sicilijos virtuvė jau daugybę metų lieka ištikima keliems saloje randamiems ingredientams: moliuskams, vežiagyviams, citrusiniams vaisiams, tunų ir kardžuvių mėsai, pistacijoms, migdolams. Sakoma, kad Sicilijoje būtina paragauti Arancini ir Cannoli. Katanijos restoranų virėjai papasakos, kad jie vis dar gamina maistą pagal tą patį močiutės receptą, o patiekalus puošia įkvėpti grėsmingosios Etnos – pomidorai simbolizuoja lavą, baklažanai – šlaką, rikota – sniegą ant ugnikalnio viršūnės.

Poilsiautojus Sicilijoje žavi paplūdimių įvairovė. Kiekvienas jų yra savitas ir unikalus – skiriasi ne vien pavadinimais. Riviera dei Ciclopi šalia Katanijos garsi iš vandens kyšančiomis uolomis, Isola Bella – smėlio liežuviais pasiekiamomis salomis, Marinello – unikalia mėlyno vandens ir geltono smėlio spalvine gama. Keliaujant aplink salą smėlį keis akmenys, akmenis – žolė, žolę – stačios uolos ir skardžiai. „Mėlyna vėliava“ apdovanotuose paplūdimiuose teikiamos visos reikiamos paslaugos, o visuomeninis transportas saloje yra geras ir patogus.

„Salą galima pervažiuoti per tris ar keturias valandas. Galima keliauti savarankiškai arba pasinaudoti siūlomomis ekskursijomis ir gidų paslaugomis. Organizuosime keliones tiek į kultūros paveldo, tiek ir į nuostabius gamtos objektus“, – pasakojo Š. Bružaitė.


Ragusa, Sicilija

Šeimas žavi „kilometriniais“ smėlio paplūdimiais

Antroji „Tez Tour“ vasaros sezono naujiena – Riminis. Vienas seniausių ir giliausias tradicijas turinčių Italijos kurortų yra ypač geras pasirinkimas šeimoms. Dieną galima mėgautis paplūdimiais, vakare bangų ošimą pakrantėse pakeičia gyva muzika. Vietiniai verslininkai stengiasi atvykusiems pasiūlyti geriausias paslaugas, su daugeliu iš jų galima lengvai susišnekėti keliomis užsienio kalbomis. Beje, kurorte mėgsta atostogauti italų šeimos.


Riminio paplūdimiai

„Riminyje galima derinti ramų poilsį paplūdimiuose su pažintinėmis kelionėmis. Paplūdimiai platūs, jūra gilėja lėtai, todėl kurorto pajūrio juosta labai patinka vaikams. Yra įvairaus lygio ir kainų viešbučių, todėl pasirinkti bus iš ko. O kurorto restoranai, dėl lankytojų besivaržydami tarpusavyje, konkuruoja ir mėgindami pasiūlyti geresnes kainas“, – teigė Š. Bružaitė.

Specialistė pabrėžia, kad Riminis patrauklus ne tik dėl gana trumpo skrydžio į jį, nedidelių kainų, smėlėtų paplūdimių, bet ir savo geografinės vietos. „Iš Riminio galima nuvykti į Italijos perlus – Florenciją, Veneciją, Veroną, Milaną, Raveną, o visai šalia – nykštukinis San Marinas, kuris skelbia, kad yra seniausia Konstitucinė Monarchija. Poilsiautojai galės pasirinkti siūlomas ekskursijas arba keliauti savarankiškai“, – teigė „Tez Tour“ atstovė.


Riminis

F. Fellini pėdsakais

Riminyje užaugo ir vienas garsiausių kino režisierių pasaulyje – Federico Fellini. Kurortas įkvėpė jį kuriant daugybę filmų, todėl pasivaikščiojimas su F. Fellini ir žvilgsnis į kurorto gatves jo akimis – išties viliojantis užsiėmimas.

Įdomu ir tai, kad per Antrąjį pasaulinį karą šimtametes tradicijas skaičiuojantis kurortas buvo beveik visiškai sugriautas – į vokiečių okupuotą miestą sąjungininkai paleido daugiau kaip pusantro milijono sviedinių. Dabar Riminis gyvena tikru atostogų ritmu – dieną kviečia lepintis pajūrio malonumais, o naktimis stulbinančiai greitai pakeičia savo veidą – virsta garsiausius pasaulio diskžokėjus ir šokėjus viliojančiu pramogų centru.
 

Etna, Etnos ugnikalnis, Italija, kelionės, Riminis, turizmas

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai