Didysis ilgojo savaitgalio reivas „Satta Outside 2011” (Foto)

Visą ilgąjį savaitgalį Šventojoje vykęs elektroninės muzikos festivalis „Satta Outside 2011” pritraukė rekordinį kiekį – 7000 žiūrovų, ir paliko neišdildomų įspūdžių ne tik jiems, tačiau ir festivalyje grojusiems atlikėjams.

Vieta ir scenos. Festivalis vyko Šventosios miestelio pašonėje šalia Šventosios upės, kurios vingis atskyrė dvi festivalio erdves – palapinių miestelį su scena ir pagrindinę erdvę, kurioje buvo 3 scenos. Daugiausia žiūrovų ir garsiausius atlikėjus talpino įspūdinga Šventosios Vasaros estrada. Dar sovietmečiu statyta ir gerokai apleista estrada ženkliai prisidėjo prie urbanistinės elektronikos festivalio atmosferos kūrimo. Šeštadienio ir sekmadienio dienomis festivalininkai galėjo ilsėtis arba šokti prie pajūryje įrengtos paplūdimio scenos.

Muzika. Festivalį drebino beveik 100 atlikėjų iš Europos, JAV ir žinoma Lietuvos. Verta paminėti tokius vardus, kaip The Gaslamp Killer, Ghostpoet, Machinedrum, Debruit ir daugelį kitų. Įspūdingus pasirodymus atliko ir lietuvaičiai Despotin Fam su gyva grupe ir jaunasis talentas Brokenchord. Beje pastarasis remiksavo pasaulinio garso grupės Radiohead kūrinį, kuris greitu metu pasirodys naujame jų remiksų albume. Dienos metu paplūdimio scenoje vasariškus ritmus grojo Mamania, Quazar, Manfredas ir Club Tropicana didžėjai. Daug azarto ir emocijų kėlė penktadienio vakarą vykusios tarptautinės Ritmo kovos. Jų metu 10 muzikos kūrėjų ir didžėjų iš Lietuvos, Baltarusijos, Ispanijos, Vokietijos, Lenkijos, Italijos bei Prancūzijos rungėsi dėl publiką labiausiai užvedančio titulo. Publika ir teisėjai nugalėtoju išrinko atlikėją iš Lietuvos Style Mistake.

Kita veikla. Norintys ne tik pasiklausyti muzikos galėjo aplankyti Sattos turgų, Mainų spintą, sudalyvauti paplūdimio ir stalo futbolo turnyruose ir pasinaudoti daugybe paslaugų, kurias įprasta matyti visuose festivaliuose. Tačiau šiais metais organizatoriai neapsiribojo vien tradicine papildoma veikla. Po pagrindine festivalio scena nuolat vyko Reivo muziejus, kuriame buvo eksponuojamos senų Lietuvos reivo vakarėlių nuotraukos, skrajutės ir kita su tuometine reivo (sub)kultūra susijusi medžiaga.

Turbūt didžiausias festivalio didžiausias minusas – eilės kurios driekėsi prie įėjimo į festivalį penktadienio vakarą ir automobilių spūstis pirmadienį trukdžiusi sklandžiai vykti namo. Į festivalį atvykę penktadienio vakarą eilėse prie įėjimo praleido ne vieną dešimtį minučių ar daugiau nei valandą. Žinoma minusių buvo ir daugiau, tačiau dauguma jų smulkmenos.

Reziume. Apibendrinus festivalis pavyko puikiai. Atlikėjų pasirodymai vykdavo be didesnių vėlavimų. Gera garso aparatūra ir įgarsinimas leido mėgautis aukštos kokybės garsu, o tai muzikiniam festivaliui vienas iš svarbiausių kriterijų.

 P.s. Štai „Satta Outside" festivalį užbaigęs DJ iš Los Andželo „The Gaslamp Killer“ savo Facebook anketoje vakar parašė: „Naktis festivalyje „Satta Outside" buvo ypatinga. Dėkoju visiems už šiltą sutikimą. Lietuva buvo tik antroji publika privertusi mane groti papildomą valandą. Retai groju taip ilgai. Pasirodymas buvo epinis. Turbūt buvote garsiausia mano girdėta publika“.

Laikas.lt
Nuotr. Eglės Sidaravičiūtės ir Viliaus Kytros

Satta Outside 2011, Šventoji

Naujausi komentarai
tomas
2011-08-24, 17:54
ar tikrai mašinų spūstis yra festivalio minusas? galbūt žmonių, nesuvokiančių, jog galima atvykti ir viešuoju transportu? o eilės yra normalu, kai į renginį nori patekti virš 5000 žmonių.
2011-08-17, 11:34
Patiko lb PAVASAROT :DDD
Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai