„Satta Outside“ ilgina atlikėjų sąrašą ir plečia muzikinius akiračius

Trijų dienų alternatyvos festivalis “Satta Outside” ant Baltijos jūros kranto rengiamas rugpjūčio 13-15 dienomis Šventosios miestelio prieigose praneša apie naujus vardus ir muzikos kryptis “alternatyvaus kurorto” programoje.

„Festivalio atlikėjų gretos pildomos elektronikos legendomis ir naujai sužibusiais talentais. 2010 –ųjų festivalis taip pat daugiau dėmesio nei praėjusiuose renginiuose skirs indie rock, synt, post punk muzikai, kad „alternatyvus kurortas" būtų įvairesnis nuotaikų ir muzikinių atspalvių prasme,” - sako festivalio muzikinės programos sudarinėtojas Žilvinas Noruišis.

Taigi, indie synth krypčiai atstovaus retro sportiniais aksesuarais pasidabinę suomiai Folke Westside, lietuvių koala pop merginų grupė „Tytia Mina Teremina“ ir įdomus indie rock projektas iš pajūrio „Delyro“.
Nauji vardai stiprina ir šiųmetiniame festivalyje gausiausiai atstovaujamą beats muzikos kryptį. „Satta Outside“ programą pildo skambiai, tačiau festivalio rengėjų manymu, pelnytai, Europos atsaku „Flying Lotus“ talentui tituluojamas anglas Slugabed.

Muzikos kultūros susivienijimo "Mondayjazz" renginyje festivalyje su gyva programa debiutuos susivienijimo didžėjai Justas Fresh ir Tadas Quazar. Po "Mondayjazz" vėliava taip pat pasirodys viena įdomiausių šių metų scenos naujienų, sėkmingai renkantis pripažinimą tarptautinėje arenoje, lietuvis atlikėjas Brokenchord, taip pat jau anksčiau skelbtas genialusis šveicaras Dimlite.

Į beats gretas stos ir prodiuseris iš Suomijos Non Person, antrąsias ritmų kovas surengs naujas, bet jau spėjęs lietuviškų beats kompiliaciją išleisti kolektyvas "Renegades of Bump".

Šventojoje viešės ir devyndarbė lietuvė kosmopolitė Mamiko Motto, kuri daro nemažą įtaką beats muzikos evoliucijai vystydama leidyklos „Kindred Spirits“ padalinį „Nod Navigators“ ir kurdama įtakingą internetinę radijo laidą „Hepcat Radio“.

Elektronikos ir jos eksperimentų srityje festivalio poilsiautojai išgirs Olandijos reivo kultūros legendą Aardvarck, kuriam po 30 –ies metų diskotekose ir nesuskaičiuojamos gausybės išleistų įrašų galvas lenkia net „Radiohead“. Olandijos underground sceną taip pat atstovaus gyvais ir elektroniniais instrumentais koncertuojantis duetas Knalpot. Kitas sunkiasvoris atlikėjas pasirodysiantis festivalio scenoje yra jau 20 metų kuriantis, prancūzas Wankers United, kurio stiprybė – sugebėjimas gausiai improvizuoti savo pasirodymų metu.

Lietuviškų projektų gretos pildosi kokybišku reggae dub užtaisu „Genys&Shidlas“, kuris festivalio scenoje žada pasirodyti su nauja programa, jausmingu IDM elektriku Ijo, nauju instrumentiniu eksperimentiniu duetu „Mekas Duo“ bei projekto „Kosminė Odisėja“ pasirodymu. Pastarasis per svajingas odisėjas, boso vinguriavimą ir cajon stuksenimą formuos ramiąją festivalio pusę.

Laikas.lt

Naujausi komentarai
Vitalija
2010-07-11, 16:45
Noriu!!!!!!!!!!!!!!!!
Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai