Palanga savaitgalį skelbs saugų kurortinį sezoną

ELTA
Eimanto Chachlovo ("Vakarų ekspresas") - Eltos nuotr.

Vasarą pasitinkanti Palanga šį savaitgalį skelbia Kurorto šventę bei rengiasi priimti gausų būrį svečių. Specialiosios tarnybos laukiamam pramogautojų antplūdžiui visiškai pasirengusios - medikai bei komunalininkai pasiryžę dirbti vasaros režimu, o policijos pareigūnai tvirtina esą pasiruošę Palangos svečių gausai.

Palangos policijos komisariato vadovas Alvydas Katkauskas žada dirbti maksimaliomis pajėgomis, į pagalbą pasitelkti ir kolegų iš Klaipėdos AVPK. Eismą reguliuoti padės pareigūnai iš Klaipėdos bei Kretingos.

Siekiant išvengti automobilių spūsčių miesto gatvėse, policijos pareigūnai bus pasirengę bet kuriuo metu nukreipti transporto srautus reikiama linkme. Vykstančiųjų į šventę šiemet laukia naujovė - penktadienį bei šeštadienį Kretingos gatve nuo sankryžos su Klaipėdos plentu į miesto centrą įvažiuoti nebus leista - automobiliai bus nukreipiami į dvi šalia esančias nemokamas stovėjimo aikšteles arba kurorto centrą galės pasiekti aplinkinėmis gatvėmis.

Policijos pareigūnai atidžiai kontroliuos automobilių eismą ir miesto centre, ypač didelis dėmesys bus skiriamas J. Basanavičiaus gatvei. Aptarnaujantis transportas bei vietos gyventojai šia miesto dalimi galės važiuoti tik nustatytu laiku, o vėliau nei kavines ar viešbučius aptarnaujantieji, nei kiti vairuotojai J. Basanavičiaus gatvėje važinėti negalės.

Palangos komunalininkai savaitgalį vyksiančiai šventei bei kurortiniam sezonui taip pat pasirengę - paplūdimiuose jau sustatytos persirengimo kabinos, suolai bei šiukšlių dėžės, pramogautojų antplūdžiui parengtos ir kopos - jos sutvirtintos žabtvorėmis bei klojiniais, paklota 1800 metrų naujų medinių takų.

Paplūdimio maitinimo smėliu darbai taip pat baigti, tad Palangos paplūdimiai akivaizdžiai paplatėjo - jų plotis dabar siekia per 100 metrų. Pirmieji pramogautojai jau išbandė paplūdimius - saulėtą trečiadienį keletas poilsiautojų su šeimomis jau mėgavosi šiluma, įsitaisę ant paplūdimio smėlio prie tilto.

Miesto tvarkytojai prieš vasarą pasirūpino ir kurorto želdiniais - mieste nugenėti medžiai, įrengti gėlynai. Meilės alėją bei Jūratės ir Kastyčio skvere augančius medžius padabino ir keletas šviesos iliuminacijų - baltomis lemputėmis šviečiantys dekoratyviai saulės skėčiai.

Artėjančią vasarą primins ne tik šios dekoracijos, bet ir fontanai, kurie Jūratės ir Kastyčio skvere bei centrinėje miesto aikštėje įjungti ketvirtadienį.

Pasak "Palangos komunalinio ūkio" direktoriaus Konstantino Skieraus, šviečiantys fontanai Rąžėje bus įjungti birželį, kai tik bus baigti upės valymo darbai.

Miestiečių ir svečių patogumui nuo penktadienio penkiose kurorto vietose iki pat spalio bus galima naudotis nemokama beviele WiFi interneto prieiga. Pasinaudoti šia galimybe, surinkus prisijungimo vardą "MYLIU PALANGA" bus galima centrinėje miesto aikštėje, prieš bažnyčią esančiame generolo J. Žemaičio skvere, džiazuojančioje S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje, Meilės alėjoje bei Šventosios centre, prie "Eldijos". Nuo birželio vidurio nemokama interneto prieiga bus galima naudotis ir šalia jūros įrengtame vaikų parke. Šios zonos bus pažymėtos ženklais "WiFi prieiga".

"Savaitgalį Palangoje šurmuliuos didžiulė šventė „Myliu Palangą", į kurią visus kviečiame atvykti su šeimomis. Kurorto šventė - puikus būdas kartu su savo vaikais bei sutuoktiniais šeimyniškai ir turiningai praleisti laisvalaikį. O mes, palangiškiai, padarysime viską, kad miesto svečiai jaustųsi kaip namuose", - sakė Palangos meras Šarūnas Vaitkus. 


© 2007, Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti, kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama. El. paštas: [email protected].

atostogos, basanavičiau g., kurortai, palanga, palangos atidarymas, sezono atidarymas

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai