Stilisto patarimai. Plaukų spalvos pasirinkimo ABC

Plaukai. Į juos pamačius dailią moterį pirmiausiai krypsta daugumos vyrų akys. Ir tai sakau ne dėl to, kad esu plaukų specialistas (o gal būtent dėl to pasirinkau šią specialybę?). Išties tai sritis, kurioje galima nuolat keistis, taip išreiškiant save, savo nuotaiką, gyvenimo būdą ir socialinį statusą.

Mano darbas šiame straipsnyje supažindinti Jus su svarbiausiais šios plačios srities aspektais. Tikriausiai pastebėjote, kad nesu madingas ir nevartoju žodžio mada. Šnekėsim apie stilių ir estetikos pajautimą.

Apie plaukų spalvą

Beveik viso pasaulio garsiausieji plaukų stilistai pataria keičiant plaukų spalvą atsižvelgti į esminius dalykus. Tai — natūrali plaukų spalva, akių ir odos atspalvis. Todėl norint išgauti natūraliai atrodantį plaukų atspalvį rekomenduojama nenukrypti daugiau nei 2 tonais nuo Jūsų plaukų spalvos. Kitaip sakant, norėdami pašviesinti ar patamsinti plaukus, rinkitės tik 2 tonais šviesesnius ar tamsesnius atspalvius. Tai padės išgauti nepriekaištingai atrodančią plaukų spalvą, kuri derės su natūraliu plaukų, odos ir akių atspalviu. Ypač gražią spalvą galima išgauti plaukus dažant keliais tamsesniais ar šviesesniais, kartu derančiais atspalviais, naudojant sruogelių, sluoksniavimo, blyksnių, „balayage“ technikas, paliekant ir natūralios spalvos sruogelių.


Ko reikėtų vengti dažant plaukus?

Patartina vengti įprastinio plaukų balinimo sruogelėmis, kai gana tamsi natūrali plaukų spalva. Toks rezultatas atrodo nenatūraliai ir suteikia „zebrinio“ dažymo efekta, kuris pasižymi gana dideliu kontrastu tarp sruogų ir ataugančių plaukų. Ši dažymo technika (naudojant foliją) buvo populiari jau prieš 10 —15 metų, tačiau technologijos ir priemonės tokiam efektui pasiekti labai pasikeitė ir šiuo metu galima išgauti žymiai natūraliau atrodantį rezultatą.

 

Prabangių blondinių įvaizdis!

Visoms tamsiaplaukėms, vis dėlto nusprendusioms būti ryškiomis blondinėmis, rekomenduočiau kelių atspalvių spalvą, naudojant ypač šviesias sruogas, tačiau šviesinant ir visus plaukus, paliekant poros centimetrų tamsesnę dalį prie šaknų. Tokiu principu nudažyti plaukai atrodo natūraliai, it saulėje pablukę ir link galų nušviesėję, nesuteikia „peruko“efekto. Išgaunamas prabangios blondinės įvaizdis nenukrypstant į dirbtinio grožio mėgėjas su baltais it pūkai plaukais ant galvos. Apie tokio dažymo žalą papasakosiu kitą kartą.


Gyvybė ir žaismas brunetės plaukuose...

Tamsinant plaukus taip pat turėtų būti vadovaujamasi tokiu pačiu principu, nes spalva ties šaknimis turėtų būti puse tono tamsesnė ir natūralesnė, tačiau link galų — šiek tiek šviesėti ir spalvos pigmentai ryškėti, jie suteiks tamsiems plaukams žaismingumo ir gyvybingumo.


Ryški spalva — išskirtinėms asmenybėms

Jeigu vis dėlto pageidaujate atskleisti savo išskirtinę asmenybę itin ryškiomis ir nelabai natūraliomis spalvomis, rekomenduočiau prie jų priderinti ir tam tikrą kirpimą, kad Jūsų plaukų šukuosena atrodytų harmoningai. Šiam atvejui galima pritaikyti taisyklę, jog plaukų spalvos intensyvumas turėtų būti atvirkščiai proporcingas jų ilgiui. Jei renkatės ypač šviesią, baltą, raudoną ar varinę plaukų spalvas, nepabijokite stipriai patrumpinti, iškarpyti, naudojant simetriškus griežtus ar asimetriškus, besitransformuojančius kirpimus. Tada plaukai atrodys efektingai ir sukurs itin mada besidominčio, jaunatviško žmogaus įvaizdį.


Plaukų spalva pagal sezoną

Renkantis plaukų spalvą taip pat siūlyčiau atsižvelgti ir į sezoną. Vasarą vyrauja labiau šviesios, karamelinės, „beige“ ir perlinės balkšvos plaukų spalvos, o tamsiaplaukėms siūlyčiau nepabijoti pasodrinti ir paryškinti esamą spalvą, suteikiant gyvumo šviesesnėmis, varinėmis ar įvairių rudų atspalvių sruogomis, siekiant sukurti vasarišką, saulėje pablukusių plaukų efektą. Rudenį ir žiemą, esant niūresnei aplinkai, rekomenduočiau prislopinti toną, grįžti į natūralesnį ir artimesnį Jūsų natūraliems plaukams atspalvį.

Norėdamos atrodyti it Holivudo žvaigždės neturėtumėte pamiršti, kad svarbiausias dalykas yra rasti harmoniją tarp to, ko norisi, ir to, kas Jums išties tinka. Norint išgauti Jums tinkamiausią ir gražiausią rezultatą, niekada nepakenks pasikonsultuoti su profesionalais.

Robertas Bulskis — Robertas Bulskis — profesionalus plaukų stilistas, dažymo technologas ir plaukų kosmetikos ekspertas. Baigė šukuosenų dizaino ir fotografijos studijas, dirbo plaukų mados diktatorių „Tony&Guy“ salone Lietuvoje ir Belgijoje, televizijų „TV3“ ir „MTV Baltics“ projektuose bei kino filmo „Defiance“ aktorių paruošimo komandoje. Jo darbų dažnai galima pamatyti įvairiuose mados pristatymuose, pradedant „L'Oreal Academy“, baigiant „Mados infekcija“, „Apkalbos“ ir kt.

Naujausi komentarai
2020-01-28, 10:19
Laba diena, kaip galeciau gauti stilisto patarima internetu?
Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai