„Dub Fx“ bendražygis Mr. Woodnote pradės koncertų seriją „Live @ LOFTAS”

Rudenį atvežęs gyvo drum’n’bass grupę „Dub Mafia“, menų fabrikas LOFTAS toliau kasa kito - šiuolaikinės muzikos fabriko - Bristolio kūrybos urvus ir sausio 28 dieną į Lietuvą pristato šiuolaikinio saksofono pranašą ir nuolatinį „Dub Fx“ pasirodymų bendražygį Mr. Woodnote.

Čia jis ant scenos stovės su kolegomis reperiais Lil Rhys (D. Britanija) ir „Snareophobe“ bei kviestiniu svečiu - vokaliste Eva Lazarus, rugsėjį jau apsilankiusia menų fabrike su „Dub Mafia“.

Mr. Woodnote - australas Mikey Melician, į Didžiosios Britanijos dubstep ir eksperimentinio hiphopo sceną įsisukęs nuo 2007-ųjų. Užteko kelių improvizuotų gatvės šou su legendiniu “Dub Fx” Bristolyje ir pasaulis išgirdo - saksofonas gali išties užvežti.

Tačiau Mr. Woodnote muzika - toli gražu ne tik saksofonas. Sumiksavęs jį su kitais muzikiniais žaislais ir sumezgęs juos savo beatbox viražais ir hipnotizuojančiais semplais, Mr. Woodnote neša kitą saksofono dimensiją į gatves. Ir gatvės jo klauso.

Šio taiklaus improvizatoriaus gyvu pasirodymu menų fabrikas pradės naują renginių seriją „LIVE @ LOFTAS“, vyksiančią visus 2011 metus. „Tai gali būti šiuolaikinis džiazas, hiphopas, roko variacijos, akustinis koncertas ar net elektronika – svarbu tai, kad visi šios serijos koncertai bus visiškai gyvi. Dabar Lietuvoje pilna žymių DJ pasirodymų ar nušlifuoto electro, bet tikro garso vis dar tenka paieškoti. Visiška gyvo drum‘n‘bass koncentrato iš Bristolio – grupės „Dub Mafia“ – koncerto sėkmė menų fabrike rudenį parodė – noras girdėti gyvą balsą ir instrumentus labai stiprus. Tad tai šiais metais ir darysime“, - apie iniciatyvą pasakoja renginių ciklo partnerio „Tuborg“ produkto vadovė Lietuvoje Sigutė Zabielskienė.

Bristolio gatvėse dažniausiai užtinkamas kartu su tuo pačiu “Dub Fx”, M. Melician jų bendrus šou vadina tikru nuotykiu: “Benas („Dub Fx“) -taip pat australas, bes abu susitikom jau gyvendami Britanijoje. Bendras draugas pasiūlė mudviems kartu paimprovizuoti “Sunrise” festivalyje. Nors iki tol net nebuvome net susitikę, turėjome fantastišką šou ir pasakišką nuotaiką ant scenos - po to Benas pasiūlė pratęsti visą šį reikalą dar keliuose jo koncertuose, o tada viskas ir užsisuko.”

Apie patį Woodnote žinių itin mažai - vos kelios užuominos socialiniuose tinkluose ir pora angliškų interviu. Jokių išlaidų reklamai, nė vienos fotosesijos. Tačiau tiems, kieno ausys pagauna šviežias vibracijas, šio eksperimentuotojo pristatinėti nereikia - geriau už jį patį kalba Mr. Woodnote muzika.

Žodis “woodnote” reiškia natūralų garsą, spontanišką verbalinį ekspromtą. “Kai gieda paukštis, mums gražu, tačiau jis tai daro ne dėl meno ar pripažinimo, o todėl, kad gamta taip padiktavo. Taip ir man su saksofonu - groju, nes tiesiog turiu groti, man tai visiškai natūralus veiksmas, neatskiriamas nuo manęs paties ir labai džiaugiuosi, kad kažkam tai patinka!”, - dėsto Mr. Woodnote.

Su Mr. Woodnote, Lil Rhys ir Eva Lazarus sausio 28-ą laukia “neišzubrintas” gyvos ir elektroninės muzikos suokalbis, gaivios dubstep, fusion, funk balos - ausų link pulsuojančios šokio, hiphopo ir sarkazmo bangos išdžiūvusiam žiemos muzikos horizontui. 

Laikas.lt

loftas, vakareliai lofte, woodnote

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai