Festivalyje YAGA – matomi ir nematomi miško gyventojai (Foto)

„Naujo atsiradimas ir seno atsikratymas“ – štai ką reiškia iš sanskrito kalbos išvertus žodį YAGA. Taip pavadintas festivalis praėjusį savaitgalį atskyrė nuo civilizacijos ir panardino į alternatyvų gyvenimą be kasdienybės...

Festivalis YAGA unikalus jau vien tuo, kad čia vienoje vietoje susirenka skirtingų interesų žmonės. Vieni nepraleidžia elektroninės ar tiesiog psichodelinės muzikos vakarėlių, o kiti propaguoja sveiką, dažnai rytų išmintimi pagrįstą gyvenimą – praktikuoja jogą, meditaciją, palaiko veganų, vegetarų, žaliųjų idėjas, dar kiti – keliauja po pasaulį stengdamiesi susipažinti su panašiai mąstančiais žmonėmis... Iš tikro YAGOJE išgirsti kalbant lietuviškai kai kuriais momentais buvo sunkiau nei angliškai, rusiškai ar latviškai. Prisiminus, kad esi viename iš Varėnos miškų – pasidaro dar keisčiau ir, žinoma, įdomiau.

Prieš festivalį pusiau juokais, pusiau rimtai aptartos gero oro galimybės „šamanai tikrai išsklaidys debesis“ ir pan. frazėmis, tapo realybe ir atvažiavus buvo apsiribota tik apsiniaukusiu dangumi, o išvažiuojant išlydėjo saulė.

Tik pasistačius palapinę prie Ramybės scenos pasitiko „Baltuose Drambliuose“ puikų įspūdį palikę estai „Uebanda“, o vėliau, žinoma, kelionė paslaptingu, geras energijas visą savaitgalį skleidusiu mišku, svaiginantys garsai Trance scenoje, chajus olandų palapinėje, pietūs „Smaragdo mieste“ su šaltinio vandeniu, vakaras prie milžiniško laužo, kurio karštas žarijas įveikė daugybė lankytojų ir kt.

Gerai, kad YAGA vyksta kas du metus, nes išgyventoms emocijoms nurimti ir susigulėti taip, kad tai nebūtų tik šiaip festivalis, reikia truputį laiko. Kad ir dvejų metų...

Dovilė Raustytė
Nuotr. „Goodlife photography“

Festivalis YAGA, psichodelinė muzika, Varėnos miškas

Naujausi komentarai
Keista
2011-07-27, 22:12
reiskias lietus lijo tik ant manes , jeigu ten visiems buvo puikus oras.....
aya
2011-07-26, 12:36
viskas tvarkoje su žodžiu atsikratymas, kurioje vietoje dar reikia tos Y ilgosios?
2011-07-26, 11:47
Tikrai gražios nuotraukos. Tik va, straipsny klaidų galėtų ir nebūt. Atsikratymas rašomas su Y.
Jonas
2011-07-26, 10:49
Nerealios fotkėss
Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai