„Galapagai/ Roko Naktys“: Džiaugiamės išplėtę festivalio ribas (Foto, video)

Laikas.lt
Nuotraukos: Jolita Katkutė

Šį sekmadienį Zaraso saloje trankiais akordais baigėsi 10-asis muzikos ir pramogų festivalis „Galapagai/Roko Naktys“. „Dar neturime tikslių skaičių, kiek žmonių šiemet apsilankė festivalyje, tačiau grupėms grojant pagrindinėje scenoje buvo gražu žiūrėt, kokio dydžio minia ošė laukdami savo mylimiausių atlikėjų“, – sako pagrindinis „Galapagai/Roko Naktys“ prodiuseris Algirdas Barniškis-Blėka.

Šiemet jau antri metai, kai festivalis išplėtė savo muzikinį meniu – be šiam festivaliui įprastų muzikos žanrų, roko ir metalo, kurie daug metų buvo festivalio vizitinė kortelė, šiemet „Galapaguose/Roko Naktyse“ buvo galima išgirsti pačios įvairiausios muzikos.

„Šiais laikais muzikiniai žanrai nebeturi aiškių ribų. Manau, svarbiausia yra atliekamos muzikos kokybė. Aš ir pats dabar mielai klausau hip hopo, drum & bass ir kitokios muzikos, nors anksčiau buvo išskirtinai ištikimas rokui. Dabar man svarbu, kad muzika turėtų tuo metu toje vietoje veikiantį užtaisą“, – sako Blėka, kuris pats daug metų įvairiuose muzikiniuose projektuose groja gitara.

Anksčiau roko festivaliu vadintus „Galapagus/Roko Naktis“ šiemt galingai užbaigė lietuvių hip hopo vėliavnešiai „G&G Sindikatas“. Grupės pasirodymo metu šėlo ir tikrų tikriausi roko gerbėjai bei roko muzikos kūrėjai.

„Pastebėjau, kad žmonės kur kas labiau pradėjo vertinti muzikinius koncertus. Pasirodymų metu kone visi festivalininkai skubėdavo scenų link – žymiai mažiau žmonių lyginant su ankstesniais metais leido laiką prie palapinių“, – susidomėjimu festivalio programa džiaugėsi A. Barniškis-Blėka.

Vakar „Galapagai/Roko Naktys“ pirmą kartą po dešimties metų pasirodė Andrius Mamontovas, taip pat vokiečių industrinio metalo grupė „Oomph!“ bei daugelis kitų.

„Oomph!“ surengė galingą šou ir išjudino net ir tuos, kurie iki šiol skeptiškai vertino industrinį metalą. Vieni iš „Oomph!“ gerbėjų yra gerai Lietuvoje žinoma grupė „Rammstein“.

„Mes savo grupę įkūrėme prieš du dešimtmečius. „Rammstein“ laiko mus vienais iš jų įkvėpėjų ir tais, kurie davė pagrindą jiems judėti toliau“, – interviu Lietuvai sakė grupės lyderis Dero Goi.

D. Goi festivalyje išsiskyrė ekscentrišku įvaizdžiu. Jis savo veidą nugrimavo kaip Tamsos riteris iš filmo „Betmenas“, viso koncerto metu su klausytojais dalinosi savo politiniais, socialiniais ir ekonominiais įsitikinimais.

„Oomph!“ yra ta grupė, kuri puikiai naudojasi savo padėtimi skiepidami savo gerbėjam tam tikras idėjas, sąmoningumą, toleranciją ir pan.“, – pažymėjo Blėka ir pasidžiaugė, kad lietuviai taip pat iš jų išgirdo ne vieną prasmingą, įdomią ir gerą mintį bei supažindino žmones su masėms „draugiška“ metalo muzikos forma.

Tikėtina, kad „Galapagai“ kitais metais dar labiau plės savo muzikines ribas. Viena jau aišku, kad 11-asis festivalis įvyks 2013 m. pirmąjį rugpjūčio savaitgalį, kaip įprasta, Zaraso saloje. Pirmieji ir pigiausi bilietai į kitų metų festivalį jau pasirodė prekyboje.

apžvalga, festivaliai, Galapagai, muzika, Roko naktys

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai