Plaukų kirpimas pagal veido formą

Norite pakeisti plaukų kirpimą, tačiau nežinote kaip? Tada šis straipsnis jums bus itin vertingas! Siūlau susipažinti su pagrindinėmis plaukų kirpimo ir pritaikymo prie jūsų veido formos taisyklėmis, arba tiesiog praplėsti savo supratimą, apie būtent jums tinkančią ir harmoningai prie veido bruožų derančią plaukų šukuoseną.

Pradėkime nuo veido formos nustatymo. Popieriaus lape, arba geriau net veidrodyje matydami savo atvaizdą, pabandykite atkartoti savo veido formą, atidėdami esminius taškus ties plaukų augimo linija kaktoje ir smakro linija. Būkite sąžiningi nustatydami savo veido formą ir pasirinkdami pagal keturias pagrindines formas – širdies, keturkampis, apvalus ir ovalus. Taigi, kas vis dėlto Jums labiausiai tiktų, jei Jūsų veido forma...

Širdies forma. Pasižymi platesne kaktos dalimi, tačiau smulkus apatinis žandikaulis, siaurėjantis link smakro. Rekomenduoju vengti ypač trumpų ir labai griežtų kirpimų, nes smakro daliai reikalinga didesnė plaukų apimtis ir masė. Puikiai atrodytų asimetriška, ne trumpesnė nei apatinis žandikaulis, per visą plaukų ilgį sluoksniais iškarpyta šukuosena. Toks kirpimas sušvelnintų siaurą smakro liniją ir suteiktų veidui ovalios formos įspūdį. 


  1. Reese Witherspoon: šoninis sklastymas, asimetrški ir iškarpyti kirpčiai, bei plaukai per visą ilgį aplink veidą. 
  2. Christina Ricci: akis atveriantys kirpčiai ir švelniai sruogomis iškarpyti plaukai aplink veidą.
  3. Jenny McCarthy: ryškus, dengiantis dalį kaktos šoninis sklastymas, derinamas su bukai nukirptais galais, kurie sušvelna smakro linija. 

Kvadratinė veido forma. Aiškiai pastebima kampuota apatinio žandikaulio ir smakro linija, kuri atsikartoja ir ties plaukų augimo linija. Siūlyčiau rinktis asimetrišką plaukų sklastymą ir ypač stipriai iškarpyti plaukus aplink veidą, siekiant suminkštinti ir šiek tiek paslėpti kampuotus veido bruožus. Visas dėmesys perkeliamas į iškilius skruostikaulius ir veidas atrodo ne toks griežtas. Trumpuose kirpimuose turėtų vyrauti asimetriški kirpčiai ir gana didelė apimtis ties plaukų šaknimis, siekiant vizualiai sukurti ovalios veido formos įspūdį.

1. Gwyneth Paltrow: šoninis sklastymas ir per viena petį permesti ilgesni iškarpyti plaukų sluoksniai dalinai paslepia ir daro mažiau pastebimą kamuotą žandikaulį.
2. Jennifer Garner: lengvai besibanguojantys, aplink veida iškarpyti plaukai dalinai dengia žandikaulį ir suteikia jam daugiau minkštumo.
3. Žaismingai iškarpyti plaukai per visą ilgį ir nelygūs asimetriški kirpčiai derinami prie griežtos apatinio žandikaulio ir smakro dalies. 

Apvali veido forma. Veido plotis ties smakro linija ir plaukų augimo linija yra panašus, tačiau plačiausia skruostikaulių dalis. Mano nuomone apvalaus veido moterims tiktų centrinis arba šiek tiek asimetriškas sklastymas su ties skruostikauliais pakirptais kirpčiais. Taip krentantys plaukai pridengs plačiausią skruostikaulių dalį ir vizualiai pailgins veidą, suteikdamas jam smulkumo ir proporcijos. Trumpuose kirpimuose siulyčiau vengti trumpų, griežtų, veidą įrėminančių kirpčių.

1. Jennifer Hudson: lengvai krentančios ir iškarpytos ties skruostikauliais garbanos pridengia veido šonus ir vizualiai jį susiaurina bei pailgina.
2. Cameron Diaz: masyvūs, asimetriški, veidą įrėminantys kirpčiai maskuoja veido apvalumą dalinai jį pridengdami.
3. Renee Zellweger: asimetriški iškarpyti kirpčiai ir užkišti plaukai už ausų suteikia skruostams griežtumo.

Ovali veido forma. Jums pasisekė, tai idealiausia veido forma! Pasižymi proporcingai siaurėjančiu veidu link smakro, nuo plaukų augimo linijos, bet šiek tiek platesne skruostikaulių dalimi. Kadangi tai yra labiausiai harmoninga veido forma, Jums tiks beveik visi plaukų kirpimai ir sušukavimai. Širdies, kvadratinės ir apvalios veido formos gražinimo tikslas - plaukų pagalba suteikti veidui kuo panašesnį įvaizdį į ovalo formos veidą. Galima rinktis absoliučiai tiesius, banguotus arba net Diana Ross stiliaus garbanotas plaukų šukuosenas. Tinkamas plaukų ilgis: nuo visai trumpų, „elfo“stiliaus, įvarūs „kare“ kirpimų ilgiai, iki labai ilgų, sluksniais iškarpytų.

1. Beyonce: tinka visiškai tiesūs, besibanguojantys ir ypač garbanoti plaukai.
2. Kate Winslet: vieno ilgio, tačiau švelniai sluoksniais iškarpyti plaukai, siekiant suteikti daugiau gyvumo ir judesio.
3. Eva Longoria: rekomenduojamas asimetriškas sklastymas ir ilgis, siekiantis pečius. Tokia plaukų šukuosena ypač tinkama šiai veido formai, galima nešioti visiškai tiesius, banguotus arba garbanotus.

Taigi, rinkdamosios naują kirpimą siūlyčiau nesivadovauti vien naujausiomis mados tendencijomis. Verčiau atkreipkite dėmesį į esmines šukuosenų ir kirpimų pritaikymo taisykles, kuriomis vadovaujantis plaukai atliks pagrindinę funkciją – gražins ir puoš, o ne darkys Jūsų veido ir išvaizdos. Sėkmės!

Robertas Bulskis

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai