Konferencija „TEDxVilnius“: nuo kosmoso platybių iki ekstremalaus turizmo Kabule

Laikas.lt

Gruodžio 3 d. vykusi antroji „TEDxVilnius“ idėjų konferencija nepaliko abejingų nei tarp susirinkusių „Šokio teatre“, Vilniuje, nei tarp žiūrėjusių tiesioginę renginio transliaciją internetu.

Šešiolika pranešėjų kalbėjo drąsiau ir inovatyviau vienas už kitą, stebino idėjomis, kėlė klausimus bei kurstė diskusijas ir net privertė salę uždainuoti. Nenuostabu, kad konferenciją užbaigė susižavėjimo šūksniai, o salėje susirinkę žiūrovai plojo atsistoję.

Šeštadienio rytą „Šokio teatro“ salėje rinkosi „TED“ entuziastai (angl. „TED“ – technology, entertainment, design), pasiruošę aštuonioms pranešimų ir stereotipų laužymo valandoms. Keturios pranešimų sesijos kvietė praplėsti žinių ir interesų ratą. „Po vienu stogu surinkome kuo įvairiausius specialistus ir klausytojus, tarp kurių, manome, irgi buvo daug vertų scenos žmonių,“ – džiaugdamiesi įkvepiančia konferencijos aplinka pasakojo organizatoriai.

Konferencijos pranešėjai atskleidė kuo įvairiausias temas. Susirinkusieji išgirdo idėjų, kaip kurti tautinį identitetą (Aistė Ptakauskė) ir pristatyti Lietuvą pasauliui (Tomas Tumalovičius), pristatymų, koks bus ateities miestas (Andreas Gyllenhammar), kokie projektai gali būti rengiami kosmose (Vidmantas Tomkus) arba ką netikėto galima pamatyti iš pirmo žvilgsnio paprastose dokumentinėse fotografijose (Richard Schofield), pamąstymų, kaip paįvairinti mokymosi procesą (Bogdan Karpovič ir Gluk Media), kokie ryšiai sieja skirtingas kultūras (Antonio Bechtle) arba kaip sukurti improvizuotą kino teatrą dykumoje (Jonas Dovydėnas). Konferencijos pranešėja Gražina Sviderskytė susirinkusiems uždavė klausimų apie visiems žinomų Lietuvos aviacijos herojų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gyvenimus, pateikė ne visiems žinomų faktų lakūnų istorijoje. O Mark Splinter su gera humoro doze papasakojo apie ekstremalią kelionę į Kabulą.


 

„Nuo kosmoso platybių iki ekstremalaus turizmo Kabule – o tarp šių dviejų dar tilpo daug įkvėpimo, ateities perspektyvų, noro keisti pasaulį ir iššūkių“, - konferencijos temas pristatė organizatoriai.
Nemažą konferencijos dalį sudarė ir meno srities pranešimai. Eglė Regelskis ir Martynas Stonys – lindyhopo šokėjų pora – žiūrovams papasakojo apie šokį, kaip bendravimo tarp moters ir vyro būdą, kaip apie pasitikėjimo savimi šaltinį. Paneigdami stereotipą, kad kiekvienas šokis turi jam skirtą muziką, šokėjai čia pat, scenoje, įrodė, kad su lindyhopo žingsneliais galima improvizuoti pagal kuo įvairiausią muziką – nuo funko iki house muzikos.

Muzikos į „TEDxVlnius 2011“ programą įnešė kompozitorius Artūras Šaškinas. Dvidešimt vienerių menininkas pakvietė pasižiūrėti prancūzų trumpametražį filmuką „ACH!“ – už filmukui sukurtą muziką Artūras pelnė apdovanojimą Poznanės filmų ir muzikos festivalyje. O ant scenos užlipusi džiazo dainininkė Simona Smirnova „Šokio teatre“ susirinkusius žiūrovus privertė dainuoti kartu su ja. Susirinkusieji gausiais plojimais įvertino ir vieną muzikinio projekto „Vilnius temperature“, kurį pristatė Saulius Baradinskas, atradimų – grupę „Garbanotas bosistas“.

Įsimintinas Gedimino Ramanausko pranešimas buvo transliuojamas tiesiai iš Sietlo, kur tuo metu buvo apie 2.30 val. ryto. „Sakykite „Taip!“ vietoj „Ne!“ ir pamatysite, kur tai jus nuves“, - drąsiai iššūkius priimti ragino „Microsoft“ inžinierius. Bene gausiausių aplodismentų sulaukė Marcus Orlovsky kalba, kurioje konferencijos svečias analizuodamas švietimo sistemos trūkumus, kvietė siekti savo svajonių – net ir tų, kurias galbūt susigalvojote vaikystėje. Įkvepiantis M.Orlovsky pranešimas užbaigė antrąją „TEDxVlnius 2011“ konferenciją.


 

„Dėkodami visiems konferencijos svečiams, dalyviams ir žiūrovams ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, turime pripažinti, kad jau laukiame kitų metų konferencijos – tikėdamiesi, kad ji bus dar geresnė ir kad vėl surinksime tokių smalsių, idėjų ištroškusių ir intelektualių žiūrovų būrį“, - sakė savanorystės pagrindais organizuojamos konferencijos rengėjai.

Netrukus visi nufilmuoti ir sumontuoti „TEDxVilnius“ pranešimai bus patalpinti internetiname puslapyje  ir toliau bei dar plačiau paskleis gruodžio 3 d. pristatytas idėjas.

Sekite naujienas:
Facebooke
Twitter
LinkedIn

„TEDxVilnius 2011“ – pasiruoškite būti nustebinti! 

TEDxVilnius, TEDxVilnius konferencija, TEDxVilnius pranešėjai

Naujausi komentarai
Endo
2011-12-07, 00:36
Gera idėja tikiuosi išlaikysite kokybę.
Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai