Indiškų ritmų, džiazo melodijų bei mantrų misterija su Peruquois ir Praful (Foto)

„Mistinis patyrimas“, – taip savo būsimą koncertą įvardijo dvasingoji dainininkė Peruquois iš Australijos ir vokiečių kilmės Vėjo instrumentalistas Praful. Vakar Šv. Kotrynos bažnyčioje susirinkę klausytojai buvo šių atlikėjų apdovanoti teigiamą energiją skleidžiančia, su džiazu sumišusia indiška muzika.

Koncerto išvakarėse Peruquois kartu su 40 mūsų šalies moterų visą dieną praleido mokydamosios giedoti, išlaisvinant balso jėgą ir moteriškumo pradą. Rezultatas, kaip sako pati dainininkė, liūtis, kilusi sostinėje naktį iš sekmadienio į pirmadienį: „Lietuvą mums pristatė, kaip lietaus šalį, ir iš tikro visą naktį turėjome galimybę mėgautis lietaus garsais, kuriuos padėjo iššaukti mūsų giedotos giesmės.“ Pirmąją dainą atlikėja skyrė būtent Žemei – Visatos motinai.


Peruquois ir Praful savo dueto muziką vadina ekstaziniu patyrimu, energijų išlaisvinimu ir jų kylimu į viršų. Tai patyrusiųjų klausytojų tą vakarą netrūko – nuostabus jausmas, sėdint balkone matyti, bažnyčioje pagal indiškus ritmus šokančią minią žmonių. „Nėra šventesnės vietos šokiui už bažnyčią“, - savo klausytojus drąsino Peruquois.

Savo muzikoje moteriškąjį ir vyriškąjį pradą suliejantiems į harmoningą visumą – Peruquois ir Praful – koncerto metu talkino puikiai visiems žinomas perkusininkas Tomas Dobrovolskis. Praful bambukinės fleitos, Peruquois indiškos kanklės ir „Dainuojančios deivės“ vokalas bei T. Dobrovolskio instrumentų įvairovė – sukūrė nuostabų foną mantroms, kurias, įpusėjus koncertui, kartojo salėje sėdintys žmonės.

Jei būtų leistą rinktis, saksofoną Praful paprašyčiau palikti namie. Tačiau duetui siekiant sukurti Vakarų ir Rytų sintezę, jis tikrai pasitarnavo. Klasikinės indiškos muzikos ir džiazo dermė po pasaulį su savo programa keliaujantiems atlikėjams savo kūryba sužavėti leidžia ne tik joga, meditacija ar rytais besidominčią publiką, bet ir tuos, kurie maloniai apsilanko išskirtiniuose gyvos instrumentinės muzikos koncertuose.

Kitos koncerto akimirkos - nuotraukų galerijoje. 

Dovilė Raustytė
Nuotr. „Goodlife photography“

indiška muzika, Peruquois, Praful, šv. kotrynos baznycia, T. Dobrovolskis

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai