Brangus bilietas? Kainų užkulisius atskleidžia festivalio „Tundra“ rengėjai

Dauguma norinčiųjų muzikos pasiklausyti vasarą vykstančiuose festivaliuose neretai susimąsto, kodėl už tokį renginį reikia sumokėti pakankamai nemažą sumą pinigų. Štai kaip bilieto kainos subtilybes Laikas.lt portalui paaiškino festivalio „Tundra“ atstovai.

– Kaip apsprendžiate festivalio bilieto kainą? 

– Bilieto kainą apsprendžiame remdamiesi patirtimi iš ankstesnių festivalių – kokios išlaidos buvo tuomet ir ar tuometinė bilieto kaina pasiteisino. Sudarinėdami sąmatą numatome, kiek žmonių reiktų sulaukti, kad pasidengtų renginio organizavimo kaštai. Kokio žmonių kiekio tikėtis planuojame remdamiesi ankstesnių metų duomenimis bei įvertindami šiemetinę ekonominę situaciją bei gretimomis datomis vykstančių renginių skaičių ir lygį.

Kokie kaštai sudaro didžiąją dalį kainos?

Pagrindiniai kaštai, kuriuos reikia padengti – atlikėjų honorarai ir skrydžiai, technikos ir vietos nuoma, dekoracijos, apsauga, festivalio infrastruktūrai svarbūs dalykai.

– Ar daug dalyvaujančių renginyje pasinaudoja nuolaidomis bilietui?

– Išankstiniais bilietais pasirūpina apie trečdalis lankytojų. Jokių specialių nuolaidų netaikome, tik organizuojame išankstinius pigesnius bilietus, kuriuos paskubėję gali susipirkti didžiausi festivalio gerbėjai. Pigesniais bilietais prekiaujame iki pat festivalio, renginio vietoje bilietai brangesni.


– Ar įskaičiuojate šiukšlių išvežimo kaštus?

– Taip, įskaičiuojame. Netgi taikome specialią šiukšlių depozito sistemą. Į bilieto kainą įskaičiuotas papildomas 5 litų mokestis, kurį lankytojai gali atsiimti po renginio pristatę pilną šiukšlių maišą. Tai palengvina šiukšlių surinkimą. O tie, kurie nusprendžia šiukšlių mums nepristatyti ir depozito neatsiimti, praktiškai padengia šiukšlių išvežimo kaštus.

– Už ką dar sumokate, apie ką net nepagalvotų atvykstantys žiūrovai?

– Tokių dalykų už kuriuos mokame, o dauguma lankytojų nepagalvotų – daugybė. Net ir pievos renginyje niekas dykai nenušienauja.

– Ar patiriate nuostolių?

– Taip, patiriame nuostolių. Pagrindinė to priežastis – noras renginį padaryti „kaip sau“.

Renginio vieta: Dūburio ežero pusiasalis, Utenos apskritis, Zarasų rajonas.
Renginio data: 2011 metų liepos 7-10 dienomis.
Bilietas 2 festivalio dienoms – 78 Lt ir galioja nuo liepos 8 d. 12:00 val.
Bilietas visoms 3 festivalio dienoms – 88 Lt.

Laikas.lt
Nuotr.enyu.blogas.lt

festivalis tundra, festivalių kainos, muzikos festivaliai, vasaros festivaliai

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai