Ką turite žinoti prieš renkantis dažus?

Vasara – ne tik atostogų metas. Tik atšilus orams kiekvienas tikras vyras išsitraukia iš stalčiaus savo užrašų knygelę, nupučia nuo jos dulkes ir pradeda planuoti darbus: nupirkti, pastatyti, įkasti, pasodinti, nudažyti...

Nors kiekvienas vyras tuoj sušuks, kad atlikti šiuos darbus sugebės savarankiškai, tačiau mes žinome, kad bent jau dažymo darbuose mums tikrai pravers „Tikkurila“ mokymų centro vadovo Roko Vičkaus patarimai.

Atrodo, kad dažymas – ne itin sudėtingas darbas, tačiau R. Vičkus skubiai perspėja, kad sėkmingas dažymas susideda iš daug dalių: teisingos technologijos pasirinkimas, medžiagų suderinamumas, kokybiški produktai, tinkami instrumentai ir gebėjimas atlikti darbus.

Atsakinga pradžia

Nuo ko reikėtų pradėti? Prieš imantis dažymo darbų reikėtų užduoti sau kelis pačius svarbiausius klausimus. Pagalvokite apie savo finansines galimybes ir laiko sąnaudas! Apsispręskite, ar pats parinksite reikiamas medžiagas ir spalvą. Taip pat svarbu žinoti, ar pats atliksite darbus, ar samdysite profesionalą.

Pasak „Tikkurila“ mokymų centro vadovo, dažų spalvos pasirinkimas taip pat yra labai svarbus žingsnis. „Tai gali padaryti pats žmogus, tačiau visada yra galimybė pasikonsultuoti su specialistais dizaineriais, - pataria R. Vičkus. – Reikia žinoti, kad ant didesnio ploto spalva vizualiai gali atrodyti šiek tiek intensyvesnė nei mažame spalvų paletės lapelyje“.

Dalis spalvų yra labai matematiškos: ta pati spalva esant skirtingam apšvietimui atrodo skirtingai. Dėl to yra rekomenduojamas kontrolinis spalvos testas, dažymas. Net patyrę dizaineriai tai daro. Nusipirkus minimalų kiekį norimos spalvos dažų reikėtų išdažyti numatytą plotą. Dažams išdžiūvus matysite, kaip spalva atrodo ryte, dieną ir vakare prie dirbtinio apšvietimo.

Auksinė taisyklė

Dar vienas specialisto patarimas! Auksinė taisyklė: kuo dažai sienoms labiau blizga, tuo jie yra atsparesni plovimui. Žinoma, yra išimčių!

Dažai skirstomi į šešias grupes pagal blizgesį. Nuo visiškai matinių iki labai blizgių. Serijos „Vivacolor Prof“ gaminiai žymimi skaičiais, kurie parodo dažų blizgumą. „Vicacolor 7“ yra matinio blizgesio. Tai pats populiariausias blizgesys vidaus sienoms. Skaičius „7“ reiškia, kad dažas yra septinto blizgesio, šimto skalėje. Kuo didesnis skaičius, tuo didesnis blizgesys.

Jau turite dažus, teptukas rankoje – neskubėkite! Specialistas primena apie svarbiausius pirmuosius darbus patalpoje, kurią ruošiatės dažyti. Visų pirma, pagal galimybes, atlaisviname dažomą patalpą. Nukabiname užuolaidų laikiklius, išsukame elektros lizdus, nukabiname šviestuvus. Tuomet uždengiame paviršius, kurių nenorime sutepti dažymo metu. Pradedame darbus tik pasirinkę tinkamą technologiją ir kokybiškus produktus. Nepamirškime, kad kokybiški įrankiai - itin svarbu.

„Tikkurila“ mokymų centro vadovas primena, kad tinkamas dažomo paviršiaus paruošimas yra pats svarbiausias technologinis procesas. „Kokybiškas paviršius bus tada, kai visos naudojamos medžiagos bus tarpusavyje suderinamos ir darbai atliekami laikantis technologijų. Čia tarsi geras laikrodis ar automobilis: visos dalys turi būti kokybiškos ir tinkamos. Darant ne pagal technologijas, gal ir gausite neblogą galutinį variantą, bet bėdos gali atsirasti vėliau, pavyzdžiui, eksploatuojant, perdažant, plaunant“.

Investicija ateičiai

R. Vičkus pabrėžia, kad siekiant profesionalaus dažymo rezultato svarbu naują paviršių nuglaistyti, nugruntuoti ir tik tad dažyti. Dažai „Vivacolor 7“ jau daug metų yra vienas populiariausių ir labiausiai mėgstamų dažų rūšių. „Vivacolor“ laboratorija, atsižvelgdama į profesionalių dažytojų pageidavimus, visada ieško geresnės dažų formulės, - pabrėžė specialistas. - Naujasis „Vivacolor 7“ žymėjimas „New improved quality“ pasižymi dar geresne kokybe: dažai geriau dengia ir susilieja, sudarydami dar lygesnį paviršių, be to itin atsparūs valymui“. Ketinate dažyti? Būtinai apsilankykite „Vivacolor Prof“ serijos puslapyje www.vivacolor.lt/prof/, kur rasite dar daugiau dažymo patarimų ir atsiliepimų.

Juk ne veltui sakoma „kaip pasiklosi, taip išsimiegosi“.

Investicija į kokybiškas apdailos medžiagas ne tik atsipirks geru galutiniu rezultatu ir aukštomis eksploatacinėmis savybėmis, bet ir atėjus laikui ar norui atsinaujinti bei pakeisti spalvą, tai padaryti bus lengviau ir su mažomis investicijomis.
 

dažai, dažymas, kaip dažyti kambarį, kaip išsirinkti dažus, kokybiški dažai, vivacolor

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai