Lietuvos interjero dizaineriams – užsienio architektų pagyros

Laikas.lt

Geriausių interjero sprendimų konkursas sulaukia vis daugiau Lietuvos architektų ir dizainerių dėmesio. Šiemet dėl prestižinio „Metų paletės“ (anksčiau – „Auksinės paletės“) apdovanojimo varžosi net 110 projektų. Tai rekordinis skaičius originalių interjero idėjų, pateiktų septintą kartą rengiamam konkursui.

Kompetentinga komisija, sudaryta iš užsienio šalių dizaino, architektūros specialistų, geriausius projektus tradiciškai renka trijose kategorijose – privataus, visuomeninio ir biuro interjerų. Šiais metais daugiausiai paraiškų pateikta privataus interjero atrankai – net 66. Dėl geriausio visuomeninio projekto varžysis 41, o biuro kategorijoje – 3 projektai.

„Natūralu, kad žmonės daugiausiai dėmesio skiria jaukiai namų aplinkai sukurti, tad tokių projektų daugiausia. Smagu, kad vis daugiau žmonių, ryžtasi kreiptis į profesionalius specialistus, kurie padeda optimaliai, originaliai ir šiuolaikiškai suprojektuoti ir dekoruoti erdves. Naudojama daugiau spalvų, įdomių detalių, padaugėjo ir netradicinių sprendimų. Nustebino tai, kad specialistai vis dažniau kviečiami kurti interjerus ne tik tradicinėse erdvėse, bet ir parodų ekspozicijoms, vienuolynams, mokykloms“, – sako viena iš konkurso organizatorių, dažų gamintojo „Sadolin“ marketingo specialistė Edita Bruzgė.

Konkurso organizatoriai pastebi, kad žmonės daugiau investuoja į ilgaamžius dalykus, o ne madingas interjero detales. Svarbūs tampa ne baldai, o energiją taupanti sistema, garso izoliacija, kokybiški langai ar grindys. Dėl inovatyvių, įdomių sprendimų Lietuvos interjero specialistai, architektai yra itin vertinami ir užsienio šalyse, kur vis dažniau kviečiami kurti.

„Įgyvendintų interjero projektų kokybė mane tiesiog pribloškė. Ypač nustebino viešųjų erdvių sprendimai, tad išrinkti geriausius, sureitinguoti juos balais buvo gana sunku“, – teigė „Metų paletės“ konkurso komisijos narė, dizainerė iš Suomijos Marianne Valola.
Kartu su ja geriausius Lietuvos interjero projektus renka architektūros, dizaino specialistai iš Italijos, Austrijos, Didžiosios Britanijos, Lenkijos ir Latvijos.

Konkurso „Metų paletė“, kurį kasmet organizuoja dažų gamintojas „Sadolin“ bei žurnalas „Namas ir aš“, nugalėtojai bus skelbiami iškilmingo renginio metu balandžio 5 dieną. Laureatams bus įteiktos „Sadolin“ spalvų paletės paauksuotuose dėkluose. „Publikos interjerą“ kviečiami rinkti visi norintys balsuojant internete www.auksinepalete.lt bei socialinio tinklo „Facebook“ profilyje „Spalvų pasaulis“.

architektai, interjeras, interjero dizainas, lietuvos architektai, lietuvos dizaneriai

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai