Elektrosvingeriai: „Žmonės grįžta prie senesnės muzikos“ (Interviu)

Laikas.lt

Artėja vasario 10 diena, kai menų fabrike „Loftas“ įvyks galinga electro svingo iškrova kartu su airiais „Kormac’s Big Band“ vakarėlyje pavadinimu „Planas B“. Tikėtina, kad būtent tada bet kokie šalčiai už lango liks užmaršty.

Lietuvoje jau besilankiusių electrosvingerių „Parov Stelar Band“ bendražygiai „Kormac’s Big Band“ išduoda, kad į Lietuvą atveš ne tik gyvo garso 9 muzikantų pasirodymą, bet ir vizualų šou dideliame ekrane.

„Pastebiu, kad žmonės grįžta prie gerokai senesnės muzikos“, – sako ponas Kormacas bei priduria, kad senos ir modernios muzikos jungimas jau tapo jo aistra.

Daugiau jo minčių apie muziką – vieninteliame interviu Lietuvai.

Kormacai, kaip atradai electro svingą, dėl kurio šokių aikštelių lankytojai dabar eina iš proto?

DJ Kormac: Tiesą pasakius, kiti žmonės pradėjo vadinti tai, ką aš groju, electro svingu. Šiaip aš grojų ir house, ir jungle, ir breaks muziką, taip pat hip hopą. Tačiau kažkas išgirdo džiazinių elementų ir priklijavo tokią etiketę.

Ir ji prilipo. O kokia istorija slypi už to, kad dabar tau tenka keliauti dar su aštuoniais muzikantais?

DJ Kormac: 2007 metais vienam pasirodymui pakviečiau draugus Konorą (bosas) ir Simoną (būgnai) paimprovizuoti drauge. Tai truko tik 16 minučių, bet man labai patiko. Po to laiko pradėjo daugėti pasirodymų, o savo muzikoje ėmiau naudoti vis daugiau naujų elementų, kuriems atlikti reikėjo vis daugiau muzikantų. Tuo metu daug negalvojau, tačiau dabar mūsų jau 9 (juokiasi).

Papasakok ką nors apie barbershop kvartetą. Merginos „Lofte“ jo laukia labiausiai. Jie kilnoja skrybeles, dainuoja ir šoka.

DJ Kormac: Tikiu, kad jų laukiate labiausiai (juokiasi). Tiesa, į koncertinius turus užsienyje dažniausiai važiuoja ne kvartetas, o trio. Apie pusę metų ieškojau žavaus vyrukų kvarteto, kuris dainuotų acapella. Galiausiai radau dabartinį ketvertą. Jie yra tikrai kieti ir dar mėgsta svingą bei hip hopą.

Grodamas tokią muziką turbūt neišvengi ir senovinių filmų peržiūrų. Kokie Tavo mėgstamiausi?

DJ Kormac: „Pusryčiai pas Tifani“, „Magiškoji dėžutė“ ir kt.. Šiuo metu žiūriu „Dviejų juostų kelias“.

Ko žmonės turėtų tikėtis ateidami į „Kormac’s Big Band“ šou Vilniuje?

DJ Kormac: Gyvo garso muzikinio šou, kurį papildys specialios vizualizacijos. Žinoma, ir didžiulio vakarėlio po mūsų pasirodymo, bet tom pačiom natom.

Tavo bendražygiai „Parov Stelar Band“ jau lankėsi „Lofte“ ir visus labai apžavėjo.

DJ Kormac: Tiesa tokia, kad mes vienas kitą puikiai žinome, daugiausiai iš muzikos, esame ne kartą bendravę virtualiai, tačiau gyvai taip ir nesame pasimatę. Parovas yra pasakęs daug gerų dalykų apie mano muziką. Aš apie jo irgi (šypsosi).

Esi airis, gal esi girdėjęs apie Airijos ir Lietuvos panašumus. Bent jau Lietuvoje žmonės jų atranda nemažai.

DJ Kormac: Gėda, tačiau ne. Nepažįstu daug lietuvių, o į Lietuvą apksritai atvykstu pirmą kartą, todėl labai labai laukiu vasario 10 dienos.

Ar jau matei, kaip lietuviai šoka menų fabrike „Loftas“ pagal tavo muziką?

DJ Kormac: Oho, labai gražu ir profesionalu!

Norintieji apsilankyti renginyje nemokamai dalyvaukite konkurse čia.

elektrosvingas, Kormac’s Big Band

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai