„Naktigonė“ - WAFT sutartinės elektro ritmu

Birželio 9 d. Šiuolaikinio meno centre (ŠMC) renginių ciklo „SupaDevynios“ šviesų ir muzikos „Naktigonėje“ pirmą kartą grandiozinį pasirodymą Lietuvoje surengs audiovizualinio projekto WAFT atlikėjai, kurie klausytojus nustebins lietuviškų sutartinių ir elektro muzikos deriniu.

„Tai bus pirmas tokio dydžio mūsų pasirodymas Lietuvoje, todėl planuojame nustebinti visko mačiusius sostinės naktinėtojus. Parodysime, kaip įspūdingai gali skambėti senosios lietuviškos sutartinės, derinamos su šiuolaikine elektronine ir instrumentine muzika. O visą šį netradicinį derinį papildys ne mažiau svarbi vizualinė skambančių dainų interpretacija“, - sako projekto WAFT, kurį sudaro elektroninės muzikos grupė „fusedMarc“ ir sutartinių atlikėjos „Trys keturiose“, atstovas Denisas Zujevas.

Užmigti taip pat neleis po renginio žvaigždžių – WAFT, toje pačioje Nakties salėje pasirodysianti, visiems gerai pažįstama „Silence Music“ trijulė - Mario Basanov, Vidis ir Jazzu, kurie klausytojams dovanos ypatingą pasirodymą ir naujus bei jau publikos pamėgtus kūrinius.

Prieš WAFT ir „Silence Music“ pasirodymus „Naktigonės“ linksmybėms renginio lankytojus paruoš etnologo Liberto Klimkos pasakojimas „Astronominis vasaros kalendorius senovės baltų papročiuose“, kurio metu bus galima išgirsti apie senovėje stebėtus dangaus kūnus ir jų įtaką žmonių gyvenime, taip pat – pačios naktigonės papročius.

Tuo tarpu kitoje, Meilės salėje, visą naktį šokantiemas arba patogiai įsitaisiusiems ant sėdmaišių klausytojams lengvesnę elektroninę muziką pasikeisdami gros Ana (One Ear Stereo), Luis meets Giorgio, Synthsoulsizer (Cosmovast) ir Martin Virgin (Love In Slow Motion).

Šviesų ir muzikos renginyje „Naktigonė“, kuri renginio klausytojams primins, kaip senovės Lietuvoje jaunimas leisdavo bemieges vasaros naktis, bus peno ne tik ausims, bet ir akims. Renginio metu tai pat bus pristatyta visiškai nauja žinomo šviesos menininko Lino Kutavičiaus magiškų žibintų paroda. Menininkas yra sukūręs daugybę šviesos sprendimų tiek individualiems būstams, tiek viešoms erdvėms, tokioms, kaip Mokytojų namų kiemelis, „Satta Outside“ festivalis ir pan.

Laikas.lt

Naktigonė, Šiuolaikinio meno centras, SupaDevynios

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai