Liga privertė genijų atsisakyti ilgamečio posto?

Iš prakąsto obuolio logotipo visiems puikiai žinomoje kompanijoje „Apple“ vakar įvyko pokyčiai, sukėlę kalbas visame pasaulyje. Po 14 metų vadovavimo atsistatydino ne kas kitas, o pats įmonės vadovas Steve'as Jobsas. Tokio žingsnio priežastys nėra žinomos, tačiau daugelis įtaria jo sveikatos pablogėjimą.

Prieš septynerius metus „Apple“ bendrovės vadovui diagnozuotas kasos vėžys. Tada S. Jobsui gydytojas pasakė, kad gyventi liko daugiausiai trys mėnesiai. Nors ilgai trukęs gydymas buvo sėkmingas, pasaulis visus šiuos metus gyveno neramiomis nuotaikomis, tarsi laukdami, kada jis atsisakys savo posto kompiuterinės įrangos bendrovėje. Jo vietą dabar užims vykdomasis direktorius Timas Kukas, o S. Jobsas eis direktorių valdybos pirmininko pareigas.

„Visada sakiau, kad atėjus dienai, kai nebegalėsiu vykdyti savo „Apple“ vadovo įsipareigojimų, pirmas jums apie tai pranešiu. Deja, ši diena išaušo", - teigiama S. Jobso atsistatydinimo laiške. Po šio pranešimo „Apple“ akcijų vertė sumažėjo 7 procentais.

Vos gimęs S. Jobsas buvo atiduotas įvaikinimo tarnybai, suradusiai jam įtėvius. Kaip sunkus vaikas ir mokinys garsėjęs būsimasis „Apple“ vadovas buvo išmestas iš koledžo, tačiau ir toliau lankė jame paskaitas kaip laisvas klausytojas: „Jei nebūčiau lankęs kaligrafijos kurso, vadinamieji Mac’ai nepasižymėtų tokia proporcingų šriftų įvairove.“ Polinkio į budizmą iki šiol neslepiantis dvidešimtmetis S. Jobsas dirbo techniku populiarių video žaidimų gamykloje „Atari“, kad susitaupytų pinigų dvasinei kelionei į Indiją, iš kur grįžo nusiskutęs galvą, vilkėdamas tradicinius indiškus drabužius ir vadindamas save budistu. Tuo metu jis nemažai eksperimentavo su įvairiomis psichotropinėmis medžiagomis, vėliau šią patirtį įvardino kaip vieną svarbiausių jo gyvenime. 1976 m. S. Jobsas su draugu savo garaže įkūrė „Apple Computer Company“. Jų pirmasis produktas, žinoma, paženklintas prakąstu obuoliu, buvo namų kompiuteris „Apple I“, kurį draugai pardavė už 666.66 JAV dolerius. 1984 m. rinkoje pasirodė garsusis „Macintosh“, tapęs pirmuoju komerciškai sėkmingu nešiojamuoju kompiuteriu. Po metų, pašlijus santykiams su verslo partneriu, S. Jobsas buvo priverstas palikti „Apple“. Į kompaniją jis sugrįžo po gero dešimtmečio su nauja sėkmės banga – visiems gerai žinomais produktais „iPod“ bei „iPhone“.

Investuotojų ir, žinoma, besidominčiųjų kompiuterine technika tarpe S. Jobsas buvo laikomas genialiu inovatoriumi, kurio dėka „Apple“ pasiekė savo sėkmės olimpą. „Tikiu, kad ryškiausios ir sėkmingiausios „Apple“ dienos dar priešakį. Čia aš suradau geriausius savo draugus ir dėkoju visiems, kurie taip ilgai sugebėjo su manimi dirbti“, - savo atsisveikinimo su vadovo postu laiške rašė S. Jobsas.

Laikas.lt

apple, Mac, Steve Jobs

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai