Festivalio „Tundra“ programa pasipildė dėmesio vertais vardais

Kalendoriui išmušus ilgai lauktą vasaros pradžią, „Tundra“ skelbia atsinaujinusio tinklalapio startą bei gausiai ištįsusį atlikėjų sąrašą, kuriame – visas būrys elektroninės muzikos, vizualinio meno bei dekoravimo meistrų iš Lietuvos ir kuo įvairiausių pasaulio kampelių.

Scenoje gyvus pasirodymus surengs Killerwatts (Jungtinė Karalystė), Hezzel, Gesta (Latvija), Experimenthal Dubbing Sessions (Lenkija), lietuvaičiai Dohm, Brokenchord, Fingalick, Messiah Goes MAD Orchestra, Mikrokristal, Assassid, Moon Disco, Grad_U ir daugelis kitų. Jiems antrins DJ‘ai iš Vokietijos, Prancūzijos, Suomijos, Rusijos, Danijos bei kaimynai iš Estijos ir Latvijos. Psy trance scenoje vizualiais menais muziką apipavidalins šiemet jau antrąsyk festivalyje apsilankysiantis meksikietis Imix Jaguar ir Flaneur iš Baltarusijos, o įspūdingiausiai atrodančių scenų įvaizdžio neapleisti padės dekoratoriai, kurių gretas šiemet papildo dar daugiau amato meistrų iš užsienio.

Duburio ežero viduryje trijų parų sapnu virsiančiame renginyje ausų būgnelius taip pat virpins keli svarbūs atlikėjai, nusipelnantys atskiro pristatymo.

Ancient Methods – Trias (Ancient Methods, Sonic Groove, Vokietija) – vieni garsiausių stipraus industrial techno autoriai. Prieš kelis metus jie sudrebino šokių muzikos pogrindį įspūdingai apipavidalintomis „First - Fifth Method“ plokštelėmis, o netrukus įtvirtino savo vardą kompozicija, įtraukta į Jungtinės Karalystės eksperimentinės muzikos leidyklos RSB vinilą, ir kartu su Downwards bei Sandwell District atstovu Regis parengtu leidiniu „Mat Oput – 1/2“, kurį įrašė slapyvardžiu „Ugandan Methods“. Kritikai vadina jų kūrybą itin sunkia industrial muzika, pasižyminčia triukšmingu atmosferiniu techno ritmu, pritrenkiančiu ekstremaliu funky industrial techno su drone atmosfera. Trumpai tariant, piktieji vokiečiai jums pateiks juodo kovinio techno funk‘o setą.

„Laužytų ritmų“ bei dubstep gerbėjų džiaugsmui Bass scenoje pasirodys Tony Williams, muzikos gerbėjams geriau žinomas kaip Addison Groove aka Headhunter (Jungtinė Karalystė). Žanrų rėmus laužantis, vienu geriausių post dubstep scenos atlikėjų vadinamas Tony dalinsis muzika, kurioje susipina dubstep ir chicago juke skambesys, priversiantis kaip niekada anksčiau kraipyti klubus ir linguoti galvas.
Dienas ir naktis ketinantiems leisti Psy Trance scenoje – dar du originaliu požiūriu į elektroninę muziką išsiskiriantys atlikėjai. Slavikas Iskanyanas su savo 2001 m. įkurtu projektu Dissociactive atveš ypatingais efektais prisodrintą išgryninto garso ir psichodelinės patirties užtaisą. Tom Cosm (Naujoji Zelandija), muzikai ne tik skyręs ilgas valandas studijoje, bet ir bandęs krimsti karčias aukštojo muzikinio mokslo šaknis, pasidalins skambesiu, kuris, jo žodžiais, yra betarpiška komunikacija, nurungianti visas kitas įmanomas žmogiškojo bendravimo formas.

Techno scenoje taip pat pasirodys ekstremalių garsų ir greičių fanas Lawrencium, mėginantis peržengti BPM skaitiklių ribas. Maištaudamas prieš hardtek ir frenchcore vienvaldystę Prancūzijoje, jis tapo vienu pirmųjų prancūzų speedcore atlikėjų, gyvai grojančių Europos renginiuose. Nuo pat poirmųjų įrašų galinga Lawrencium muzika, derinama su noise, šokiravo klausytojus ir jų ausis, o jo albumas „No Important“ tapo įrodymu, kad muzikoje ribų nėra.

Atlikėjų sąrašas vis pildosi, bet jau dabar galime išduoti, kad sunkiasvorių laužytų ritmų gerbėjams sapno užantyje slepiame ir daugiau smagių grobių!

Ilgą, spalvingą ir nuolat papildomą atlikėjų sąrašą rasite apsilankę čia.

Laikas.lt

Tundra, Tundros programa, vasaros festivaliai

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai