10 mitų apie karjeros pasirinkimą

Ar manai, kad viską žinai apie karjeros pasirinkimą? Iš pirmo žvilgsnio tai atrodo kur kas paprasčiau, nei yra iš tiesų. Daugelis, pasidavę pasroviui vėliau atsiduria padėtyje, kada pasirinkta profesija nekelia pasitenkinimo, o priešingai — gyvenimo kasdienybė tampa vis pilkesnė ir teikia mažiau džiaugsmo.

Štai pateikiame dešimt mitų, kurie sklando tarp bandančiųjų rinktis profesiją jaunų žmonių:

1. Karjerą pasirinkti yra paprasta

Nuspręsti, kokią profesiją pasirinkti užtrunka, tad nevertėtų delsti. Apie šį svarbų pasirinkimą galite kalbėti su tėvais, mokytojais... Tačiau atsakymas visuomet slypi jumyse. Pažinkite save, įsiklausykite į save, prisiminkite, kokia veikla ir kokia aplinka jus nuteikia teigiamai ir bandykite įsivaizduoti, kaip tai galėtų susisieti su būsimu darbu.

2. Karjeros konsultantai gali viską pasakyti

Karjeros konsultantai bei įvairiausi testai yra labai naudingi, tačiau jie gali duoti tik gaires, kuriose srityse esate mažiau ar daugiau gabesnis ir niekad nepasakys jums, kur esate geriausias. O ką jau kalbėti apie konkrečią profesiją.

3. Aš negalėsiu pragyventi iš savo hobio

Kas gi taip sakė? Jūsų hobis turėtų būti vienu pagrindiniu vedliu renkantis karjerą. Ypatingai, jeigu hobiu domitės profesionaliame lygmenyje, jūs galite šiuos įgūdžius laisvai panaudoti ir ateityje, pasirinktoje profesijoje.

4. Reikėtų rinktis paklausią sritį

Bene kiekvienais metais yra sudaromi sąrašai, kuriuose surašytos specialybės, kurios po kelių metų gali būti vertingiausios. Toks sąrašas gali praversti renkantis ateitį, tačiau ne retai tai neatitinka numatytų spėjimų. Tad geriau rinktis tai, kas tinka jums.

5. Jei uždirbsiu daug pinigų, būsiu laimingas

Nors atlyginimas yra svarbu, tačiau tai neturėtų būti rodiklis renkantis specialybę. Turbūt pažįstate bent vieną daug uždirbantį žmogų, tačiau tik sąlyginai laimingą. Vis dėl to, reikėtų atminti, kad laimę teikia veikla, o ne atlyginimo dydis.

6. Kartą pasirinkus specialybę, negalėsiu jos pakeisti

Netiesa. Daugelis žmonių net nedirba pagal įgytą profesiją, kita vertus, studijuoti ir domėtis galima bet kokio amžiaus, tad viskas priklauso tik nuo jūsų pačių noro ir užsispyrimo.

7. Pakeitus sritį, dings įgūdžiai

Jūsų įgūdžiai priklauso tik nuo jūsų, kaip juos naudojate ir kaip dažnai. Vertėtų žinoti, kad per daug įgudusių žmonių nėra, tad visada savo įgūdžiais galite naudotis keičiant darbovietes.

8. Jeigu jis patenkintas ta profesija, tai būsiu ir aš

Kiekvienas esame skirtingi, kad ir kokie panašūs galime atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Net jei su draugu turite labai daug bendro, tai nereiškia, kad abu puikiai tiksite ir atlikdami tą patį darbą.

9. Viskas susiklostys savaime

Pasirinkti tinkamą profesiją yra labai svarbu, tačiau ne mažiau svarbu yra ir tolimesni žingsniai. Taigi svarbu yra: kaip vėliau ieškosite darbo, kur ieškosite, ar mokėsite išlaikyti jums naudingus kontaktus ir kaip pasirodysite darbo pokalbyje.

10. Viską išmoksi dirbdamas

Nors praktika bene svarbiausias elementas įgyjant įgūdžius, tačiau išankstinis teorinis pasiruošimas yra ne mažiau svarbus. Kita vertus, studijuodamas pasirinktą specialybę įgysite platesnį matymą ir bus suteiktos didesnės intelektinės žinios.

Laikas.lt

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai