Festivalyje „Velnio akmuo“ bus įkurta „Metaloklinika“

Laikas.lt

Muzikos festivalyje „Velnio akmuo“ be metalo ir roko scenų stovės ir trečioji scena – „Metaloklinika“. Tai – erdvė kūrybinėms dirbtuvėms, kuriose būtent publika turės galimybę kūrybiškai realizuoti save ir dalintis patirtimi su kitais muzikantais. Unikalią šio festivalio erdvę – „Metalokliniką“ – įkurs profesionalūs muzikantai, įvairų muzikos sričių specialistai. Dirbtuvės bus atviros visai publikai – ir grojantiems, ir mėgstantiems paklausyti.

Neatsitiktinį trečiosios scenos pavadinimą šmaikščiai aiškina organizatoriai: „Nieko nuostabaus, jei „Metaloklinikoje“ improvizuojantis muzikantas netikėtai „pagimdys“ naują kūrinį ar jo idėją. O prastai valdantis gitarą ar nenulaikantis būgnų lazdelės tiesiog „pagydys“ savo grojimo techniką išgirdęs naudingų patarimų paskaitose. Net visiškai nemokančiam groti čia gali būti „įskiepyta“ mintis imti ir išmokti“.

Šių dirbtuvių paskirtis – edukacinė, pramoginė ir kūrybinė. Įvairių muzikos sričių specialistai čia ves muzikantams aktualias paskaitas įvairiomis temomis: apie repeticijas studijoje, garso patikrinimą prieš pasirodymą scenoje, instrumentų valdymą, meistriškumą, kūrybiškumą, muzikanto charizmą ir daugelį kitų naudingų dalykų. 


Pernai pirmą kartą įrengtos ir pasiteisinusios kūrybinės festivalio dirbtuvės „Grok ir kriok“ veiks ir šiemet. Jose savo malonumui galės improvizuoti, kurti ir pasirodyti tiek įvairios grupės, tiek pavieniai muzikantai iš publikos. Tokia erdvė laisvai programai ir improvizacijoms lygiai taip pat patraukli muzikantams iš festivalio didžiųjų scenų. Tad dirbtuvių dalyviams gali pasisekti trečiojoje scenoje sugroti ir su festivalio žvaigždėmis. „Ne paslaptis, kad į festivalį atvyksta daug muzikuojančių žmonių, tad ir norime sukurti galimybę visiems muzikuojantiems pasirodyti „Metaloklinikos“ scenoje, kuri yra atvira įvairioms improvizacijoms, kūrybiniams eksperimentams, grojimams ir kriokimams. Į festivalį nereikia vežtis jokių instrumentų, viskuo pasirūpinsime mes“, – komentuoja festivalio organizatorius Vaidas Voronavičius.

„Metaloklinika“ pirmą kartą pristatys ne tik „Velnio akmenyje“, bet ir visoje Lietuvoje naują konkursą, kuris jau tris dešimtmečius populiarus užsienyje. Tai orinių gitarų konkursas „Air Guitar Challenge“, kurio istorijos šaknys siekia 1980-uosius metus. Tuomet Švedijoje ir JAV buvo suorganizuoti pirmieji tokie pasirodymai, o nuo 1996-ųjų pradėjo formuotis pasaulinis „Air Guitar Championship“ tinklas. Tarptautinis finalas kiekvienais metais vyksta Suomijoje. Šiemet į pasaulinį orinių gitarų tinklą įsilies ir Lietuva su festivaliu „Velnio akmuo“. Viskas, ko reikia šiame konkurse – įsivaizduojama, oro gitara, miklūs pirštai ir artistiškumas. Konkurso komisija vertins dalyvių beprotiškumą, virtuoziškumą ir „atlikimo“ techniką.

„MC Growl“ – unikalus ir tradicinis festivalio šou, šiemet „Metaloklinikoje“ įvyks jau trečią kartą. Ko gero, tokio šou atitikmens nėra visame pasaulyje. Originalaus konkurso idėja pirmą kartą buvo įgyvendinta „Velnio akmenyje“ 2010 metais ir iš karto susilaukė milžiniško susidomėjimo. Tai „vokalinio kriokimo“ varžybos, kurios pelno ne ką mažiau publikos ovacijų negu pagrindinės „Velnio akmens“ grupės. Dalyvio tikslas – pademonstruoti savo vokalo galimybes metalo muzikai būdinga kriokimo, riaumojimo, duslia ar šaižia maniera, gyvai akompanuojant profesionaliems muzikantams. Nugalėtoją lemia tik publikos balsas, kuris šiais metais bus matuojamas garso lygio matavimo įranga.

Festivalis „Velnio akmuo“ vyks šių metų Lietuvos kultūros sostinėje Anykščiuose liepos 12 – 15 dienomis. Be „Metaloklinikos“ festivalyje iškils metalo bei roko scenos, kuriose pasirodys daugiau nei 30 dalyvių penkiuose festivalio koncertuose. „Velnio akmenyje“ šiais metais pasirodys tokios žvaigždės kaip „Anathema“, „Alcest“, „Truckfighters“, „Lake Of Tears“ ir „Kampfar“.

alt event, metaloklinika, muzikos festivaliai, vasaros festivaliai, Velnio akmuo

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai