„Aura Noir“ – ekstremaliausia festivalio „Velnio akmuo“ grupė

Laikas.lt

Lygiai po dviejų mėnesių Anykščiuose ūšiantis velniškiausias vasaros renginys su pasididžiavimu pristato black / thrash metalo kolektyvą „Aura Noir“. Vieni prestižiškiausių savo žanro atstovų „Velnio akmenyje“ pasirodys Norvegijos Karalystės ambasados dėka.

Ugningas metalo derinys

„Aura Noir“ lietuvių kalba reiškia „juodoji aura“. Po šiuo pavadinimu slypi triukšminga virtuoziškų muzikantų trijulė, įkūnijanti tai, kas būdinga kraštutinio metalo esmei: tvirtas prigimtinis pamatas, smogianti gitarų partijų jūra bei pragariška, laukinė, iš koto verčianti nuotaika. Visa tai pateikiama su giliu autentišku kertinio ekstremalumo prieskoniu, priduodančiu „Aura Noir“ muzikai jėgos, energijos ir, žinoma, velniškai stipraus rokenrolo.

Platus muzikinės ekspresijos ratas ir įtakingi partneriai

1993-aisiais susikūrusius „Aura Noir“ būtų galima vadinti gana tradiciška black / thrash metalo grupe. Tačiau įdomu tai, kad muzikantai kūrybinę energiją realizuoja ir visai kitokiais pavidalais kituose, ne mažiau sėkminguose projektuose. Pavyzdžiui, „Aura Noir“ vokalistas ir bosistas Apollyon šiuo metu yra pilnateisis legendinių „Immortal“ narys. Gitaristas Blasphemer yra taip pat ir gotikinio doom metalo grupės „Ava Inferi“, death metalo projekto „Nader Sadek“ dalyvis, be to, keturiolika metų gitara grojo skandalinguosiuose „Mayhem“. O bosistas Aggressor – dar ir eksperimentinio avangardinio metalo projektų „Ved Buens Ende“ bei „Virus“ siela. Negana to, „Aura Noir“ kūrybinėje biografijoje taip pat puikuojasi tokie vardai kaip „Dødheimsgard“, „Ulver“, „Gorgoroth“, „Dimmu Borgir“ bei „Satyricon“. Verta paminėti ir „Aura Noir“ bendradarbiavimą su garsiaisiais „Darkthrone“: šių grupių nariai dažnai šmėžuoja vieni kitų įrašuose, yra sukūrę vieni kitiems dainų tekstų, o „Darkthrone“ nariams priklausanti muzikos leidykla yra išleidusi „Aura Noir“ albumų.

Gyvenimo smūgiai netrukdo muzikinei karjerai

Plačiai nuskambėjęs dabartinio grupės gitaristo Aggressor nelaimingas atsitikimas – tai istorija apie pasiryžimą, profesionalumą ir besąlygišką ištikimybę sunkiajai muzikai. Prieš septynerius metus tuometinis „Aura Noir“ būgnininkas iškrito (o gal iššoko?) iš ketvirtojo pastato aukšto. Dėl sunkios traumos muzikantas nutraukė kūrybinę veiklą ir pernai į grupę grįžo jau kaip gitaristas, ne būgnininkas. Aggressor, kaip ir Apollyon, yra multiinstrumentalistas, puikiai įvaldęs bosinę bei ritminę gitaras, būgnus bei laisvai atliekantis net vokalo partijas.

Netradicinis kūrybos procesas

Šiuo metu „Aura Noir“ gitaristas Blasphemer gyvena Portugalijoje, tad grupės narius dažniausiai skiria didžiulis atstumas. Tačiau patyrusiems muzikantams tai – jokia kliūtis: Blasphemer įrašo savo gitaros partijas ir siunčia jas draugams į tolimąją Norvegiją, o ten gyvenantys Apollyon ir Aggressor keliauja į kalnus ir, pasisėmę kūrybinės energijos, kuria rimtą, bet kartu ir užvedančią muziką. Norvegiškuose kalnuose įkvėpimo ieško ir kiti festivalio dalyviai „Kampfar“.

Festivalis „Velnio akmuo“ vyks šių metų Lietuvos kultūros sostinėje Anykščiuose liepos 12 – 15 dienomis. Iš viso festivalyje iškils 3 scenos, iš kurių viena dedikuota metalo muzikai, kita roko muzikai, o trečioji skirta improvizacijoms, edukacinei programai ir muzikiniams eksperimentams. Be „Aura Noir“ „Velnio akmenyje“ šiais metais pasirodys tokios žvaigždės kaip „Anathema“, „Alcest“, „Truckfighters“, „Lake Of Tears“ ir „Kampfar“. Iš viso festivalyje pasirodys daugiau nei 30 grupių.

alt event, Aura Noir, muzikos festivaliai, vaidas voronavičius, vasaros festivaliai, Velnio akmuo

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai