Andrea Maestri ir jo šokiruojančiai gyvenimiški daiktai

Laikas.lt

Iš Milano kilęs dizaineris Andrea Maestri savo debiutine daiktų kolekcija MAESTRILAND nustebino ne vieną. Menininkas sugebėjo taikliai pasijuokti iš religinių, ikonografinių ir seksualinių stereotipų. Nesusilaikėme neparodę ir nepapasakoję apie Andrea kūrybą ir Jums.

Kas yra Andrea Maestri?

Esu išdykęs vaikas, kuris pasimetė miške.

Ką tau labiau patinka kurti - meną ar daiktų dizainą? Ar tai tapatūs dalykai?

MAESTRILAND serija - tai dizaino, meno ir rankų darbo junginys. Man patinka kurti riboto leidimo ir labai kokybiškus baldus. Bet aš nenoriu jaustis menininku, kuriam duodama visiška saviraiškos laisvė, nes labiau vertinu naudingų dalykų kūrybą. Tačiau tie naudingi dalykai nėra visiškai paprasti, savo kūriniams suteikiu kūną ir kraują, netgi kičo savoka man nėra svetima, bet ją pateikiu savaip.

Stalas I love Jesus

Kas tave įkvepia?

Aš esu apsėstas įvairių ikonų ir nuotraukų. Bet džiaugiuosi bent tiek, jog neturiu televizijos, todėl galiu ilgai vaikščioti gatvėmis, žvalgytis, kas vyksta aplink mane, taip atrandu daug naujų idėjų. Neturiu jokių kūrybinių ribų, todėl įkvėpimas ateina iš netikėčiausių dalykų: aukštakulniai bateliai, mėsininko parduotuvė, kamščiai, Federico Fellini filmai...

Metro - tai vieta, kuri mane labiausiai įkvepia. Nes važiuodamas metro tu realiai nieko aplink nepažįsti ir gali praleisti valandų valandas tyrinėdamas žmones, jų veidus, aprangą, elgesį ir iš to pasisemti daug naujų idėjų. Metro mane taip pat žavi dėl to, kad ten visuomet tamsu, ir nesuprasi, kada yra diena, o kada naktis.

Stalinė lempa Fuck you!

Tavo daiktų kolekcija MAESTRILAND tikrai šokiruoja ir provokuoja. Kai kas netgi teigia, kad tas šokiravimas pernelyg stiprus. Ką į tai atsakytum?

Mes gyvename šokiruojančiame ir provokuojančiame pasaulyje. Todėl aš stengiuosi tik tyrinėti ir švęsti neracionalias žmogaus prigimties puses ir iškrypimus. Kiekviena MAESTRILAND dalis turi keistą charakterį, vidinę haliucinaciją, kuri komunikuoja labai greitai.

Žaislų dėžė Dear mama

Tuo pačiu MAESTRILAND reprezentuoja eksperimentą, kuriuo siekiama sunaikinti visas abejones. Tai savotiška smegenų makalynė, kuri miksuoja klasikines temas, kaip kad religija, erotika ir miesto kultūra kartu su tradicinėmis vertybėmis ir taip sukuriamas neįtikėtinas scenarijus.

Veidrodis Firepussy.

Pakalbėkime apie tavo kurtą stalinę lempą „Kuriosity Killed the Kat”. Ar manai, kad kas nors norės ją turėti pas save namie? Ir ką šiuo kūriniu nori pasakyti?

„Kuriosity Killed the Kat” yra labai žaismingas ir mielas objektas! Mane visuomet žavėjo kaukės, Venecijos karnavalo papuošimai, kurie reprezentuoja metaforišką būdą paslėpti ne tik savo psichinę tapatybę, bet ir gilią sielą.


Kurdamas „Kuriosity Killed the Kat” norėjau visiems papasakoti apie tarpusavio komunikacijos trūkumą, apie tai, jog mes kasdieniniame gyvenime stengiamės paslėpti savo tikrą prigimtį ir mintis. Ši stalinė lempa - tai politinių ekstremizmų, senovės religijos mišinys, kuris vis dar naudojamas Pietų Italijos regionuose.

Spinta Johnny.

Kuriuos daiktus iš MAESTRILAND mėgsti labiausiai?

Visi jie man yra kaip vaikai, visus juos vienodai mėgstu ir myliu. 

Andrea Maestri

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai