Europos aikštė Vilniuje sužaliavo (Foto)

Laikas.lt

Šiandien, švenčiant Tarptautinę augalų žavėjimosi dieną, sužaliavo ir Vilniuje esanti Europos aikštė, bet tik vienai dienai.

„Augalų žavadienis – puiki proga suteikti betone įkalintai aikštei gyvybės, todėl su kolegomis nusprendėme ten bent vienai dienai įrengti gyvų augalų ir žolės kompoziciją „Pievos ritmu“, – trumpai sumanymą apželdinti Europos aikštę pristato „Floralita“ landšafto dizaineris ir idėjos autorius Vladimiras Eicher Lorka.

Aikštėje šiandien nuo ankstaus ryto išdygo 4 metrų medžiai, o palei žemę nusitiesė didžiuliai tų medžių šešėliai-pievos. Įkurdinti augalus ten, kur mažiausiai to tikėjosi pamatyti vilniečiai ir miesto svečiai, V. E. Lorkai padėjo pradedanti landšafto specialistė Renata Mikailionytė.

„Šiandien labai graži proga prisiminti augalų svarbą mūsų egzistavime. Taip pat ir tai, kad besivystant naujoms miesto erdvėms gamta ten neturėtų būti pamiršta“, – stebėdama savo mokytojo V. E. Lorkos idėjos rezultatą Europos aikštėje kalbėjo R. Mikalionytė.

Ta pačia proga Renata ir Vladimiras kviečia visus šiandien apsilankyti jų oranžerijoje, esančioje Elektrinės g. Vilniuje, kur yra sukaupta įspūdinga atogrąžų ir subatogrąžų augalų kolekcija bei kartu jais pasigrožėti. 

Daugiau žalios aikštės nuotraukų galerijoje.

europos aikštė, Renata Mikailionytė, Tarptautinė augalų žavėjimosi diena, vilnius, žalias Vilnius

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai