„Mėnesio Juodaragio“ paskaitose - mitologai, ornitologai, aviatoriai

Laikas.lt
Organizatorių nuotr.

Baltų kultūros ir muzikos festivalyje „Mėnuo Juodaragis“ skaitomos paskaitos - itin reikšminga programos dalis, kurią aplanko gausus būrys žiūrovų, laukiančių žymių mokslo ir kultūros asmenybių pranešimų.

Edukacijos ir kultūros programa festivalyje „Mėnuo Juodaragis“ nėra priedas prie koncertų – tai pagrindinis idėjų ir ieškojimų židinys, nušviečiantis festivalio metų temą bei misiją pažinti baltų kultūrą, istoriją ir gamtą. Didelis dėmesys šiemet skiriamas paukščiams, gyvenantiems gamtoje, muzikoje ir mitologijoje, o taip pat – žmonių siekiams skristi ir Lietuvos aviacijos istorijai.
 
Į skrydį per paukščių pasaulį pakvies žymūs Lietuvos ornitologai ir gamtininkai, kurie aptars pagrindinius paukščių gyvenimo klausimus, lietuvio akiai įprastus sparnuočius, o plačiau - apie vandens paukščių įdomybės. Neatsitiktinai vandens paukščiai tapo ir pirmaisiais festivalio vėliavnešiais - jubiliejiniais XV festivalio žiedais paukščių žiedavimo metu Kretuono saloje, buvo pažymėta 15 sidabrinių kirų. Organizatoriai džiaugiasi, jog prie festivalio programos aktyviai prisideda Lietuvos ornitologų draugija, kuri kartu su leidykla „Lututė“ Zaraso saloje įkurs „Gamtininkų kiemą“.
 
Kita dalis paskaitų - apie tai, kaip paukščiai - dangaus ir žemės tarpininkai - prabyla tautosakoje, mitologijoje, sutartinėse ir šiuolaikiniuose gamtos garsų įrašuose. Tai svarbu ne tik baltų tradicijoje, bet padeda atpažinti ilgus, net Indiją pasiekiančius kultūrinius saitus.
 
Kiekviena festivalio tema kasmet turi ir istorinę giją, kuri šiemet priklauso skrajūnų takus minančiai Lietuvos aviacijai.
 
„Mėnuo Juodaragis“ paskaitose bus kalbama ir kitomis temomis, kurios nė vienais metais nepraranda aktualumo. Tai - ir kompleksinių archeologijos, religijos ir mitologijos tyrinėjimų naujienos, genetikos atradimai bei tautos kilmės teorijos, linskmos lietuvių kalbos įdomybės, svarbius žmogaus gyvenimo virsmus.
 
Paskutinę festivalio dieną laukia itin aktuali diskusija, suburta „Liaudies kultūros“ žurnalo redakcijos. Ši diskusija, kaip ir visas rugpjūčio mėn. leidinys, bus skirta aptarti naują, greta etnologijos pradedamą vartotį sąvoką – prigimtinę kultūrą, aprėpiančią vietinės, savaimingos kultūros ištakas ir jos gyvą, kūrybišką raidą. Šiuo požiūriu „Mėnuo Juodaragis“ – taip pat yra prigimtinės kultūros festivalis. 
 
„Mėnuo Juodaragis“ paskaitų programą galima rasti festivalio svetainėje:
 
Penkioliktasis festivalis „Mėnuo Juodaragis“ vyks 2012 m. rugpjūčio 24-26 d. Zaraso saloje.

Mėnuo Juodaragis, paskaitos

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai