Paskelbti "Sidabrinės gervės" nominantai

Šiais metais "Sidabrinių gervių" geriausio pilnametražio filmo apdovanojimui nominuoti Emilio Vėlyvio "Zero 2", Tomo Donėlos "Atsisveikinimas" ir Šarūno Barto "Eurazijos aborigenas".

Šie nominantai paskelbti pirmadienį LRT klube vykusioje spaudos konferencijoje.

Geriausiu režisieriumi pretenduoja tapti Š.Bartas už "Eurazijos aborigeną", E.Vėlyvis už "Zero 2" bei Julija Gruodienė su Rimantu Gruodžiu už dokumentinį filmą "Upė".

Geriausiais aktoriais gali tapti aktorių Ramūno Rudoko ir Kęstučio Jakšto duetas ("Zero 2"), Dainius Kazlauskas ("Atsisveikinimas") ir Juozas Budraitis ("Tėve mūsų"), geriausia aktore - Klavdija Koršunova ("Eurazijos aborigenas"), Julija Steponaitė ("Aš tave žinau") bei Gabija Ryškuvienė ("Jau puiku, tik dar šiek tiek...")

Geriausio metų trumpametražio filmo nominacijoje pretendentais paskelbti Marato Sargsyano "Lernavan", Linos Lužytės "Jau puiku, tik dar šiek tiek..." ir Dovilės Šarutytės" Aš tave žinau".

Geriausiu dokumentiniu filmu gali tapti "Šarūnas Bartas - vienas lauke karys" (rež. Guillame'as Coudray), "Upė" (rež. J.Gruodienė, R.Gruodis) ir "Tikras garsas Valstybės atgimimo 1989-1993" (rež. Domantas Vildžiūnas), TV filmu - "Naisių vasara" (rež. Saulius Balandis), "Svetimi" (rež. Sigitas Račkys) bei "Amžini jausmai" (rež. Alvydas Šlepikas).

Metų animacinio filmo kategorijoje yra nominuoti "Liucė" (rež. Rasa Joni), "Tiulis" (rež. Darius Jaruševičius, Ina Šilina) ir "Lietuvių vardas" (rež. Nijolė Valadkevičiūtė), geriausio studento darbo - "Sinchronizacija" (rež. Rimas Sakalauskas), "Bomba" (rež. Saulius Leonavičius) ir "Kryžiažodis" (rež. Ieva Veiverytė).

Metų geriausiu antraplanio vaidmens aktoriumi gali tapti Albinas Keleris ("Atsisveikinimas"), Marius Repšys ("Bergenas") bei Petras Lisauskas ("Stiklainis uogienės"), antraplanio vaidmens aktore - Rimantė Valiukaitė ("Jau puiku, tik dar šiek tiek..."), Dalia Storyk ("Atsisveikinimas") ir Inga Jankauskaitė ("Zero 2").

Geriausiu scenaristu pretenduoja tapti Dovilė Šarutytė ("Aš tave žinau"), Lina Lužytė ("Jau puiku, tik dar šiek tiek...") ir E.Vėlyvis su Jonu Baniu ("Zero 2").

Dėl metų operatoriaus vardo varžosi Feliksas Abrukauskas ("Jau puiku, tik dar šiek tiek...", "Gerumo sparnai"), Vilius Mačiulskis ("Lernavan") ir Linas Dabriška ("Laisvas kritimas"), dėl metų kompozitoriaus - Kipras Mašanauskas ("Atsisveikinimas"), grupė "Happyendless" ("Zero 2") ir Rokas Utermanas ("Laisvas kritimas").

Metų geriausio profesinės meistrystės darbo apdovanojimui nominuoti garso dizaineris Jonas Maksvytis, kino centras "Skalvija" už nuoseklią edukacinę veiklą ir prodiuserė Asta Liukaitytė už "Zero 2".

Apdovanojimus rengia neseniai įkurta Lietuvių kino akademija. Vienas komisijos narių bei akademijos kūrėjų režisierius Arūnas Matelis tvirtino, kad per porą metų, rengiant "Sidabrines gerves" suprasta, kad tokių apdovanojimų reikia.

"Tai buvo daiktas, ko mums trūko. Mums trūko apdovanojimų, kaip ženklo, signalo visuomenei, kur žmonės norėtų dalyvauti. Šitie apdovanojimai (...) atitinka tai, kuo mes galime džiaugtis", - sakė A.Matelis.

Ankstesniais metais apdovanotas aktorius Dainius Gavenonis sakė, kad apdovanojimai yra reikalingi, kad būtų pagerbti kino menininkai, užuot piktinantis "kad pas mus yra kitaip".

"Apdovanojimai reikalingi. Norėtųsi, kad neatsitiktų taip, kaip su teatru (...) kai apdovanojimai nugrūdami į Kultūros ministeriją, ir be pagarbos praeina", - sakė aktorius.

Apdovanojimų vertinimo komisiją sudaro kinotyrininkė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė, Europos kino akademijos narė Gražina Arlickaitė, režisierius, Europos kino akademijos narys, Nacionalinės premijos laureatas Arūnas Matelis, kino operatorius, tarptautinių kino festivalių laureatas Viktoras Radzevičius, kino ir televizijos režisierius, "Sidabrinės gervės" laureatas Ignas Miškinis, kino kritikės Živilė Pipinytė ir Rasa Paukštytė, "Auksinio kryžiaus" apdovanojimą gavęs kompozitorius Gintaras Sodeika.

Jai buvo pateiktas 41 filmas: 5 pilnametražiai, 9 trumpametražiai, 11 dokumentinių, 4 animaciniai, 7 TV filmai ir 5 studentų darbai.

Iškilminga apdovanojimų teikimo ceremonija įvyks gegužės 28 dieną sostinės Ūkio banko teatro arenoje.

2009-aisiais geriausiu pilnametražiu lietuvišku kino filmu buvo pripažintas šiemetinių apdovanojimų komisijos nario I.Miškinio "Artimos šviesos".

Iš viso tuomet išdalyta 15 "Sidabrinių gervių" ir viena "Auksinės gervės" statulėlė. Komisijos teismui buvo pateikti 5 pilnametražiai, 6 trumpametražiai, 9 dokumentiniai, 9 animaciniai, 7 televizijos filmai ir 4 studentų darbai.

2008 metais pirmą kartą vykusiuose apdovanojimuose dėl keturiolikos statulėlių varžėsi 42 kino ir televizijos kūrėjai. Geriausiu vaidybiniu filmu tuomet pripažintas Kristinos Buožytės filmas "Kolekcionierė".

Laikas.lt

Sidabrinė gervė

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai